Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kihasznál a családom! Mit...

Kihasznál a családom! Mit tegyek? Hogyan éljem így túl a nyarat?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok. Hét közben az időmet Debrecenben töltöm, ott tanulok az egyetemen. Hétvégéken viszont haza kell járnom a családomhoz Békéscsabára. Kollégiumba nem vettek fel, így albérletben lakom, amit a szüleim fizetnek. Mivel két szakot végzek egyszerre, diákmunkára nem sok időm marad, csak az ösztöndíjam van (kb 15e/hó).


Az otthoni házunk nem kicsi, mégis sokan lakunk benne. Két testvérem van, és nálunk él a nagypapám is, azaz összesen hatan lakunk együtt. Korábban volt saját szobám, de amikor a nagypapám hozzám költözött, neki kellett adjam. Azóta a nappaliban alszom, a szobámba bejárok a cuccaimért, a papám cuccai pedig az íróasztalomon hánykódnak. Sajnos a nappaliból is mindig kizavarnak, hogy ott akarnak TV-zni, tesóm játszani, stb. Nagyon kemény a kanapé is, fél éjszaka nem tudok aludni emiatt. Úgy érzem magam, mint egy átmeneti szálláson, táskából kell öltözködnöm meg hasonlók, mert a szekrényben olyan kacatok vannak (rossz porszívóm régi újságok, stb), amit nem akarnak kidobni, így nincs hova pakolnom sem.


A ruháim a húgomtól öröklöm, aki testalkatra nagyobb nálam. Minden héten kap néhány új ruhát, amit megun, azt nekem adja. Van olyan, hogy 1-2 alkalommal húz csak fel dolgokat aztán már nem kell neki.


Szerettem volna dolgozni a nyáron, de nem engedik, mert nekem otthon kell segítenem, míg a szüleim és a bátyám dolgoznak, nekem kell takarítanom, bevásárolnom és főznöm 6 emberre. Szerettem volna elmenni a Balatonra, de oda sem engednek, pedig 1 hét lett volna az egész.


A szüleim fizetik az albérletet, így ha nem segítek, azzal fenyegetnek, hogy kitesznek az utcára aztán majd éljek meg, amiből tudok.


10 éves voltam, amikor megszületett a húgom. Azután hamar visszament anyu dolgozni, meg a rokonoknál is segíteni kellett sokat, így gyakorlatilag én vigyáztam rá szinte mindig. Irigykedtem sokat a barátaimra, akik 10 évesen játszottak az utcán, nekem mag otthon kellett vigyázni a kistesómra. Ez még a mai napig így van, pedig már 13 éves. Ha ketten vagyunk otthon (most már a nagypapámmal együtt hárman), akkor ő elmehet bárhova, de én nem, mert ha hazajön, akkor fél egyedül, nekem kell adni neki inni, mert tölteni sem tud a pohárba, stb...


Ráadásul hiába teszek bármit, ha felmosok, végigjárják sáros cipővel, s annyit mondanak, ráérek majd újra megcsinálni holnap, stb...


El vagyok keseredve. Hogyan éljem így túl a nyarat?


2013. máj. 27. 20:33
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
39%
Utolsó, azért ne essünk már túlzásokba. Mi az, hogy ha családja lesz, akkor is egyedül fogja végezni a házimunkát? Érdekes az a kettős mérce, az ő gyerekeinek nem kell majd segíteni a házimunkában???
2013. máj. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
79%
És ha hétvégére vállalnál diákmunkát? Akkor ott maradhatsz az albérletben, a szüleid is biztos megértik, hogy dolgozni maradsz ott.
2013. máj. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim válasza:
66%

Szia!

Elég durva helyzetben vagy ahogy így olvasom! Én nem tudom tuti bekattannék. Nagykorú vagy, elméletileg oda mész ahova akarsz! Nem ismerem a családodat de a helyedben tojnék a tiltásra mindenképpen elmennék a balatonra, nem vagy kislány hogy megtiltsanak neked dolgokat! Állj ki magadért! Ha meg azzal fenyegetőznek, hogy nem fogják a albérletedet fizetni akkor elég undorítóan viselkednek szülő létükre! Főleg hogy ennyi mindent megteszel értük. Kicsit szerintem próbálj meg fokozatosan változtatni ezen a bezártságon és suli után keress gyorsan munkát és szakadj ki innen! Sok sikert!!

2013. máj. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
26%

9. vagyok.


A legtöbb gyerek előbb csak rendetlenséget és koszt tud csinálni, és majd olyan 3-4 éves korban segít ebben-abban. Mondjuk elpakolja a kockákat.

Ebben a korban, sőt már akár fél évesen is: remekül össze tudják trutymózni a padlót, szőnyeget, fotelt, ágyat, fürdőszobát, falat, ajtót, stb, de baromira nem fogja neked csíkmentesen felmosni.

Mire megtanulnak rendesen takarítani, mosogatni, mosni, ruhát hajtogatni és vasalni, ne adj Isten... főzni is - addigra kirepülnek otthonról. Viszont pozitív, hogy koszt se csinálnak, legfeljebb hétvégén, ha hozzák az unokákat.


És nem, a legtöbb férj sem csinál ilyet. Illetve besegít, feltöröl, felsöpör, elmosogat, de azért nem árt egy nyugodt időszakban némi időt rászánni, és titokban megcsinálni még egyszer, hogy tiszta is legyen.

A postások viszont következetesen és csak akkor tudnak csengetni, amikor épp körbenéz az ember, hogy végre mindenhol felmosott.


A kérdezőnek ez a baja ni:

"A szüleim fizetik az albérletet, így ha nem segítek, azzal fenyegetnek, hogy kitesznek az utcára aztán majd éljek meg, amiből tudok."

Tehát arra jók, hogy fizessék az albérletet, de tiszta tragédia, hogy otthon segíteni kell. Segíteni, tehát nem egyedül csinál mindent.

Illetve még jók lennének, ha befizetik egy hétre a Balcsira, mert azt gondolom az sincs ingyen...Brühühü...


Kellene még saját szoba, márkás ruha, meg a torony óra lánccal.

15 ezres ösztöndíjat hányas átlagnál osztogatnak???

Meg ne tippeljem, mert én már elég régen voltam diák. :)

De úgy emlékszem, minél jobbak valaki jegyei, annál többet perkálnak, hogy legyen miből megélnie szegény diáknak.

Illetve a tanuláson kívül más dolga nincs, se munka, se semmi, és otthon is csak nyáron "terhelnék le", ehhez képest mondjuk remek eredményeket kéne produkálni.

De minimum sokkal jobbat, mint a diákmunkát is végző csoporttársaknak...


:P

2013. máj. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
56%
Igen, elhiszem, hogy rég voltál diák. Én 5,7-es átlagra kaptam egyszer 15 ezres ösztöndíjat. (Matematikus mesterszak.)
2013. máj. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
75%

9-es, azért szerintem kicsit szélsőséges vagy. Gondold már végig. Attól, hogy neked sz*r, másnak nem kell, hogy feltétlen az legyen...

Kedves kérdező! Én értelek. A saját otthonodban nem vagy otthon. Egész nyáron alhatsz a kanapén, talán nem fogsz táskából öltözködni, de nincs magánszférád, nincs kuckód, mikor mindenki másnak van. Nem lehetne azt csinálni, hogy megfelezitek a húgoddal a szobáját?

Kitörési lehetőséged sincs, bár egynyári fizu nem elég egész évnyi albifenntartáshoz, a szüleidnek is megkönnyítené az anyagi helyzetét, ha dolgoznál. Ezt kell megpróbálni megértetni velük. Hátha...

A húgoddal kivételeznek a szüleid, de hidd el, egyrészt jól kicsesznek vele, mert életképtelen lesz, ezért neked kéne kicsit összebarátkoznod vele, és tanítgatni, nevelgetni, másrészt úgy látom, kései gyerek, így ez teljesen normális, hogy ő az a három közül, akinél be akarják pótolni a szülők, amit az előzőeknek nem adtak meg. Tipikus, hidd el :)

Annyit tehetsz még, hogy próbálod nem olyan tragikusan felfogni a helyzetet, és kedves lenni a családoddal, csinálj mindent szívvel, az mindig feltűnik. Légy kedves velük, hidd el, megváltoznak ők is. Ha felmosol, és végigjárják, csóváld meg a fejed, hogy ejnye-bejnye, és ne csináld meg újra egy darabig. Ha nem csinálod, feltűnik. Vagy figyelmeztesd őket előre. Én úgy szoktam ('kedves, ha ki akarsz menni cseresznyét szedni, akkor most menj, mert fel szeretnék mosni')

Pakold át a szekrényeket, mindent megtarthatsz, csak amit nem használtok, azt ügyesen zsúfold be, több hely lesz. :) Amit ki lehet vinni, vidd (pl nálunk a rossz porszívó kint van a garázsban).

Lássuk csak, a Balatoni dologgal kapcsolatban sokmindent nem tudok mondani, talán egy barátnőd, akit kedvelnek, beszélhetne velük, hogy ő is megy, naaaagyonjólesz. vagy NEM azon a héten, mikor mennél, látványosan orrot lógatni, hogy jajjj milyen jó lenne ott lenni, és ha megsajnálnak mondani, hogy hááát két hét múlva megint mennek, oda elengedhetnétek. de ha nem engednek tényleg (bár 23 éves vagy, pakolsz-mész, csak nem szúrnak úgy ki veled, hogy nem gondoskodnak rólad - hisz ez a dolguk, a gyerekük leszel 40 évesen is...), akkor se patáliázni, meg sztrájkolni. talán magukba néznek. vedd lazán, úgy könnyebb:)

sok sikert!

2013. máj. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
61%

Én megértem, hogy sokkol téged ami most történik de valós élet ahogy előttem írták sokkal keményebb lesz számodra :)

Nekem az unokahúgomnak kellett többször átadnom az ágyam (és a szobámat is) mert az anyám szerint az a jó neki. Általában minden hétvégén... párszor le lett sz*rva és hugy*zva a rend kedvéért általa aminek nagyon örültem pláne, hogy a saját pénzemből vásároltam mint minden mást amit a diákmunkákkal kerestem meg. Ezen kívül azt is elkellet tűrnöm, hogy ha vendég jött akkor az én szobám volt a vendégszoba. Volt, hogy lázadtam és megkaptam "milyen hálátlan stb. vagyok" De aztán egy szép napon amikor tele lett a tököm fogtam minden holmim és elköltöztem otthonról egy délelőtt alatt. Azóta sem élek otthon de a családi iszonyok rendeződtek és megtapasztaltam milyen nehéz önerőből boldogulni.

Ha nem tetszik ami most van akkor próbáld ki a receptet.

2013. máj. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
31%
15-ös! Matematikus létedre hogy csináltál 5,7-es átlagot?
2013. máj. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
0%

Na megint a kis tinilányok pontozgatnak.

#9-nek igaza van. Pont.

2013. máj. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
37%

Nem használnak ki téged. Ők támogatnak téged anyagilag ősztől tavaszig, és nyáron elvárnak egy kis segítséget tőled.

Rakj rendet a szekrényben, akkor lesz majd hely, ahová tudsz pakolni.

Kicsit persze te is változtathatsz. Ha inni kér a húgod, adj neki poharat, és töltsön magának.

Nem tudnál a húgoddal egy szobában aludni? Sajnos az, hogy a nagypapa kapta a szobádat, jogos, hiszen ő többet van ott, mint te, és így nagyobb szüksége van rá. Ezért jobb megoldás lenne, ha a húgoddal aludnál egy szobában.

Azt írod, hogy bejársz a szobádba a cuccaidért. Miért nem pakolod össze a többségét és viszed el az albérletbe? Miért nem szortírozol? Akkor a nagypapának is lenne helye, ahová pakolna, és nem az íróasztalodon kellene tárolnia a holmijait.

Egyébként 23 éves vagy, gondolom max. jövőre a kezedben lesz a diploma. Utána már úgyis rendesen dolgozni fogsz, és az ilyen problémáid megoldódnak. Ezt az egy nyarat pedig még kibírod.

2013. máj. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!