Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lusta vagyok, amiért nincs...

Lusta vagyok, amiért nincs munkám? Hogy értethetném meg a párommal, hogy nem szórakozásból vagyok itthon?

Figyelt kérdés

Három hónapja már, hogy állást keresek. Ő egyszerűen nem hiszi el, hogy nem azért nem találtam, mert lusta vagyok, hanem egyszerűen nem vesznek fel sehova. Folyamatosan nézem az álláskereső oldalakat, az apróhirdetési oldalakat, álláskeresőknek tanácsadó oldalakat. Voltam állásbörzén, beszéltem hr tanácsadóval. Szerintem nagyon profi önéletrajzaim vannak, mindenhova igyekszem olyat küldeni, ami a legszimpatikusabb. Rengeteg helyre pályáztam már, a szalag melletti munkától a projektmenedzserig.

Voltam vagy egy tucat állásinterjún is. De semmi. Eddig csak egy alkalmi munkát sikerült szereznem, egy családnál takarítást, de ez minimális pénz.


Az önbecsülésem a béka feneke alatt van, hiszen mást se kapok, csak nem, nem, nem, nem kellesz. Azt már hetek óta hallgatom, hogy miért vagyok folyton rosszkedvű. Hát én igyekszem vidám lenni, de nem tudom, minek örülhetnék.

Tegnap megkaptam tőle, hogy szerinte én csak arra hajtok, hogy ő eltartson, nem is akarok munkát találni. Azt hittem, rosszul hallok. És hogy ennyi idő alatt, ha már úgyse csinálok semmit, kitanulhattam volna valami szakmát autodidakta módon.

Amióta nincs munkám, a kiadásaim minimálisra fogtam. Egyedül egy blúzt vettem, amiben meg lehet jelenni állásinterjún. Egyébként kaján kívül semmire, de tényleg semmire nem költök. Nem arra apellálok, hogy eltartson.

Ez a "nem csinálok semmit" dolog nagyon szíven ütött. Oké, amikor hazajön, igyekszem vele foglalkozni, de amíg dolgozik, addig én is vagy pályázok, vagy az anyagom javítgatom, vagy az angolt gyakorlom, mindent megteszek, amit tudok. Jó, nem álltam neki szakmát tanulni, de ez meg azért van, mert álmomban nem gondoltam volna, hogy ilyen sokáig nem lesz állásom.

Neki keresett szakmája van, most vált munkahelyet, ahol egyébként őt kereste meg a cég. El se tudja képzelni, hogy én annak ellenére nem találok semmit, hogy tényleg próbálkozom.

Hogy lehetne vele ezt megértetni?


2013. máj. 28. 10:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Próbáljon meg ő szerezni neked ismerősein keresztül munkát.
2013. máj. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gáz a párod viselkedése. A nehéz helyzetben inkább melletted kéne állnia, és nem fölényeskednie.

Főleg a mai világban, amikor nehéz elhelyezkedni.

Szabad megkérdezni, hogy mi a szakmád?

2013. máj. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sehogy, ez nála hozzáállás, szemléletmódbeli hiba. Javíthatatlan. Nálunk a fiam munkanélküli és a menyem veri a tam-tamot. Vannak, akik évek óta hiába keresnek. Ráadásul az egy dolog, hogy megtanulsz egy új szakmát, de manapság nagyon ritkán keresnek kezdőket. Általában referenciákat és tapasztalatot kérnek. Honnan szerezz egy új szakmában tapasztalatot és referenciát? Ha ő ilyen menő-manó, miért nem segít neked keresni valamit? Biztosan sok ismerőse, barátja van. Szégyelli talán, hogy a párja nem talál munkát? Ha nem segít, akkor nyugodtan szégyellje magát.
2013. máj. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére én nem voltam még munkanélküli, de a férjemmel úgy költöztem össze hogy ő az volt. De én nem problémáztam ezen. Nem szekáltam hanem kerestem neki. És most jól keres.

Én mindig azt mondom hogy dumálni könnyű, lehet mondani hogy találni könnyű, hát akkor mutassa meg a párod. Segítsen, ismerősökkel beszéljen, próbáljon az ő munkahelyére bevinni. Elég sok lehetősége van neki is. Te meg ne hagyd magad a földbe döngölni, nem normális dolog ahogy veled bánik. Nekem mikor a férjem munkanélküli volt mindig az jutott eszembe, hogy milyen gáz az az ember aki most szekálja a társát mert nincs pénz, ha meg lesz pénz akkor meg minden oké? El van felejtve? Mi ez ha nem pénzéhség?

2013. máj. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
3 hónap sikertelen munkakeresés sajnos teljesen normális. A párod viselkedése meg elgondolkodtató. Ha ennyiben sem számíthatsz az erkölcsi támogatására, akkor nagyobb probléma esetén mi lesz?!
2013. máj. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Segített keresni, beajánlott a munkahelyére (de még csak be se hívtak, mert nincs tapasztalatom), és az ismerősei is tudják, hogy munkát keresek. Ha üresjárat van, szokott küldeni állásokat, bár most már hetek óta egyet se küldött.

Könyvtáros leszek, de még nincs meg a diplomám. Emiatt is ki van akadva, hogy miért halasztottam, holott tudja hogy betegség miatt.

Az a baj, hogy ez idő alatt egyébként ő talált új munkát, ahol nemsokára kezd, sokkal több fizetésért, mint a jelenlegi. Szóval nem működik a "mutassa meg ő", mert ő megmutatta..

2013. máj. 28. 10:46
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szeret téged? Biztosan?
2013. máj. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Szülj neki egy gyereket, 2-3 évre megoldva a probléma...
2013. máj. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gáz,ahogy a párod hozzá áll ehhez a dologhoz.

Én kb 1 éve vagyok munkanélküli..Párom ezért sose szólt,tudja,hogy itt,ahol mi élünk,itt nincs munka,ő is segített keresni,de hiába.Párom is meg mondta,hogy a férfiak hamarabb találnak állást.

Kis támogatást kapok,az megy a kajába,legalább ennyi.De rossz érzés :(

2013. máj. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én kapcsolatom ezen bukott meg, pedig én szoktam munkát találni. Igaz, nem a legszuperebb, legtöbbet fizető, legmenőbb munka, sőt, de legalább valami. És mellette csinálok még sok mindent, majd meglesz a diplomám is. De még így is le vagyok tolva, hogy egész nap csak otthon meresztem a se.ggem és zabálok. Nekem már ezek után nincs mit mondanom. Ha valaki ennyire nem becsül, az mit akar tőlem?
2013. máj. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!