Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti kiköltöznétek külföldre a...

Ti kiköltöznétek külföldre a gyerekekkel az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés
Férjem már egy ideje kint dolgozik, van 2 gyermek, egyik középsős az oviban, másik első osztályos. Nem ismerik a nyelvet. Nagy törés lenne nekik? A nagy osztályelső, nagyon okos, de mint mondtam, nem tud egy mukkot se.

2013. máj. 8. 16:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Csúszna egy évet a nagyobb valószínű,de ha lenne lehetőség,akkor mennék.
2013. máj. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, mindenképp kiköltöznék! A gyerekek nagyon gyorsan megtanulják a nyelvet, nem lesz gond!
2013. máj. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy csúszna? Újra elsős lenne?
2013. máj. 8. 16:14
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek, ha sikerül egy jó oviban és suliban "bedobni őket a mélyvízbe", akkor 3 hónap alatt eljutnak oda, hogy a gyerekekkel már tudnak alapszinten gagyogni, játszani, 6-10 hónap múlva pedig remekül megértik magukat.


Ne feledd, ebben a korban még nagyon hajlékony a kis eszük, ragad rájuk minden, és a verbális, szóbeli kommunikáció sokkal kevésbé fontos nekik, mint a felnőtteknek. Rajzban, mutogatva, játszva remekül elszórakoznak a többi gyerekkel.

Viszont ha szeretnétek meglépni a dolgot, akkor most kell, mert egy-két év múlva a nagyobbik már kinövi ezt az időszakot, és akkor már rossz lenne neki itthagyni a barátait, és idegen helyen boldogulni! Most még az első mindkettőnél az, hogy Anya-Apa-gyerekek együtt legyenek, akkor remekül veszik az akadályokat. De később már előtérbe kerülnek a kortárs kapcsolataik, akkor minden rosszabbul menne.


Valószínűleg egy évet veszít majd a nagyobb, de ennek semmi jelentősége nem lesz az életében.

2013. máj. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az nagyobb törés, hogy az apját ritkábban látja, mint az hogy esetleg nem beszéli a nyelvet és ezért esetleg újra elsős lenne az iskolában.
2013. máj. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is mennék. Majd megtanulják. A nagyobbik csúszik egy évet, viszont nyer egy nyelvet. De még az is lehet, hogy csúsznia sem kell.
2013. máj. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%
mikor költöznétek? és milyen nyelv? angol? amúgy hamar megtanulják. maximum 1 évet kihagyhatnak nem? lehet megérné. bárhol jobb mint Mo-n. én is Olaszországban élek 1 éve. jobb mint otthon...
2013. máj. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor költöznénk, amikor úgy döntünk. Ausztriába. Engem csak ez az egy tart vissza, hogy hogy viselnék a gyerekek, főleg a kicsi, mert ő nagyon érzékeny lelkű. Most anyósoméknál lakunk, és nagyon mamás. Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, nagyon egybehangzóak a vélemények. :)
2013. máj. 8. 16:27
 9/10 anonim ***** válasza:

Minél kisebb, annál könnyebb. A barátnőmék gyerekei kint kezdték a sulit, nagyon hamar megtanulták a nyelvet. Az enyémekkel tavaly jöttem ki, ők már kisiskolások, sokkal nehezebb, de kezd alakulni.... Minél később mentek annál nehezebb, pl. a kialakult baráti kört otthagyni, na meg az iskolában nem mindegy, hogy olyan osztályba csöppen, ahol a többivel együtt tanulja a számolást 0-100-ig, vagy odatolják elé a szorzást két számjeggyel, és itt nem egymás mellé írják, hanem egymás alá.... az osztást fel sem ismerte a nagyobb gyerekem, mert tök másképp jelölik. Arról nem beszélve, hogy a szinte nulla nyelvtudással magolhatta, hogy mezőgazdaság, állattenyésztés, ipar, bányászat....


Nem baj, ha nem tudják a nyelvet, ha te sem tudod akkor hamarabb megtanulják mint te! Nem beszélve a kiejtésről, én a hátralévő életemben már csak egy idegen leszek aki tök jól beszéli a nyelvet, de a gyerekeim szájén már olyan hangok jönnek ki, ami nekem sosem.



Amúgy a barátnőm mesélte, hogy amikor ők kimentek, ő nagyon jól beszélt angolul a férjével, a gyerekek ( a nagy akkor került másodikba, a kicsi ott kezdte a sulit) meg egy szót se tudtak. Pár hét múlva a kicsi megkérdezte az anyját, hogy direkt beszél-e olyan vicces kisejtéssel, egy év után amikor otthon találkoztunk, akkor hallottam: nem mondanád meg, hogy az a gyerek nem kint született.


A lányomnak otthon volt egy osztálytársa, külföldről jött, az első osztályt úgy kezdte, hogy egy szót se tudott magyarul. Év végére szépen beszélt, másodikos anyák napi ünnepélyen hallottam beszélni, róla sem mondanád meg, hogy ő meg nem Magyarországon született.


Szóval ha az a terv, hogy ti mentek ki és nem a férjed költözik haza, akkor minél előbb menjetek és pont a gyerekek érdekében. Kialakult osztályközösségből, baráti körből rosszabb kiszakítani.

2013. máj. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A párom nekem is külföldön dolgozik,Németországban.Van egy 1 éves kislányunk és jövőre mi is megyünk utána.Nem érdemes ebbe az országban maradni,mert jobb nem lesz.
2013. máj. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!