Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zavarna-e benneteket, ha...

Zavarna-e benneteket, ha külföldi lenne a társatok?

Figyelt kérdés
Elsősorban a nyelvre gondolok, hiába tanulja meg valaki, az mégsem olyan spontán, mintha az anyanyelvén beszélne. Nem "fárasztó" ez hosszabb távon? Milyen tartósak az ilyen kapcsolatok?
2013. ápr. 1. 18:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha csak és kizárólag idegen nyelven tudnék vele kommunikálni az hosszabb távon zavarna. Az elején talán izgalmas lenne, hiszen új, még ismeretlen érzést keltene bennem, így valószínűleg felcsigázna. De én nem tudnék létezni anélkül, hogy valaki őszintén, nyelvi jelentéstudattal kimondja azt nekem, hogy szeretlek. Mert a szót magát meg lehet tanulni persze, de az mégsem úgy hangzik mintha valaki az anyanyelvén beszéli a magyart. :)
2013. ápr. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia én majdnem 10 évet éltem egy külföldivel, magyar volt a közös nyelvünk. Hosszútávon iszonyú fárasztó hogy nem tudsz az anyanyelveden egy jót veszekedni sem. Meg mondjuk nem ért árnyalatbeli különbségeket, vagy valamit amit mondasz teljesen félreért, meg nem lehet vele "idézőjelesen" beszélni mert nem megy neki át. És akkor ebből sok apró vita is el tud fajulni.


Nyilván a szerelem nem ezen múlik. De ha esetleg megfakulnak az érzelmek, akkor az ember előszedi ezeket, és a mérleg negatív serpenyőjébe sorolja. Sajnos én is így voltam. De tény hogy nekem nagyon hiányzott, hogy a kultúrénemet nem tudtam kiélni a másik felemmel, egy jót beszélgetni filmről, az élet nagy dolgairól, egy könyvről amit olvastam...

Persze nincs ilyen probléma ha a külföldi partner perfekt magyar. De az én exem nem volt az.

2013. ápr. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
az én barátom külföldi. Végülis én is az vagyok, mert egy harmadik országban ismerkedtünk meg és élünk. Szerintem ez sokat számít, h egyikünknek sem az anyanyelve amin beszélünk. Így javítgatjuk egymást, tanítgatjuk. Mindketten kb azonos szinten beszélünk, elég jól. Épp ezért elég bosszantó ha a másik hibát talál a mondandónkban de mindig jókat nevetünk rajta. Eleinte fura volt, h nem magyar, de teljesen megszoktam, mivel itt a környezet sem magyar. Bármit meg tudunk beszélni, ha meg nem találjuk egy veszekedés alatt a szavakat akkor nevetésbe fullad a dolog. De legtöbbször bele se gondolok h nem az anyanyelvemen beszélek. Szóval szerintem az kulcsfontosságú dolog h külföldön éltek-e mert ha mindenhol azt a nyelvet hallod, akkor egy idő után az lesz A nyelv amit beszélsz és nem lesz fura h a pároddal is úgy kommunikálsz. Az más ha te otthon élsz ő meg külföldi
2013. ápr. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A ferjem nemet es Olaszorszagban elünk, hol olaszul, hogy nemetül, hol angolul beszelgetünk. Tanulja a magyart is, de persze nem varom el töle. Ha valamit nem tudunk pontosan elmondani a masiknak, akkor szepen körbe irjuk es maris meg van oldva a problema. 8 eve eünk együtt, de meg soha nem zavart a dolog, kellökeppen ki tudjuk fejezni magunkat. Egy-egy vita utan meg jo is, hogy nem erti, hogy mit motyogok :D
2013. ápr. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

3as vagyok.

azt egyelőre én is élvezem h nem érti meg néha ha idegességemben kiszalad vmi a számon. Csak vigyázni kell, mert nagyon gyorsan tanul, és képes napok múlva váratlanul elismételni, amit mondtam :D

2013. ápr. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4es vagyok. Igen ez nekem is feltünt. Profin karomkodik mar a ferjem magyarul, de elönyere szoljon, hogy a bokolas is legalabb ugyanolyan jol megy neki.
2013. ápr. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

dehogyisnem. személy szerint el sem tudnék képzelni magam mellé külföldi pasit, mert nekem fontos, h az anyanyelvemen beszélhessek a szerelmemhez. még az is lehet, h a hülye humoromat sem értené :)


egyszer napokig kellett kalauzolnom egy külföldi lányt angolul itt Bp-en, a végén már csak arra vágytam, h egyedül lehessek vagy legalább mondhassak valamit magyarul egy olyan embernek aki érti :)


azt mondjuk nem bánnám, ha lenne pár angol vagy német anyanyelvű barátom, gyakorolhatnám a nyelveket, viszont társnak csak magyar jöhet szóba.


kolléganőmnek külföldi férje van, majd holnap megkérdezem, h őt mennyire fárasztja, h otthon nem beszélhet magyarul :)

2013. ápr. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ha bizonyos szinten beszélsz egy nyelvet akkor nem fáraszt le ha azon kell szólnod a társadhoz. Azért ez fontos
2013. ápr. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha zavarna, akkor nyilván nem lenne a párom. Amúgy én örülnék neki, mert imádom az angolt és ez lenne a legvalószínűbb nyelv amit használnék.
2013. ápr. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Külföldi a volt férjem, mi nem magyarul beszéltünk egymással. Nekem a nyelv nem volt fárasztó. Az ismerősi körben a vegyespároknál azt láttam, hogy se nem jobb, se nem rosszabb átlagban a magyar-magyar pároknál a kapcsolatuk. Itt is vannak tartós kapcsolatok, vannak válások és szakítások.
2013. ápr. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!