Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldi nevet szeretnék...

Külföldi nevet szeretnék felvenni, Acaciáról lenne szó. Fonetikusan vagy az nélkül de van rá valamilyen mód hogy felvegyem? Vagy valami olyan nevek amik hasonlítanak az Acacia névre és felvehetőek?

Figyelt kérdés
név,változtatás,acacia,külföldi név

2013. máj. 16. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
A kérdéses szempontjából lényegtelen, de megkérdezhetem hogy ez fiú vagy lánynév?
2013. máj. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem borzalmas, de ha neked ez tetszik... Kérvényezni kell a nemtudommilyen hivatalban, ott eldöntik, hogy engedélyezik-e - nyilván nem ilyen formában fogják.
2013. máj. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyik szülőd nem külföldi, akkor ebben a formában biztosan nem veheted fel.

Fonetikusan talán engedélyeznék, ha kérvényezed. A kérdés, hogy magyarosítanák? :D Akésá-nak aligha, elég hülyén is hangzik. Még azt tudnám elképzelni, hogy magyarosan fordítják, Akáciának. Ha már a szó az angolban az akác megfelelője.

2013. máj. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

feltételezem hogy ez női név akarna lenni. De ilyen név nem szerepel az anyakönyvi bejegyzésre alkalmasnak nevek között.

Ha ezt a nevet szeretnéd akkor meg kell kérvényeztetned, hogy bejegyezzék. Ha engedik akkor beírják, ha nem akkor keresnek olyan nevet ami magyarosítva használható, és egy kicsit hasonlít rá.

2013. máj. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
29%
sztem verd ki a fejedböl,én is vettem fel nevet a Dorinat,ugyhogy tudom milyen ha akar egy nevet valaki,de ez nagyon gaz.
2013. máj. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Akáciaként engedélyezni fogják, egy rakás növénynév átment már. Szerintem semmivel nem gázabb, mint a többi növénynév.
2013. máj. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!