Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljem le a barátnőm...

Hogyan beszéljem le a barátnőmet a gyerekvállalásról?

Figyelt kérdés
Barátnőm 19 éves, gimnáziumban végzős. Ma hallotta, hogy a Gyesen és Gyeden lévők +40 pontot kapnak felvételin. Arra gondolt, teherbe esik, és szül egy gyereket, a plusz 40 pont miatt. Oltári nagy baromság, én tudom, de az anyja szerint jó ötlet, úgy is akarna már egy unokát. Pénzük nem tudom lenne-e felnevelni, de úgy gondolom, hogy nem. Azt mondta, nem tudom őt meggyőzni. Mégis csak a barátnőm. Mit tegyek?
2009. okt. 6. 15:17
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem sok közöd van hozzá, milyen baromságot csinál. ELmondtad neki a véleményed, ennyi. Egy barátságnál a felelősséged ebben ki is merül. Nem foghatod a kezét éjjel-nappal.
2009. okt. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
95%

Szia!



Ennyire buta ne legyen a barátnőd...és ha pl. a mozgássérültek plusz 60 pontot kapnak felvételikor, akkor levágatja az egyik lábát?? a gyermekvállalás egy bizonyos értelmi szinthez kell hogy kötődjön , mert különben jön az, hogy az anyjára marad a gyerek, meg folyamatosan azt fogja mondani, hogy " deénnemeztalovatakartaaaaam".

2009. okt. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
de mégsem nézhetem tétlenül. :(
2009. okt. 6. 15:24
 4/28 A kérdező kommentje:

(A fogyatékosok is csak negyven pontot kapnak!)

Igen, egy babát nem lehet úgy, hogy csak ő akarja. Ráadásul a kedvesének nem is szólna, csak abbahagyná a gyógyszer szedését.

2009. okt. 6. 15:25
 5/28 anonim ***** válasza:
87%

Semmit. Ilyenkor bármit teszel, csak árthat. Tapasztalat.


Próbáld meg magadban rendezni a saját oldaladról az ügyet. Tudatosítsd, hogy ez nem a Te dolgod, nem a kompetenciád. Mindenkinek a maga életét kell élnie és ebbe beletartozik akár az is, ha néha "megőrül". Az ő dolga. Az ő élete. És az ő tapasztalata lesz végül.


Nem lehet mindenkit megmenteni, bármennyire is szeretnénk. Annyit megtehetsz, hogy jó viszonyban maradtok, és ha kell segítesz majd neki ebben-abban. Ha most elkezded győzködni, akkor az inkább abba az irányba hat, hogy olyan "új barátokat" fog keresni, akik "megértik" és "támogatják", téged meg dobni fog. Mernék rá fogadni nagyobb összegben, annyi ilyet láttam már.

2009. okt. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
92%

Kicsit ledöbbentő, hogy vannak akik így gondolkodnak, a gyereket, mint felvételit segítő ezközt használják.

Mit tehetnél? Beszélgess el vele. Vess fel pár kérdést neki. Mihez fog kezdeni a gyerekkel? Ki neveli fel? Miből neveli fel? Hogy tud majd gyereknevelés mellett tanulni az egyetemen? Lenne, aki "bevállalná" így az apaságot? Csak jobb belátásra tudod bírni.

2009. okt. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
93%

nézd, ha barátnőd ilyen eszközökhöz folyamodik, nem tudod jobb belátásra bírni, főleg ha még az anyja is támogatja eme oltári nagy ötletében...

Ilyenkor nem tudom, hl vannak a nagy magzatvédők meg gyerekvédők, mert csak önző indokokból plusz javakért, plusz lóvéért szülni, kb, olyan mint hogy a romák gumikalapáccsal ütik a hasukat ( kicsit kisarkítva).

Mellesleg a mai nők többsége - és itt kihangsúlyozom, hogy tisztelet a kivételeknek- saját maga "szórakoztatására szül gyereket, meg mert úgy érzi ettől révbe ér a romokban heverő élete a romokban heverő kapcsolatával együtt. ez kb. olyan felelőtlenség mint 15 évesen szülni.

2009. okt. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
És ha elmondanám a barátjának? Ő még is csak tudna rá hatni. :S Nem akarom, hogy elrontsa az életét. tudom, hogy 1 év múlva ilyenkor megbánná, hogy 20 évesen van egy gyereke.
2009. okt. 6. 15:31
 9/28 A kérdező kommentje:

Az anyja is korán szült, most 37 éves.

Gondolom ebből kifolyólag gondolja, hogy jó ötlet. :S

2009. okt. 6. 15:33
 10/28 anonim ***** válasza:
91%

A barátjának kellene szólni,nem biztos,hogy szívesen lenne egy nem kívánt gyerek apjává lenni! A gyerekkel szemben pedig egyenesen felelőtlenség! Nem egy cipőt akar venni,amit bármikor félredobhat,

Egy kisgyerek életéről van szó!

2009. okt. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!