Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos a felháborodásom vagy...

Jogos a felháborodásom vagy csak hiszti a részemről? (pénz kérdés)

Figyelt kérdés
A párommal külön van bankszámlánk, de elméletileg közös a pénzünk. Tegnap kértem volna tőle pénzt, mert be kellett vásárolnom, de az én számlám már lenullázódott, erre hosszas mellébeszélés után kinyögte, hogy most neki is csak 1-2000 Ft-ja van, mert a szüleinek kellett a pénz a számlák befizetésére. Elismerem, hogy biztosan nem a legjobb stílusban reagáltam, de rákérdeztem, hogy ezt mégis hogy gondolta. Ő minden magyarázat helyett közölte, hogy ne hisztizzek, az ő pénze, azt csinál vele amit akar... Nagyon ledöbbentem ezen. Eddig soha nem volt nálunk ilyenre példa. Fogalmam sincs hogyan reagálhatnék erre.
2013. máj. 31. 09:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Persze hogy jogos,közös számla,közös döntések,én is kiakadtam volna.
2013. máj. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Igen, itt rezegnek az alapok. Meg kell beszélni. Nem arról kell beszélni, ami már megtörtént, ezért felesleges kiakadni, már mindegy. A jövőt kell tisztázni. Mi is ezt tettük. Közös? Rendben. Akárki-akármire költ szól. És működik. Nem az utolsó müzlit kell bejelenteni, amit megkívánt a boltban, de azért nagyobb kiadásokról szólni kell, hogy tudjunk számítani arra, hol is tartunk adott hónapban. Ha komoly kapcsolatban gondolkodtok, akkor ezt meg kell beszélni nyíltan, szabályokkal, amit mindenki tart. Ha nem teszitek, alapvető problmát jelent a jövőben. Nem egy kapcsolat ment már rá erre.
2013. máj. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg van beszélve,hogy közös,akkor egy összeget is meg kell,ami fölött szólunk a másiknak.

Nálunk ez 10 ezer forintban van meghatározva például,afölötti összegnél azért egy telefon had férjen bele. (persze nem ugy 10ezer,hogy elmegyek és húsboltban 15ezer belefér-e,az evidens,hanem kütyük,használati tárgyak,hülyeségek)

2013. máj. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Ezt meg kell beszélnetek. Azért az butaság, hogy eg yilyen konfliktus miatt mér temetni kell a kapcsolatot. Nekünk is voltak csörtéink a pénz körül. Nem pontosan ilyen jellegűek, de én is megkaptam, hogy az ő pénzével azt csinál, amit akar. Ennek már több éve. Lecsillapodtunk, megbeszéltük, hogy melyikünknek mi is volt az adott helyzetben a valódi probléma. Valószínűleg te is felhúztad magad, meg ő is. Te csúnya hangnemben nekimentél ő meg felkapta a vizet és olyat mondott, amit valószínűleg nem gondolt komolyan. El kell ezt rendeznetek egymással és megbeszélni valamilyen stratégiát, hogy a jövőben el tudjátok kerülni az ilyen eseteket.
2013. máj. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Na itt az ideje megbeszélni a dolgot :-) Két bankszámláról nem egyszerű közös kasszát vezetni. De ha már közös, akkor illik szólni az extra kiadásokról.
2013. máj. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

Ilyen nincs, amit a párod csinál! Közös kassza - közös pénz, vagy külön kassza - külön pénz. Mert ha az első eset áll fenn, akkor legalább annyi, hogy: szívem, anyuék nem tudják befizetni ezt és ezt a számlát, kisegítem őket kicsit. Ha meg nem így működik, akkor meg legyen külön kassza és kész.

Nekem is rosszulesett volna és NEM az, hogy segít a szüleinek. Mi is közös kasszán vagyunk, de az egy-kétezer forintnál nagyobb kiadásokat meg is beszéljük.

2013. máj. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem egyszerű.

Nekünk is külön szémlánk van,közös pénz.Tudjuk,hogy havi mennyi a kiadás.Párom átutalja a lakbért,befizeti a csekkeket.Én vásárolok.A kettő nagyjából ugyanannyira jön ki.Extra kiadásokat mikor melyikkártyával fizetjük.Kiadásokat megbeszéljük,ami nagyobb.

2013. máj. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
Hol a közös élet, meg a közös célok, ha mindenkinek saját pénze van, amivel azt kezd amit akar? Elvileg együtt éltek, közösen hoztok döntéseket, közösek az anyagi problémák is. Szerintem meg kellett volna beszélnie veled, hogy a szüleinek ad kölcsön pénzt. Nem túl kooperatív hozzáállás, hogy azt mondta "ez az én pénzem", mert akkor felmerül a kérdés, hogy mennyire gondolja komolyan a kapcsolatot. Ezt meg kell beszélnetek. Szerintem sincs még minden veszve, de nyugodtan le kell ülni, és beszélni. Másként nem megy.
2013. máj. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Főképp,hogy úgy adta oda,hogy nem kérdezte meg, a te számládon van-e annyi pénz,amiből elvagytok fizuig.


Tényleg,így hogy nem maradt egyikőtökén sem,miből éltek fizuig?

2013. máj. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%
OFF: azért szerintem el lehet karistolni egy hétvégét kétezer forintból. szombaton már június van, csak nem fognak éhen halni... :)
2013. máj. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!