Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti átvállalnátok a szüleitek...

Ti átvállalnátok a szüleitek összes hitelét, ha jobban kerestek, mint ők? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Ez egy elég hosszú sztori. A történet úgy indult, hogy anyósom összeházasodott egy nyugdíjassal, akinek kiderült, hogy hiteltartozása van (eltitkolta).

Anyósom is jócskán úszik a hitelben, lakáshitel, személyi kölcsön, pont annyit keresnek, hogy a hó végéig tudjanak enni. Anyósom évek óta nem látta már a fizetését.

A férjével az a baj van, hogy van 5 gyereke, ebből mindegyiknek van családja és 2 gyereke jól is él a többi a hülyeségei miatt úszik az adósságban, naplopó.

Anyósomnak 2 gyereke van, a párom és az öccse. Viszonylag ők is jól keresnek, de csak ők ketten adnak haza pénzt nekik, segítenek télen a fa beszerzésében, stb. ,a férj részéről egyik gyerek sem segít be, de rendesen kihasználják anyósomékat (csak akkor járnak haza ha nincs pénzük, meg lusták főzni otthon). Volt olyan eset is amikor titokban kivett a számlájukról 70 ezer forint megtakarított pénzt a férj az anyós tudta nélkül, és odaadta az eladósodott kölkének, mert nincs pénzük, de online játékokra meg nem sajnálják a pénzt egyáltalán.

A lényeg az, hogy anyósom utálja a pasit, mert részeges és beleköt, szidja a páromat ok nélkül, holott ő segít nekik meg az öccse mindenben, de elválni nem akar, mert akkor nem tudja fizetni a törlesztőket és a házat elviszi a bank. Nekem semmi bajom nincs az anyósommal, de amikor minden beszélgetéskor szidja az öreget nekünk, egyébként meg nem szól neki vissza az több mint bosszantó... de mi nem beszélhetünk a pasival mert akkor lecseszi anyóst, hogy miért mondta el nekünk...


A helyzet az, hogy most kezdtük el az életet. Közös kasszán vagyunk, együtt élünk, a páromnak is van hitele ami egy hónapban kb. 80-100 ezer forint, de a jó kereset mellett ez néhány év múlva ki tudjuk fizetni (külföldön élünk). A párom bejelentette, hogy ha kifizetjük a hitelt, akkor lehet át fogja vállalni az anyja milliós lakáshitelét.

Csak én vagyok önző, vagy tényleg az lesz, hogy soha nem lesz arra pénz, hogy haladjunk előre, hanem vegetálunk az anyja adóssága miatt??

A páromat a jó szíve viszi a sírba, ráadásul nagyon anyás, de engem az zavar, hogy mi nem tudunk egyről a kettőre jutni az anyja miatt. Egy szinten természetes, hogy segítjük a szülőket, na de a törlesztőket átvállalni már szerintem is túlzás!


A segítségeteket szeretném kérni, hogy ti mit gondoltok erről, mi lenne a legésszerűbb, amit tenni tudok?

Finoman már utaltam arra, hogy ez abszurd, de én voltam az önző, de az én pénzemről is van szó.



2013. máj. 25. 14:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
majdnem hasonló a szitu, de mi már nyögjük a hitelt, és nem vegetálok, csak szegényen élek...
2013. máj. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
Én biztos nem vállalnám át az anyósom hitelét,fizesse ha felvette.Persze segítenék neki,bizonyos határokon belül.Tik már külön családot alkottok és szerintem ha van egy kis fölös pénzetek,magatoknak kellene félrerakni,mert hát ki tudja mit hoz a jövô!Beszéld meg a férjeddel ha tudod.
2013. máj. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tenném, főleg ha ennyire meggondolatlan cselekedet következménye, és ha nem is tesz semmit a bizonyos család a törlesztés ellen. Aztán, ha már együtt élek vkivel, én szeretnék magunkra, és a saját jövőnkre koncentrálni. Gondolom, ti is szeretnétek majd gyereket... ha a hitelt még évekig nyögitek, akkor esély sem lesz rá kb., hogy megadjatok mindent neki, amit szeretnétek... lehet kinyúlt cuccokban járatni meg kenyéren és vízen tartani, de azért.... na.
2013. máj. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%
Nyilván az ember szükség esetén támogatja a szüleit. Viszont a hülyeségükért nem vállalhattok felelősséget. Ha átvállaljátok a hitelüket, az ilyen teli hiteles emberek kapnak az alkalmon és lesz helyette másik. Az ilyen embereket gazdálkodni kell megtanítani, nem kifizetni a hülyeségüket. Annyival támogassátok, amennyi nektek még nem megterhelő. Ha lemondással járna, hogy adjatok nekik, akkor ebbe ne menj bele!
2013. máj. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%
Nem! "engem az zavar, hogy mi nem tudunk egyről a kettőre jutni az anyja miatt." Pont ezért!
2013. máj. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
9%
Szia, mit jelent számotokra 1rôl a 2re jutni? Ha van sajàt lakás, kocsi, és kajálni is tudtok, akkor másra nagyon nem kell pénz. A fennmaradó összeggel meg mindenki szíve ügye hogy mit csinál, de én nem fizetném a tartozásaikat. Anyámat szeretem, apámat kevésbé, én is anyás és jószívû vagyok, nekik sincs sajàt, mióta elvesztették. Apámat agyon verném ha hozzám jönne, anyám tud menni a nagybátyjához ha lenne valami, és kis pénzzel segíteném õt.
2013. máj. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os!


Az egyről a kettőre jutás azt jelenti, hogy ha kifizetjük a saját hiteleinket, akkor szeretnék saját házat, gyerekeket, magyarán szólva anyagi biztonságot szeretnék. A gyerekeimet majd szeretném rendes iskolába járatni, mindent meg akarok nekik adni.


Egyébként lehet nem volt egyértelmű, de még nem esküdtünk meg, ettől függetlenül amit keresünk az közös kasszába kerül, nincs olyan, hogy ezt én vettem, azt te vetted.

Szóval vannak terveink rendesen.

2013. máj. 25. 15:39
 8/21 anonim ***** válasza:
95%
Így pláne nem. A párod segítse ki az anyját, hogy ne haljon éhen, de nehogy már te fizesd ki másnak a hitelét a megkeresett pénzedből, amikor még házasok sem vagytok...
2013. máj. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
91%

naggyából felvázolom az egyik lehetőséget ami akkor történne,ha átvállalnátok:

1;te egy idő után megunnád->állandóan veszekednétek->különválnátok

2;ti fizetitek a hitelüket,aminek a törlesztője nekik megmarad és azt oda adják az após gyerekeinek.magyarán mondva nem az anyósékat támogatnátok valójában,hanem az após gyerekeit.

szóval nem jó ötlet átvállalni.ezt a párod is végig gondolhatná

2013. máj. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ennyire megértitek a helyzetet. Sajnos az a fő baj, hogy a párom nagyon anyás, tényleg nagyon szereti és védelmezi, ami szép. De lássuk be azért, hogy nem azért hagytuk el az országot évekkel ezelőtt, hogy más adósságát rendezzük. Bőven elég a mienk is.

Ez a legszörnyebb, hogy ezt nem tudom elmondani neki, mert megsértődik, meg igaz nem mondja ki, de érzem hogy önzőnek tartana, meg hogy miért utálom az anyját, amiről szó sincs.

Van egy pont természetesen, hogy a szüleidet támogatod. Az én szüleim nem fogadnak el pénzt tőlünk, mert ők azt mondják, hogy nem ezért vagyunk kint. A párom édesanyja pedig nem mondja, de panaszkodik, hogy ez nincs, az nincs.

Nagyon szeretem a páromat, tényleg, de a családja miatt ki tudnék rohanni a világból.

2013. máj. 25. 16:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!