Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek is ilyen nehéz gyerekko...

Nektek is ilyen nehéz gyerekkorotok volt, vagy úgy nőttetek fel hogy a családnak, unokáknak nem volt értéke? Bocsi ha hosszú leszek

Figyelt kérdés
Sziasztok! Bocsika, ha novellázni fogok, de sajnos ez kérdésbe nem fér ki. Csak ma előjöttek ilyen régi családi hülyeségek nálunk, a történet elég hosszú, de megpróbálom leírni. Anyummal+Apummal jó a kapcsolatom, de ha a gyerekkoromról kérdeznének az minden volt csak egyszerű nem! A gond: Van egy autista húgom, aki nem beszél, meg gyerekként sokat sírt, illetve az apai nagyszüleim, akikkel anyunak rengeteg gondja volt, mind az anyóssal, apóssal. Nagyapám pl. szeretett inni, meg elég nehéz szókimondó természete volt (ezt a nehéz természetet tőle örököltem), de a munka se volt neki büdös, de mamámmal a kerttel, veteményessel többet foglalkoztak mint mondjuk velem vagy a húgommal. Volt mikor anyuék orvoshoz vitték a húgomat, ők kint földimunkáztak, én meg totál leégtem a napon, olyan 4-5 éves lehettem, abszolút nem érdekelte őket h velem mi van.. Vagy mikor még a húgom pici volt akkor Ő volt a nagypapi szeme fénye, de mikor kezdődek a problémék vele, h pl. nem beszélt, akkor ilyet mondott rá hogy , pl. "k..va anyádat miért nem köszönsz te nyomorék, meg ilyenek".. Szerintetek az ilyen milyen nagyszülő/após? :( Anyuméknak majdnem ráment ezekre a házasságuk (legalábbis rámehetett volna), anyummal meg az volt a baj h nem volt szókimondó, nem védte meg az igazát, ill. nem 1x volt h nagyapám seggrészeg volt, vagy épp a másik rokon gyerekeit istenítette, mi meg "semmirekellőek" voltunk, legalábbis ezt éreztette velünk, meg ilyet mondott anyumra ittasan h neki fel kellett volna magát akasztani. Ha meg szüleimnek dolguk volt, és kihivták volna őket ránk vigyázni, rögtön húzták a szájukat, semmi nem volt nekik jó, illetve engem meg a húgomat szimplán neveletlennek tituálálták, pedig ő abszolút nem tehetett semmiről sem. Volt hogy Én 5 éves lehettem, anyumék dolgoztak,vagy vmiért nem voltak itthon, és a mamikáék lettek kihivva h vigyázzanak ránk, ők kimentek kertezni, én bent maradtam a húgommal 5 éves fejjel mondták h vigyázzak rá, (bár szerintem nem egy 5 évesnek kéne 'vigyáznia' a nála 3-4 évvel fiatalabb tesójára), aztán hugom elesett vagy mi volt, mamáék bejöttek, és tatám szíjjal elvert, meg h térdeljek a sarokba, meg a szokásos lecseszések... stb. Nekem ezek a dolgok sokmindenre kihatottak, az óvodában, iskolában voltak problémáim, semmi önbizalmam nem volt, a társaimmal nem jöttem ki, nem bírtam beilleszkedni sehova, stb.. Mai fejjel azt mondom h nem szeretnék újra gyerek lenni, inkább elviselem a felnőttkor marhaságait, mivel úgy nőttem fel h nálunk a családnak, unokáknak, gyerekeknek nem volt értéke, ill jó h. az embernek olyan agya van úgymond ami ezeket elraktározza mélyre, csak ma újra előjöttek, felhozták ezt a dolgot..... Nagyapám meghalt már, a nagyival hol ilyen hol olyan a viszonyunk, de anyummal nemigazán jönnek ki, főleg h a mamika belépett 1 szektába is (asszem adventista egyház vagy mi), azóta eléggé megváltozott... A többi rokon se keres bennünket, pl. keriapummal (aki anyum unokatesója kb 4 éve nem beszéltünk már, még az érettségi ballagásomra lett elhívva)anyámat meg az ő nagyszülei nevelték, az anyai nagyanyámmal nem tartjuk a kapcsolatot), tehát én azt láttam h szerintem itt egyáltalán nem volt értéke a családnak, a szüleimmel jóba vagyok őt imádom, a húgommal meg semmilyen kapcsolatom nincs, nem beszélünk, stb, én a problémát úgymond szőnyeg alá söpörtem, nem foglalkozok vele, mivel elég kicsi voltam én is mikor ez kiderült, nem tudtam h mit kezdjek vele meg a betegségével, na, még ezt is az orrom alá dörgölték akkor a nagyszüleim, főleg h nagy is volt a korkülömbség húgom meg köztem h miért nem játszok vele, stb... Lehetőleg a kötözködést, kerüljük már el, csak tanácsot akarok kapni! Jah és bocs a helyesírásért is... 24/L

2013. jún. 1. 12:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyermekkorom is hasonló volt,mint a tiéd.Nem igazán nevezném családnak a családomat,ahol éltem.Minden fontosabb volt mindenkinek,csak a gyermek (én) nem!Az anyámat nagyon szerettem,az apám mindíg vert,így nem igazán rajongtam érte.Ebbôl levontam a tanulságot és megfogadtam,ha nekem családom lesz,a maximumot nyujtom feléjük...nem szeretném,ha a gyermekeim felnônének...csak a rossz emlékeket idézzék fel...Boldog gyermekkort teremtek nekik az biztos!!!Szerintem próbáld meg a rossz emlékeket valahogyan kitörölni,mégha nehéz is,és alakítsd az életed pozitívan tervekkel tele!
2013. jún. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Mi akérdés? Miben kérsz tanácsot?
2013. jún. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
Nekem is borzasztó volt.De más szemszögből.Engem szerettek, a család megvolt, de aztán történtek azok a dolgok, hogy már nincs semmim.Elvesztettük mindenünket, a szüleim elváltak, aztán a nagyanyám, amikor 3 éves voltam rákos lett, és végig néztem a haldoklását.Aztán lassan 1 éve halt meg a nagyapám akit nagyon szerettem, anyum tesója megutált minket, nem akar segíteni anyumnak semmiben.Apám újra megnősült, nekem nincs tesóm.Anyukám, már bele van betegedve a gondokba, de nagyon szeretem őt, a világon a legjobban.Nincs tesóm.Sajnállak Téged, de most itt van előtted az élet élvezd ki, remélem a tesódnak is szép élete lesz még így is! FEl A FEJJEL.
2013. jún. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Hát hogy ti hogyan reagáltátok le, hogyan éltétek meg, nektek milyen volt, stb...
2013. jún. 1. 12:17
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen volt, ugyanilyen. Nálunk is mindenki érzelemmentes, durung modorú, kis tütüke után nagyon agresszív emberke volt. Én is rengetegszer kaptam olyasmikért, amikről nem is én tehettem, persze bocsánatot sem akkor, sem azóta nem kértek. Tanács? Az nincs, illetve annyi, hogy próbáld elengedni a dühödet, mert rajtuk úgysem változtathatsz, téged viszont felemészt az indulat. S már most kezdj el rákészülni a témára, nehogy anyaként öntudatlanul is továbbadd ezeket az otthonról hozott viselkedésmintákat.
2013. jún. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Nálunk válás nem volt, a szüleimmel jól kijöttem, kijövök. szerencsére.
2013. jún. 1. 12:19
 7/24 anonim ***** válasza:
51%

Szia!

Hát először is sajnálom a hugodat, és szerintem örülhetsz neki, hogy a szüleid probáltak mindent megtenni érted és a testvéredért! Gondolom azért nekik se lehetett könnyű dolguk egy autista gyerekkel és a nagyszüleiddel.A nagyszüleidről nem is beszélve, az ilyen embereknek nem hogy unoka, de még gyerek se való! :(

Gondolj arra, hogy nemsokára valószínűleg neked is lesz "saját" családod (lesz párod, gyerekeid), s majd velük együtt lesz remélhetőleg egy boldog életed! Hisz ott lesznek ők neked, és a szüleid, testvéred is. Nekik biztosan jobb lesz a gyerekkoruk mint neked és ez téged is boldoggá fog tenni!

Kívánok neked továbbiakban Boldog életet!

2013. jún. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
5/6-os, gyereket nem szeretnék
2013. jún. 1. 12:20
 9/24 A kérdező kommentje:
Jah ez így van, szüleimmel Hál' Istennek nincs problémám, őket szeretem :) Csak valahogy az apai nagyszüleimmel voltak gondok, a dédszüleimet őket imádtam, ők normálisan álltak a dolgokhoz, de sajna már ők sincsennek köztünk. :(
2013. jún. 1. 12:22
 10/24 A kérdező kommentje:
# 7/9 köszi, bár a húgomra nem számíthatok.. Sajnos.. De ez van.. Legalább szüleimre számithatok, értük brmit
2013. jún. 1. 12:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!