Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hosszú párkapcsolatokban...

Hosszú párkapcsolatokban mennyi "hullámvölgy" tolerálható?

Figyelt kérdés

Olyasmire gondolok, hogy tíz év fölötti időtartamnál belefér-e az, hogy időnként valamelyik tag elbizonytalanodik, hogy együtt maradjanak-e, aztán utána győz a "jobb együtt, mint külön".

Tudom, hogy ma az egyetemes kultúra része a maximális tökélyhajszolás és szinte minden apró konfliktusra, nehézségre képesek az emberek faképnél hagyni a másikat. Aztán aki meg nem így gondolkodik, az egyből társfüggő, kodependens, langyosvízben ül stb stb. Most ha felnőttesebben kezeljük a dolgot, szerintem az a nagy lila lobogó "LOVE" az senkinél sem örök. Lesz egy szeretetteljes kapcsolat, amibe néha szöget tud ütni egy-két nehézség. Nagyon tetszik Szendi Gábor: Legfeljebb elválunk című esszéje a témáról. Ő is azt fejtegeti, hogy nem fogyasztási cikk a párkapcsolat, amit nem javítunk, hanem kukázunk. Ehelyett inkább az emberi okok felől kellene közelíteni. Egy párkapcsolat tele van egy csomó közös szép emlékkel, akik 10 év fölöttig is együtt vannak, azok között már egy különleges kötelék van. Érdemes-e ezt a mai modern "tökélyhajszolás" jegyében felrúgni? Nem veszít-e vele nagyobbat az ember, mint nyer?

Természetesen kulturált, normális emberek párkapcsolatára gondolok. Ahol az egyik elkezd zsarnokoskodni, tettlegeskedni, inni, botrányokat csinálni, folyamatosan alázni a másikat ott én is egyet értek azzal, hogy minél messzebb egymástól. De nekem valahogy ez a Wolf Kati-féle "Szerelem, miért múlsz...", vagy az ilyen "ha múlik akkor fájnia kell" kicsit szirupos és tán gyermeteg is, mintha a felek csak ezt a rózsaszín lobogást fogadnák el, a hétköznapokat nem.

Szóval szívesen veszek hozzászólásokat, pro és kontra érveléseket.



2013. máj. 9. 10:31
 1/2 anonim ***** válasza:
94%

Manapság elválni könnyebb ,mint estleg megoldani közösen a próblémákat : Régen szégyen volt ha valaki elvált ,manapság nem..

A problémáktol lesznek hullám völgyek : de ha ezekre közösen ,és úgy találunk megoldást ,hogy mind ketten megakarjuk oldani akkor sikerül . Ha az egyik fél nem akarja segiteni ebben a másikat na akkor jön az ,hogy inkább elmegyek . Szerintem ,ha normális kapcsolatban vannak megoldandó problémák legyen az bármi : akkor az minket összekovácsol ,hiszen az cél jobb esetben ,hogy mindkét fél jól jöjjön ki az adott dologbol . Egy kapcsolatban tudni kell ,hogy amásiknak mik a határai és segiteni ami az én gyengeségem az ő erössége ,és forditva .. 12 éve vagyok férjnél ,és eddig mindent megoldotunk : persze megakartuk oldani . veszekedtünk ,de végül is megoldottuk és ez a lényeg . A szerelem pedig mulhat ,de akkor teljesen ,illetve átalkulhat véd és dac szövetségé ragaszkodáshoz : Az éleben soha nincs olyan ,hogy egyforma lángal ég a szerelem . hol jobban hol kevésbbé ,de ettöl még szerelem.

2013. máj. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nincs időnként, max.1x, többszőr nem. Az a kapcsolat halott ahol többszőr, meg ide-oda költözgetnek a felel, meg cirkusz stb.
2013. máj. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!