Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lett már abból vkinek baja,...

Lett már abból vkinek baja, hogy távoli rokont hagyott bejelentkezni a lakásába?

Figyelt kérdés
A rokon bérel vmit, de oda nem hagyták bejelentkezni. A 2 lakásom közül az egyikbe szeretne bejelentkezni. Lehet ebből bajom? Pl. kap egy büntetést vhol és a címemen keresik Végre hajthatják a büntetést a lakásomon akár tévedésből is?
2013. jún. 2. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Nem mivel nincs tulajdoni joga. Te ki is jelentheted onnan később, kényszerkijelentés. Ha szerződést írsz akkor határozatlan időre írd meg így bármikor kirakhatod.
2013. jún. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem volt... Szolgálati lakasba nem engedték csaakntartózkodásit nki, másmmeg nem volt, állandó volt, és van is már 10 -15 éve nálunk
2013. jún. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én csak hallottam, hogy ha vki be van jelentve a lakásodba és mondjuk kizár téged onnan, nem hajlandó elköltözni, nincs hova, akkor baromi nehéz kitenni.

Hogy ez tényleg így van-e azt nem tudom.

Onnan az infó, hogy a tesóm mikor intézte az ő lakását, akkor voltak még nagyon régi bejelentett emberek a lakásába, akiket nem is ismertünk és az ügyintéző mondta, hogy ezt le kell tisztázni, mert ha az illetők felbukkannának és beköltöznének a lakásba nehéz lenne kitenni őket.

2013. jún. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak ideiglenes címként engedd bejelenteni. Állandó lakcímként nem.

Az ideiglenes lakcím x év után lejár, semmilyen plusz jogosultságot nem biztosít.

Az állandó lakcímről csak per útján vagy kényszerkijelentéssel teheted ki, ha ő nem akar kijelentkezni.

2013. jún. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezer köszönet.
2013. jún. 4. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!