Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki orokol ha a ferjem elhuny?...

Ki orokol ha a ferjem elhuny? A kozos vagyon vagy a kulon vagyon oroklodik?

Figyelt kérdés

Nekem van 3 gyerekem elozo hazassagbol.Neki van ket gyereke ugyancsak elozo hazassagbol.

Hazassag elotti vagyonom ket lakohaz egyik jelzalog mentes a masik jelzalogos igatlan mindketto kizarolag az en nevemen van.Ezen kivul egy sajat vallakozas.

A ferjem semmit nem hozott a hazassagunkba.

Attol tartok ha o meghal a gyerekei jonnek kovetelni az orokseguket.Hogy mukodik az orokles?



2013. jún. 3. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

1. A házasság elöttti külön vagyonod mindig is külön vagyon marad, ezért a férjednem semmi köze hozzá, ezeket nem örökiti.


2. A férjed saját vagyona után (ami szerinted nincs) a saját gyerekei örökölnek egyenlö részben.


3. Viszont ha hosszabb ideje vagytok házasok, akkor a házasság ideje alatt a te ingatlanjaidra/vállalkozásodra költött pénz (felújitás, beruházások, stb) fele a férjedé, mivel a házasság vagyonközösség jogilag, és minden ez idö alatt szerzett vagyontárgy, vagy vagyonnövekedés közös szerzeménynek számit. Ez teljesen független a házasság alatti jövedelemtöl, tehát akkor is érvényes, ha az egyik fél egyetlen egy forintot sem keresett ez idö alatt. Kivétel ez alól, ha házassági szerzödésetek lenne, amiben ki van kötve, hogy a vagyontöbbletböl mindenki a jövedelme arányában részesül.

2013. jún. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Házasság előtti különvagyon a tied marad, nem válik közössé.
2013. jún. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, h a házasság napjától szerzett vagyon az a közös. Ami házasság előtt a Tied volt az majd egyszer a Te gyerekeidé lesz. Amit a házasság alatt szereztél vagy szereztetek azt öröklik a párod gyerekei, de annak is csak a felét. Tehát, ha van összesen 100 Ft-od amit a házasság alatt szereztetek akkor abból 50 a gyerekeké és azon osztozkodnak. De egy ügyvédet felkeresel az lenne a legjobb.
2013. jún. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A hazassag elotti vagyon nem lesz kozos. Amid volt, az most is a tied. Amit kozosen gyujtottetek, az felezodik, a ferj reszet oroklik a gyerekei.
2013. jún. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
es ha en halok meg elobb akkor hogy alakul
2013. jún. 3. 15:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha te halnál meg elöbb, akkor a saját vagyonodat a gyerekeid öröklik, a vagyonnövekedést, ami a házasság alatt keletkezett, a gyerekeid és a férjed öröklik felesben.

He ezután a férjed is meghal, akkor az ö részét az ö gyerekei öröklik.

2013. jún. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ne gondoljatok hogy szivtelen vagyok de nem fuznek se anyai se rokoni szalak az o volt felesege gyerekeihez.

Ezert fontos ki orokol mert ugye kicsit furcsa lenne ha szamomra idegen emberek az en eletem munkajat aratnak le ugyanugy mint a sajat verem.

A gyerekei kedvesek aranyosak semmi gond veluk mar felnottek de szamomra megis az ket idegen ember.

2013. jún. 3. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!