Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy háztartásban mivel lehet...

Egy háztartásban mivel lehet sporolni?

Figyelt kérdés

Miken szoktatok megtakarítani?

Gondolok olyanra, hogy inkább mindenből csak kis mennyiséget vásáróltok, hogy beosszátok vagy többet vesztek, hogy sokáig legyen, de akkor ugye nem bánik az ember vele csínyán mert ugye van.

Vagy, hogy milyen tisztítószereket, élelmiszereket, stb...vesztek?

Mennyit tudtok így megsporolni?

Kérlek segítsetek!



2013. jún. 3. 17:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Én egy ideje azon spórolok,hogy áramtalanítom a lakást,ha elmegyek otthonról,mert az éves elszámoló számla tavaly óriási lett,nem tudom miért.Hát bejött,most ők tartoznak nekem.

Azonkívül tényleg az Aldi-s mirelit cuccok.A Tesco már tök drága hozzá képest és rossz is.

2013. jún. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
77%

Ne vegyetek olyat ami sok pénzbe kerül. Esetleg hétvégen. Spórolj az árammal, a vízzel meg ilyenekkel. Kenyérből fél kg-t vegyél, mert nálunk mindig pocsékba meg a fele. Ne főzz drága ételeket.

Csinálj inkább rakott krumplit, vagy ilyen olcsó ételeket.

Így egy hónap alatt összejön akár 10-12000 Ft is.

2013. jún. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%

Szia,


Én korábban nagyon pazarló életet éltem. Ételrendelés, bulizás (amibe cigi és ital is tartozott), másnapos zsemlét lazán kidobtam.


Az utóbbi időben megmakacsoltam magam. Kevesebbet járok el, akkor is csak kicsit beülni valahova (ez olyan heti 1 alkalom). Már nem rendelek ételt. Sőt előre megtervezem, hogy mit fogok enni a héten, és olcsóbb ételeket megfőzök. Zsemléből csak annyit veszek, hogy 2 napra elég legyen. Nem ebédelek a munkahelyemen, hanem itthonról viszek zsemlét és ebédet. Letettem a dohányzásról is.


Legtöbbet az ételen spórolok, nem koplalok, de nem veszek már felesleges dolgokat, kevesebb édességet is veszek. Hétvégén bevásárolok, és hét közben már csak zsemlét meg ilyen kisebb dolgot veszek.


Legalább 20-25 ezer forint megmarad az eddigiekhez képest.


23/N

2013. jún. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Elore be kell osztani a varhato beveteleket. Nekem mindig van egy fix listam, tehat, rezsi, kajapenz, benzin, egyeb ami szukseges lehet. Akkor megnezem hogy a varhato jovedelmem ehhez kepest hol van. Ha alacsonyabb, akkor megprobalok lefaragni, mondjuk volt olyan honap hogy vettem egy berletet inkabb a kocsi hagy pihenjen. Ha a bevetelem ugy latom tobb lesz, akkor eldontom hogy vagy elrakom, vagy ha nem, akkor mire fogom kolteni. En hetente szeretek bevasarolni, nem lehet szerintem esszeruen elore tervezni egy honapot, szoval nalam minden hetvege nagybevasarlas, es akkor tobbnyire egy hetre elore kitalalom, miket kellene fozni, mi lesz a hetvegi kaja, mik lesznek a hideg etelek, ennek megfeleloen celiranyosan vasarlok, kevesbe veszek "folosleges" dolgokat. Szeretem osszemixelni a vasarlast, de legtobbet a LIDL-ben koltok, masodik a tesco. Tisztitoszereket, tisztalkodasi eszkozoket altalaban nagy tetelben veszem, foleg ha van valami jo kis akcio, multkor volt Axe tusfurdo 300ert, megvettem vagy 2 havit :) Ha van egy kis penzed es kocsival jarsz gazositsd be, ott sokat fogsz megsporolni :) Remelem mondtam valami jo tippet
2013. jún. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%

Mi ezzel tudunk:

-Pékárut (főleg kenyeret) magunknak sütjük. Eleve inzulinrezisztenciás vagyok, tehát fehér liszt helyett tönkölylisztből sütünk (kevesebb benne a szénhidrát), és sokkal olcsóbb, mintha boltban vennénk, ráadásul finomabb is :)

-Amúgy is sokkal olcsóbb (és egészségesebb), ha magadnak csinálod, mintha kész/félkész élelmiszert vennél.

- Mosogatógép. Látványosan csökkent a vízszámlánk, amikor elkezdtük használni, az áram pedig nem változott (A+-os)

- Mosáskor mosódiót+mosószódát használunk drága mosópor helyett, SOKKAL olcsóbb, és a férjem allergiáján is sokat javított :)

- Cukrozott üdítők helyett magunknak főzött teát (esetleg házi szörpöt) iszunk a víz mellett.

- Megéri nézni, hogy a kedvenc termékek hol akciósok, vagy csak simán olcsóbbak...

- Mikor elmegyünk itthonról, amit lehet áramtalanítunk, hosszabb időnél a vizet is elzárjuk.


Nagyjából ezek jutottak eszembe :)

2013. jún. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%

Hét végén kitaláltjuk, mit eszünk a következő héten. Listával megyünk bevásárolni és nem veszünk semmi mást, akkor sem ha "kihagyhatatlan akció" van.

Az Ázsia Centerben veszünk mosószert, öblítőt, tisztítószereket. Kb 5-7 havonta kell menni, nagy mennyiséget veszünk. Nem takarítok csak azért többet, mert van itthon mosószer :-)


Csináltunk ep-kártyát, amit csak lehet arra veszünk. Így kapunk vissza 20%-ot.


Most járunk Garázsvásárokra, rengeteg jó holmit lehet találni nagyon olcsón.


Vízre, áramra figyelünk. Nem mosunk fél adagot, nem folyó vízben mosogatunk.

2013. jún. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
83%

A 6-os válaszolóhoz. Mi az az ep kártya?


23/N

2013. jún. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
68%

rezsi ; kizarolag zuhanyzunk max 3 percig mindannyian

Ha a gyerekek uszni mennek ott mosnak hajat.

Futes : ejjel 15c nappal max 19 soha ennel melegebb nincs

mosas:energia takaraekos gep csak hetvegen mosok szaritot eladtuk sokat fogyasztott

elelmiszer: kizarolag alapanyagot veszunk semmi felkesz termek mindent magam fozok sutok hus hetente 2x van tobbi vega etel

kozlekedes : nagyon kicsi autonk van sokszor osszefogunk es kollegakkal kzoossen fizetjuk a benzint

peogramok: mindent liciten bveszunk mozijegyet stb.

bevasarlas:megvarjuk az akciokat akkor vasarolunk pl olajat mososzert oblitot ezenkivu jarunk olcso kulfoldi piacra.

Ruhazkodas bolhapiacon ill hasznaltan vasarolunk csaladban cserelgetunk

2013. jún. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
87%

Egészségpénztári kártya. Kisbabával éri meg. Utaláunk rá pénzt, ebből vesszük a gyógyszert, szemüveget, a gyereknek a cipőt (de ezt olyan boltban kell, ahol tudnak számlát adni), pelenkát, popsitörlőt, cumisüveget, tápszert.

Az általunk befizetett összeg 20%-át az állam is rárakja, amit ugyanezekre a dolgokra költhetünk.

Utána kell járni, hogy pontosan mit lehet elszámoltatni, de megéri.

2013. jún. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, várom a továbbiakat is!

Olyant nem hallottatok, hogy valaki mondjuk ecettel+ vízzel tisztit tisztítószerek helyett?

A mosószóda, mosódió hogy müködik, mennyibe kerül, ugyaolyan hatásos stb... ?

2013. jún. 3. 18:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!