Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy háztartásban mivel lehet...

Egy háztartásban mivel lehet sporolni?

Figyelt kérdés

Miken szoktatok megtakarítani?

Gondolok olyanra, hogy inkább mindenből csak kis mennyiséget vásáróltok, hogy beosszátok vagy többet vesztek, hogy sokáig legyen, de akkor ugye nem bánik az ember vele csínyán mert ugye van.

Vagy, hogy milyen tisztítószereket, élelmiszereket, stb...vesztek?

Mennyit tudtok így megsporolni?

Kérlek segítsetek!



2013. jún. 3. 17:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Én a hűtőt mindig ecetes vízzel mosom át.
2013. jún. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Mosószóda 1kg olyan 580 Ft, mosódió 250g 1200 Ft (de minél nagyobb a kiszerelés, annál olcsóbb). Mi ezeket tavaly nyáron vettük, és még mindig van belőle... Teljesen jók, mosószódát pl. csak fehér ruháknál kell használni, esetleg makacsabb foltoknál szoktuk gallszappannal bekenni (500 Ft) a szennyeződést, és akkor tökéletesen kimossa a ruhákat. Nagyon elégedettek vagyunk vele, ráadásul az allergiás kiütések elmúltak :)
2013. jún. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
69%

Ne csak arra gondoljatok, hogy ugy lehet sporolni, hogy olcso cuccokat veszunk.

Mi egyszer vettunk ilyen aldi sajatmarkas cuccokat, hat ehetetlenul rossz etel volt, ki kellett dobni. Vagy megveszed a legolcsobb cipot, es ehy honap mulva megy a kukaba. Inkabb veszek 60ezerert egy Samsonitr borondot, amin van 5 ev garancia, mint 6 ezerert tescos szart, aminek a kereke az elso repulout utan kitorik.

2013. jún. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
71%

Letettem a kocsit és mindenhova ahova csak lehet bringával járok,ahova nem lehet akkor tömegközlekedés.

Figyelem az akciókat és nagyban vásárlok,olajat cukrot mososzert ilyesmiket,beraktározom mert itt falun drága a kisboltban bevásárlóközpontban sokkal olcsobb.

Csak alapanyagokat veszek,félkész terméket soha,csirkét egészban igy a legolcsóbb és minden részét elhasználjuk.

Télire tele lesz a kamra,amit lehet elteszek befőttnek vagy készitek lekvárt ilyesmiket,téli vitaminforrásunk igy megoldott.

Nem veszek márkás cucokat, a no name mosogatószerem ugyanolyan jó mint a márkás csak sokkal olcsóbb.

2013. jún. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi egy évben egyszer átnézzük a rezsicsekkeket, és átgondoljuk, hol tudunk faragni. Szerződést módosítunk, pl. mobiltelefon előfizetés, internet vagy Tv előfizetés stb. Mindig van az új szerződőknek vagy másik szolgáltatónál kedvezőbb előfizetés vagy tarifa. Autóbiztosítást évfordulóval újra kötünk a legolcsóbb biztosítónál.

A házat fatüzelésű kandallóval fűtjük, így a gázt szinte nem is használjuk, ezzel spórolunk a legtöbbet.

2013. jún. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Energiatakarékos gépeink vannak, amikor a régiek elromlottak és újat kellett venni odafigyeltünk erre. Fűtést próbálom minimalizálni, persze nem fagyunk meg de éjszakára csak a hálószobát fűtöm (gázunk van, konvektorokkal) Nappalra meg inkább a nappalit, konyhát nem is fűtöm nappaliból kijön a meleg.

Szezongyümölcsöt veszünk főleg, zöldségeket fagyasztva veszem nagy kiszerelésben télen, mindig van itthon zöldbab, fejtett bab, borsó, kukorica stb. és csak annyit veszek ki a nagy zacskóból amennyi kell, főleg a lidliben vásárolom ezeket. Húst leginkább az Auschanban veszem azt fagyasztom.

Általában havonta egyszer kizarándoklok az Auschanba és szinte minden húsfélét megveszek ami kell arra a hónapra. Ott csak ezt veszem.

Kétféle tisztítószert használok, domestos és a cif súrolókrém, de ez elég szokott lenni 3-4 hónapra kb. sima törléshez (konyhapult) ecetes vizet használok, azt szórófejes flakonba tettem. Domestost tulajdonképpen csak a wc-re használom főleg, amúgy forró vízzel törlök fel, az leszedi a koszt is. Öblítő helyett ecetet használok, szerintem az öblítőnek csak az első 1-2 nap alatt van illata aztán már nem, szóval feleslegesnek tartom. Folyékony mosóport használok de nagyon keveset, mindketten irodai munkát végzünk inkább csak átöblítést végzek, egyedül a zokni / gatya kombinációnál kell a magasabb hőfok illetve mosószer.

Áramtalanítok ha elmegyünk itthonról.

Sosem veszek üdítőitalokat, szerintem nem is egészségesek. Gyümölcsteát készítek édesítőszerrel, ezt főleg a férjem issza, 1,7 liter vízhez megy 4 édesítőszer és két gyümölcstea filter, ezt az aldiban veszem, aldi saját márkás azt hiszem.

Itthon főzök, általában egymásra építem a kajákat, például a leves elég szokott lenni két napra, illetve a rakott krumpli stb. Pörköltből, töltött káposzta, paprika mindig többet főzök és fagyasztom így bármikor ha nem tudunk főzni van itthon kaja.

A süteményeket is itthon sütöm általában vasárnapra, ritkán veszünk kész édességet vagy rágcsálnivalót.

Már van egy saját lakásunk de most gyűjtünk nagyobbra, mert van egy babánk és kell hamarosan neki egy szoba is, itt csak háló-nappali (ami egyben ebédlő is) meg egy kis konyha-fürdőszoba van.

2013. jún. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
76%

Rezsi:


- a párom a cégnél zuhanyzik minden nap (van öltöző, zuhanyzójuk), én nem egész, hanem fél kád vízben fürdök (bár elég mély a kád, így is jól el lehet benne merülni:)

- télen a nagyszobát fűtjük csak állandóan, fürdőt, dolgozót, hálót a használat előtt fél órával befűtjük, szerencsére gyorsan felmelegszik. Ha nem vagyunk otthon, letekerjük a fűtést.

- éjszakára lekapcsoljuk az elosztókat és napközben sem mennek feleslegesen az elektromos berendezések, csak amire épp szükség van.

- állóvízben mosogatunk


Vásárlás:


- mindig felírom, mire van szükség, és igyekszem nem eltérni a listától, így nem veszek meg felesleges dolgokat.


Kb. ennyiben spórolunk. Nekünk ez így logikus és kényelmes. Nem tudom, mennyit spórolunk meg vele, mindig is így éltünk:)

2013. jún. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk így működik:

Párom a munkahelyén zuhanyzik, így itthon csak én szoktam. Kenyeret, pék süteményt onnan hozza (dolgozói kedvezmény van).

Csirke és sertés húst kapjuk szülőktől, vagy étkezési utalványból veszünk akkor amikor ép kció van.

Kertes házban lakunk így magunk termesztjük a zöldségeket. Ami locsolásra menne el azt mi a kinti kútból oldjuk meg így ingyen van.

Liszt, cukor, kóla (ha kell), olajt, édességet külföldről hozzuk így nem kell az itthoni drágát megvenni.

Mindig csak olyan gép megy amit akkor használunk, nem szoktuk feleslegesen járatni a tv-t stb.

2013. jún. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
75%

Az ALDI-s cuccokból ,ami nem mirelit én is kidobtam egy-jó párat és nem próbálkoztam tovább.


Viszont a legfinomabb mirelit cuccok ott vannak.Hangsúlyozom a mirelit,már más részlegükbe nem is nagyon megyek.


Én 2-3 hetente rendszeresen elmegyek ezekért:


1kg-os csirkeszárny-láb,olyan fűszerezéssel,ahogy csak egy jó háziasszony csinálja otthon,ez 1000.-


2 kg-os mirelit krumpli 600.-


-mini pizza 12db-os 700.-,ez azért gazdaságos,mert a gyerek megeszik belőle egy nap csak 3-at,sokkal olcsóbb,így több napra elég és olcsóbb,mint egy 1 napos 400.-os pizza,ami csak 1 napig tart,mivel ez kitart nálunk 4 napig.


-az összes jégkrémük szintén nagyon finom,utoljára a legolcsóbbat vettem és szerintem volt olyan finom,mint az ismert márkák 500-ért 8 darabos szendwich jégkrém két ostya között puncs-vanilia-csoki.


De amúgy a főzőmargarin,amivel én főzni szoktam náluk csak 125.-


Szóval ezekért érdemes bemenni.

2013. jún. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
96%

Minőségen sosem spórolunk. Inkább megveszem a drágább, jobb minőségű epret, és mind megesszük, mint az olcsóbb fajtát, aminek a fele megrohad.

Víztakarékos rendszerünk van, zuhanyzáskor elzárjuk a vizet, amikor szappanozunk. A fűtés 22 fokra van beállítva, és mivel padlófűtéses a ház, ezért sokkal melegebb van, mint a radiátoros házakban. Most cseréltettük ki a tetőnket, és új kazánunk van, mind a kettő segít a spórolásban.

Élelmiszerből csak jó minőségűt veszünk, mert az sem mindegy, hogy mivel etetjük magunkat, ezen nem szabad spórolni. Tisztítószerekből is a jobbakat vesszük, nálunk az ecet+tiszta víz csak büdös fürdőszobát csinált, a vízkövet nem szedte le jobban, mint a Cillit. Mosódiótól nem lett tiszta a ruhánk, úgyhogy maradunk a hagyományos mosószernél.


Nálunk az vált be tehát, hogy a jó minőségű termékeket vesszük meg, és azokat hosszabb ideig használjuk. Az autómba is a drágább dízelt teszem, mert azt vettem észre, hogy jobb a fogyasztása (50-nel városban 2.1 litert eszik (kijelzőn látom).

2013. jún. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!