Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy háztartásban mivel lehet...

Egy háztartásban mivel lehet sporolni?

Figyelt kérdés

Miken szoktatok megtakarítani?

Gondolok olyanra, hogy inkább mindenből csak kis mennyiséget vásáróltok, hogy beosszátok vagy többet vesztek, hogy sokáig legyen, de akkor ugye nem bánik az ember vele csínyán mert ugye van.

Vagy, hogy milyen tisztítószereket, élelmiszereket, stb...vesztek?

Mennyit tudtok így megsporolni?

Kérlek segítsetek!



2013. jún. 3. 17:47
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
62%
Én az egész házam úgy találtam ki, hogy spórolós legyen. Pesten dolgozok, ez 30 percre van vonattal, faluban. A víz hidroforral jön fúrt kútról, fürdésre, főzésre stb azt használjuk (gyakorlatilag ingyen van, csak egy kis áram kell a motornak), vezetékes vizes csapunk csak 1 van, ivásra. Gáz nincs hozzánk bekötve, palackot használunk (kb. 3 hónapíg elég egy palack) Fűtésre jelenleg 1 kályha van, de le akarom cserélni vegyestüzelésűre, szemeteket, hulladékot el tudjuk égetni, fát lomikból vagy netről ingyen elvihetőset szoktam hozni, rendelni ritkán. Hazafelé a Tesco útbaesik, sok leértékelt terméket vásárolok, általában nincs bajuk, meg úgy alapból nem szoktam drágább dolgokat venni, zöldségeket meg a konyhakertben termesztünk, paprika, paradicsom, krumpli, kapor, hagyma és gyümölcsfáim is vannak, cseresznye, barack, szilva. Egyéb dolgok amikre szúüség van sok mindent veszek vaterán, apródon stb, ami meg nekem nem kell, eladom vagy elajándékozom.
2013. jún. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Szerintem az ételen sokat lehet spórolni. Én napi 1000 forintnál többet nem költök kajára. Valamikor 500, valamikor 800 forint...stb.
2013. jún. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
61%

Szia!


Hát elég sok mindenen. Ahova lehet biciglivel járunk így edzésben is vagyunk és ugyebár ingyen van.

Ha elmegyünk dolgozni áramtalanítunk mindent.

Nincs kábeltv, eddig anaóg antennával fogtunk 3 satnya csatornát, de nekünk ez is felesleges, mert mindent netről nézünk / töltünk le, szóval valószínűleg nem veszünk set top boxot, mert fölöslegesnek tartjuk, neten bármit de tényleg bármit megtalálsz.

Nem veszünk fehér lisztet és cukrot én itthon sütöm a kenyeret és mézzel édesítünk, vagy eritritollal. Olcsóbb is és nincs inzulinszint hullámzással járó zabálási kényszer.

Aldi,Lidl, piac. Néha spar. Mindenhol megvan mi olcsóbb ami nekünk kell, és elborzeadva látom,hogy kb egy két literes cola 400ft, a csoki táblája meg 250? WTF???? Én évek óta nem eszem ilyesmit nem is érekel, de ezek üres kalóriák....szóval ezeket hanyagold, nem az áruk miatt,hanem a tápértékük miatt.

Minden gépünk (mosógép és hűtő A+++os, látványosan csökkentek a számláink.

Kb 3havonta megnézzük a netszolgáltatót, hogy van e olcsóbb alternatíva (persze bizonyos szintet tartva) és évente találunk is 8nincs hűségidő)

Mobilozni céges flottás csomagból mobilozunk, így kb 15ezret megspórolunk havonta.

Szappant én főzök itthon a kertben, tehát tusfürdő off. Sampon is könnyen előállítható folyékony mosódióból (magasabb a szaponin tartalma ami természetes tisztítószer, jó mosáshoz is).

Amire nem sajnáljuk az a kondibérletünk és akutyáink, meg persze a minőségi étkezés. Sok felesleges dolog van amin nagyon soka foghat az ember csak egy kis utánajárást igényel, (pl olcsóbb net/tv/telefon szolgáltatók).

2013. jún. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!