Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki hogyan áll anyósával egy...

Ki hogyan áll anyósával egy háztartásban a közös főzéssel, kinek hogy megy a közösködés?

Figyelt kérdés

Szóval arra gondolok ha közös minden,hogy ti is és anyósotok is vesz valamit a konyhára és azt megfőzitek.

Nem szokott gond lenni ha valamit szeretnétek készíteni megveszitek az alapanyagot és beteszitek a fagyasztóba hogy majd jövőhéten az lesz a menü és akkor anyós megtalálja a fagyóban és ő mást képzelt belőle, és meg is főzi akkora adagot egyszerre amiből te 4 alkalommal mást-mást tudnál főzni?

Pl gondolok húsra ami 4 főzésre elég ő meg egyszerre bele vágja a fazékba.

Kinek hogy megy a közösködés?



2013. máj. 3. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi külön élünk, de számomra az lenne a normális, ha megveszik a dolgokat, és megkérdezi a másik, hogy ezt lehet-e használni. Ha nem, akkor nem nyúlok hozzá. Mert akkor vagy kevesebbet adok, mondván úgyis az én kajámat használja, vagy akkor adok többet, de ne nyúlkáljunk egymás cuccaihoz. Bár megmondom őszintén nekem fura ez az együtt élünk, de külön főzünk külön alapanyagból dolog. Akkor vagy menjünk külön, vagy mindenkire főzzünk. Természetesen ez akkor működik, ha ez oda-vissza működik.
2013. máj. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mondtad neki, hogy ezt másra szánod? Egyébként mi a párom anyjánál laktunk fél évig. Vasárnapi ebédnél elterveztük ki mit szeretne enni a héten. Vasárnap estefelé a párommal elhúztunk a tescoba és bevásároltunk amit kellett egész hétre. Az anyósom fizetett egyik héten mi a másik héten, ebből vita sosem volt. A hagyományos kajákat ő főzte (húsleves, pörkölt) a modernebbeket (csilisbab, pizza stb.) én.A párom is meg én is dolgoztunk, ergo én csak szombat, vasárnap tudtam volna főzni de a vasárnapi kaját ő csinálta, ezért a szabadnapomon én főztem főleg.Meg én sütöttem vasárnapra süteményt. Beszéljétek meg. Nálunk ebből sosem volt vita.
2013. máj. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Beszéljétek meg, hogy melyik polc a hűtőben kié, és akkor mindenki főzzön saját magára a saját alapanyagaiból. Esetleg ha elfér, akkor a külön hűtő még jobb megoldás.
2013. máj. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A takarékoskodás miatt van így ideiglenesen, azelőtt külön konyhán voltunk.
2013. máj. 3. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!