Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Agresszív semmirekellő egy...

Agresszív semmirekellő egy családban! Ti mit tennétek? Segítségre van szükségem (ünk)

Figyelt kérdés

Első amit írni szeretnék, hogy köszönöm hogy beléptél ide. Második, hogy szintén nagyon köszönöm, ha végigolvasod.

Jópár hónapja vagyok együtt barátnőmmel, 3 óra utazás van köztünk. Az anyagi helyzetünk nem engedi meg h akkor menjünk egymáshoz amikor akarunk, kihasználjuk a kedvezményeket, az utolsó kapargatott fillérünket vonatozásra áldozzuk : )

De nem ez a lényeg..

Nehéz kifejteni, hogy erősen átérezhető legyen: Barátnőm testvére, egy semmirekellő agresszív ember! Szinte már szélsőséges eset. A szülők majd egész nap dolgoznak, édesanyja, és annak barátja.(az apa nem lakik már ott) Mikor hazaérnek, nem marad sok erejük, így nem mindig tudnak objektíven hozzáállni az otthon történtekhez.

A testvérről pár szó.. egy igazi "gonosz" ember. Csőlátással rendelkező, önmagát nagyra tartó, olyan valaki, aki elvárja azt hogy vele jól beszéljenek, de ő lekezelően, és agresszíven viselkedik másokkal. Üvöltözik, FENYEGETI BARÁTNŐMET, MEGLOPJA, és álszentkedik nonstop, hogy az utolsó fillért lehúzhassa a szüleiről. Hozzáteszem nem dolgozik, nem is akar, csak elvan tartva, kivan nyalva a s***e. Egész nap alszik, és számítógépezik. Több alkatrész is barátnőmé, de elvette tőle, és nem adja vissza. A számítógépét is eladta minden szó nélkül, és a pénzt magára költötte. Az édesanyja barátját rendszeresen provokálta, sok balhé került ki ebből. Azóta kettejük között lecsillapodtak a kedélyek, mert az említett úr kénytelen volt elfogadni, hogy ne menjen tönkre a kapcsolata. A srác egyszerűen bemegy barátnőm szobájába, körülnéz, h mit tud elvinni. SEMMIT NEM CSINÁL egész nap! Max elmosogat 10 perc alatt, de csak azért, hogy elmondhassa " csinált valamit"

Barátnőmet lelkileg teljesen kikészítette, de gyakorlatilag az egész családot szétpaszírozza. Nem akar elköltözni, mert ott eltartják. Számtalan fenyegető, agresszív dolgot tesz, és mindannak tudatában, hogy: Ez így van rendben. Ő csinálja jól, és őt bántják.

Pszichológiailag teljesen halott, mert ha ő tesz rosszat, és ezért leszidják, nem gondol bele hogy mit tett, csak próbálja nyugtatni az önnön lelkiismeretét, hogy nem ő a hibás.

Tárgyilagosan tudom, hogy a megoldás az lenne, ha elbeszélgetnének vele, vagy elköltözne, és azt is tudom, hogy a szülő kezében van a döntés. Egyébként az anya is kivan akadva rajta, de " csak a fiam " felkiáltással porba vész minden remény arra, hogy a srác valaha megváltozzon, mert amíg elvan tartva, soha nem fog.

Én már a falat kaparom, hisz nem szólhatok bele ilyen családi dolgokba, legszívesebben kidobnám az utcára.

Egy biztos, ha egyszer kezet emel barátnőmre, akkor kő kövön nem marad (pedig nem vagyok agresszív ember), és pont ezt akarom megelőzni.

Ti mit gondoltok?


21/F



2013. jún. 3. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt, hogy te semmit nem tudsz csinálni.

A szüleinek kellene szólni, igazság szerint amit hagyják nem is lesz változás.

2013. jún. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A szülôknek kellene elbeszélgetniük a fiukkal,pontosabban az anyának.A barátnôdnek persze elkellene mesélnie az anyjának legelôsször,hogy miket tesz a bátyja.Én biztos nem tûrném,hogy egy kész ffi mégha a gyermekem is,a nyakamon tengôdjön,munka nélkül és persze agresszívan!Nem tudom mennyi idôs a barátnôd,de ha megteheted és persze szeretnéd,szakítsd ki abból a környezetbôl és megnyugodhattok mindketten.Ha még netán suliba jár,próbáljon meg kollégiumban elhelyezkedni és kevesebbet találkozik a bátyjával.Szomorúan olvastam soraidat,maximálisan megértem az aggodalmadat....csupán ennyi tanáccsal szolgálhatok.
2013. jún. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én megkérném a barátnőmet ,hogy költözzön hozzád így 2 legyet egy csapásra. A vonatozás árát megspórolnátok, a nyomi ellenne magával, ti együtt lehettek nyugodtan és békében. Mindenki nyer...
2013. jún. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi hozzászólásokat!

Igen, az édesanyjának kellene elintéznie az egészet, de úgy tűnik mintha nem lenne ereje foglalkozni az üggyel. A mindennapos (szabadnap nélkül gyakorlatilag ) hajnal négykor kelés kiveszi az emberből az életet, és talán az értelemszerű gondolkodás lehetőségét is. Nagyon sokat balhéztak egyébként, de mindig kijött a srác úgy, hogy na akkor még marad. Nehezen leírható az ügy, és úgy érzem nem is tudom teljesen érzékeltetni, de lényeg, hogy ez így nem működhet..

Az anya is kivan rá akadva, legszívesebben elküldené, de valamiért nem teszi meg. Rengeteg próbálkozás volt már, bnőm is mondta hogy menjen el innen, de valahogy csak nincs változás..

Sajnos nincs lehetőségünk összeköltözni. A pokoli anyagi helyzet fejel meg mindent, pedig ha tehetném és akarná (bár úgy gondolom igen, bár ez nem ide tartozik :) ) akkor már rég együtt élnénk.

2013. jún. 3. 19:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerencséje van a barátnődnek, hogy mellette vagy. A szülőket meg nem értem, hogy lehetnek ilyen töketlenek? Nem vagyok meleg, de bezzeg azért kidobják, meg kitagadják az embert otthon, ha valaki színt vall a családja előtt, az ilyen agresszív embereket meg eltűrik. Hülye egy világ ez és buták az emberek.
2013. jún. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Valóban furcsa világot élünk.

Az ilyen dolog szépen lassan elidegenít mindenkit mindenkitől, és hiába tűnik jónak az "eltartom mert a fiam" felfogás, valójában a szükséges lépés, a szétválás lenne.

2013. jún. 5. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!