Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örököltem egy fél házat, a...

Örököltem egy fél házat, a házban lakik a másik tulajdonos, állítólag ő kötelezhető arra hogy a tulajdonrészem után bérleti díjat fizessen nekem. Ez igaz?

Figyelt kérdés
És hova kell fordulnom? Ügyvédhez, bírósághoz? Mekkora összegre számíthatok? Én igazából eladni szeretném a házat, de ő erről hallani sem akar.

2013. jún. 3. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
vagy bérleti díj,vagy elővásárlási joga van.Ha nem tudsz vele megegyezni,akkor ügyvéd.
2013. jún. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszeru, koltozz be a hazba te is. Utana tuti belemegy a haz eladasaba,vagy megveszi.
2013. jún. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha a te részedet is használja, kérhetsz tőle bérleti díjat. Ha nem fizet, akkor csak a felét használhatja és természetesen a kertnek is csak a felét.
2013. jún. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
És hogy lehet megosztani hogy csak a félét használja?
2013. jún. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A Te részedet akár albérletbe is kiadhatod.
2013. jún. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Elég életszerűtlen "megfelezni" egy házat és kertet.


Mint szakmabeli írom, és nem okoskodom:

1. Jár a bérleti díj. Írhatsz Te is felszólítást, illetve ügyvéd útján is felszólíthatod. Ha nem reagál, az ügyvéd folytatja az ügyet. (Fizetési meghagyás, esetleg tárgyalás)

2. Ha találsz rá vevőt, de ő nem akarja eladni, akkor megválthatja a részedet azért az árért, amit egyébként kapnál érte, tehát élhet elővásárlási jogával. Ha van valós(!) vevő, és nem járul hozzá az eladáshoz, vagy váltja meg a részedet, akkor lehet bíróságra menni és kérni a tulajdonközösség megszüntetését, amivel az egyik verzióra kötelezik.

2013. jún. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A házat nem igazán lehet ketté osztani hogy csak a felét használja. A konyhát, fürdőt hogy lehetne kettéválasztani? Inkább ez a bérleti díj lesz a megoldás, úgy látom. Utánanéztem itt a környéken 100-120.000 Ft/hó egy ekkora háznak a bérleti díja. Akkor 50-60.000 Ft-ot követelhetek? Remélem ez arra fogja ösztönözni, hogy belemenjen a ház eladásába. Nehéz úgy vevőt találni, hogy odamegyünk és akkor ő gorombáskodik a vevővel. Sőt részeg, pedig megbeszélt időpontban megyünk. :(
2013. jún. 4. 11:33
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát figylj semmi jóra ne számíts. Én 10 éve elköltóztem 0 éve nem fizet semmit a tesom eladni nem hajlando volt ügyvéd felszólítás tárgyalás. Rengeteg pénzbe van. Nem fizet ez van. És eladni meg azert lehet mert nincs is érdeklődő de ha van azt is lhajtja bunkozik te megvennel egy ilyen hazat ahol nem engedi be a szobaba mondvan az az ő privat szférája? Ingatlanost se akar beengedni fotozni sem enged stb stb.. Biróság azt hozta ki hogy mivel nincs hova mennie nem kell eladnunk !!!hiába kértem de fizessen nekem bérleti díjat. Vagy fizessn ki ő engem. Egyiket se teszi..,
2013. jún. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, én is albérletben lakom, nem is keresek túl sokat (közmunka), ő kb. 130.000 Ft-ot keres, hát akkor menjen ő is albérletbe. Ennyi erővel nekem sincs hova mennem, hónap utolsó hetében már nem igen jut kajára. :(
2013. jún. 6. 16:06
 10/10 anonim ***** válasza:
Ügyvéd.!!!
2013. aug. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!