Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám még mindig azt hiszi,...

Anyám még mindig azt hiszi, hogy 3 éves vagyok. Mit tegyek? 25/F

Figyelt kérdés
Van, hogy sok ember előtt elkezd becézgetni, hogy mackóm, bébi, manó meg ilyenek. Kicsit gáznak érzem ezt 25 évesen, hogy az anyám úgy viselkedik velem mintha még mindig kicsi lennék. Rá szoktam szólni ilyenkor és már sokszor próbáltam vele megbeszélni, hogy ezt ne csinálja de mintha meg se hallaná. Örülök neki, hogy még van és szeret de nekem ez egy kicsit sok. Mit tegyek?
2013. jún. 6. 10:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%

Anyukád mindig is a gyermekének fog tekinteni, és becézgetni fog. Elhiszem, hogy kellemetlen, de akik előtt becéz, nyilván tudják, hogy ő az édesanyád, és nem nevetnek ki ezért.

Szóltál neki, de nem érdemes ilyen miatt összeveszni édesanyáddal. Ennyit nézz el neki.

2013. jún. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Mutass rá az ágyékodra, és közöld anyáddal, hogy már évek óta azt hívodd "mackónak".
2013. jún. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
28%

Tedd túl magad rajta.


Az ilyen dolgok a kamasz gyerekeket szokták zavarni (engem is zavart 14 éves koromban), mert az a korosztály még próbál felnőni, eltávolodni a gyerekkortól.


De egy 25 éves felnőtt férfi már nem kéne, hogy bármit "cikinek" érezzen, amit nem ő csinál.

Anyukád így viselkedik, érthető, hogy nem tetszik, de Te egy önálló felnőtt ember vagy akit nem minősít az, hogy hányan hívják mackókának és hányan cukimanónak....

2013. jún. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
Költözz el, élj 1..2 évig önállóan úgy, hogy semmit sem fogadsz el tőlük, de tényleg semmit. Saját tapasztalatok, és ismerőseim beszámolói alapján ez az egyetlen módszer arra, hogy elkezdjenek felnőtt számba venni a szüleid. (Arra nincs elég adatom, hogy mi van, ha aztán visszaköltözöl, az a kettő, ami van, azt mutatja, hogy újra elkezdenek kisgyereknek tekinteni.)
2013. jún. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Akkor leszel felnőtt, ha már nem akadsz fenn ezen. Ha meg ismerősök előtt mondja és te leoltod, akkor az sokkal gázabb, mint, ha nevetnél rajta vagy nem szólnál semmit. 11-15 éves szinten szokás ezért cikinek érezni a szülőt.
2013. jún. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kamaszkoromban nem csinálta ezt ilyen gyakran, csak azelőtt meg utána és tényleg rossz amikor elmegyek vele a boltba ő meg úgy csinál mint mellettünk egy kisgyerekes anyuka. 4 éve elköltöztem, van feleségem és nemsokára gyerekem is lesz.
2013. jún. 6. 11:13
 7/12 anonim ***** válasza:
29%

Nem a legjobb stratégia, de ilyenkor néha csak egy kiadós veszekedés szokott segíteni néhány emberen.


Vagy ha az nem használ, akkor kezdd el becézgetni te is munkatársai, számára fontos emberek előtt dedós módon. Tuti, hogy zavarni fogja.

2013. jún. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
23%

Kínai közmondás:

"Egy ember akkortól kezdve számít felnőttnek, amikor már senki nem mondja neki azt, hogy kislányom, kisfiam!"


Egyébként pedig számolj vissza, meglehet, hogy édesanyád amikor te születtél fiatalbb volt, mint most te!

Ez esetben nyugodtan mondhatod neki, ha ő már abban az életkorban felnőttnek érezte magát, neked is megadhatná ezt a lehetőséget, nem kellene ilyen sűrűn emlékeztetnie arra, hogy te az ő gyermeke vagy, és hogy ez a korkülönbség akárhogyan is igyekszel, de kettőtök között mindig is meg fog maradni. Attól 25 évesen már te is felnőtt vagy!

2013. jún. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

3-as vagyok.


Lehet, hogy pont azért csinálja, mert érzi, hogy eltávolodsz tőle és felnőttél.

És elhiszem, hogy zavar, de továbbra is csak azt tudom mondani, hogy próbálj meg nem foglalkozni vele. A felnőtté válás egyik alapeleme, hogy rájöjj és elfogadd, hogy más ember viselkedés NEM téged minősít. (Kivéve persze majd a gyermekedet :))



Mindettől függetlenül persze próbálkozhatsz továbbra is azzal, hogy lebeszéld róla, egyszer csak sikerül. No meg ha lesz unokája, akkor már őt fogja babusgatni, nem téged.

2013. jún. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%

Én kitaláltam azt erre,hogy levelet írok neki,értelmesen kifejtettem benne az érveimet és véleményemet a viselkedéséhez és elképzeléseihez és,hogy hogy kéne csinálnia.


Nem kis meglepetésemre az én diktátor apám,aki,ha meg mertem szólalni szintén gyerekkoromban berögzött viselkedéseként rögtön lehurrogott mindenért megváltozott.


Elgondolkodott.


Egy levelet többször elő lehet venni,újraolvasni és értelmezni,nem megmásítható,mint egy kimondott mondat,amire mindenki a saját szájíze szerint emlékszik.


És meg is változott.

2013. jún. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!