Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van! Mit tegyek?

Elegem van! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy szörnyű, ritka betegség miatt 2 éve néma vagyok. Annyira speciális ez a kór, hogy kórházban romlott az állapotom. Gyomorszondát akartak belém dugni, mikor tudok enni, csak speciális ülő pozícióban. Mindegy! Nem kívánom részletezni. A most következő leírtakat még én is nehezen hiszem el, hát még ti. Hirtelen megbutultam a betegségem kezdetekor. Utána megőrűltem pár hónapra. Ez ködös számomra is. Értsd! Nem voltam önmagam. Ezt követően a méreg anyag kiürülésével hirtelen rohadt okos lettem (orvosi vizsgálat tanúsítja). Ez volt a bevezető.


A fő gond a némaság. Okostelefonnal kommunikálok, van felolvasó és számtalan chat alkalmazás. A család összes tagját megtanítottam a használatukra. Egy 53 éves nőt is némán, aki azt se tudta hogy mi fán terem az internet eddig. Nah már most a főprobléma, hogy nem tudnak olvasni. Ez komoly! Nem bírják felfogni, hogy mi a mondandóm értelme. Szar a memóriájuk is. Mindent ezerszer kell újra leirni. Tele vagyok feszültséggel s ők is. S ez még csak dióhéjban.



2013. jún. 7. 10:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%
de ráérsz ...
2013. jún. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Kik nem tudnak olvasni,kik nem fogják fel, a családod?
2013. jún. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Természetes, hogy ha egy családban valaki beteg lesz, előáll egy speciális helyzet, akkor a családtagok "továbbképzik" magukat. Hogy el tudják látni, hogy kommunikálni tudjanak vele, satöbbi. Azt hiszem, a ti esetetekben elvárható, hogy a családtagjaid megtanuljanak olvasni, hiszen most az a helyzet, hogy így tudtok kommunikálni, ezt kell megszokni, és minél gördülékenyebbé tenni.

(Mellesleg nem vagyok biztos a kérdés valódiságában. Hogy lehet a mai világban úgy megélni, hogy az ember nem tud olvasni? Egyszerűen ez ma már megkerülhetetlen.)

2013. jún. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Azta!!!!


Ez Blikk, Bors, Like, Story stb., címlap kéne, hogy legyen! Mi van a bulvárral, itt hever a téma, és nem csapnak le rá!

2013. jún. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
szépen lepontoztatok, de ez a történet inkább egy Doktor House epizód
2013. jún. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Elmondtam a választásoknak, hogy hihetetlen! S itt a példa az olvasni nem tudásra. Leirtam, de senki sem fogta fel. Észrevettem hogy ez általános jelenség, az értelmezési probléma az embereknél. Tudom jól, hogy értelmes választ nem fogok kapni. Ez csak igazolja s alátámassza azt a tényt, amit az előbb említettem.
2013. jún. 9. 08:24
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én értelek kérdező!

Azt akarja írni,hogy nem értik meg amit ír és sokszor más szavakkal kell leírnia.

Próbáld már először "józan,paraszti ésszel"leírni(a legegyszerűbben,talán úgy érthető lesz nekik)A másik meg az,hogy most neked is türelmesnek kell lenned.Mást nem tudok tanácsolni.

2013. jún. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mi a betegséged neve?
2013. jún. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%

én is értelek, azt irod, hogy a betegséged miatt megnémultál és csak okostelefonnal tudsz kommunikálni, cseteléssel.


és a családtagjaid sajnos nem értik, amit irsz, mert megokosodtál, és nem tudják követni, értelmezni a szöveged.


nem tudom, mit tehetnél...

2013. jún. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

Ha nekünk képes voltál leírni normálisan, akkor miért nem tudod nekik is leírni úgy? :D


Vagy csak lehet, mert kamu a kérdés.

2013. jún. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!