Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 13 éves lány vagyok. A szüleim...

13 éves lány vagyok. A szüleim állandóan veszekednek. Már elegem van. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Napi szinten veszekednek.Apa mikor hazajön,megjegyzéseket tesz.Ez kb 1-2 éve megy,és már nem telik úgy el nap hogy ne sírnék miattuk.Többször is azért ébredek fel,mert ordibálnak egymással.Legtöbbször apám kezdi a balhét.Már mondtam anyunak hogy már elegem van,minidg azt hallgatom hogy veszekdnek.Anya szava erre:Nekem is..Pénz miatt,apum állandóan féltékeny..Legutóbb azért veszekedtek,mert anya munkahelyén céges buli volt,és anya mondta hogy menjünk mi is.Én annyira nem vagyok oda az ilyen 'mulatós' bulikra.És apa mondta hogy nem megy,anya meg nem mehet egyedül.Utána meg úgy volt hogy anya megy,mert mindig mindenből kimarad.Valahogy csak megbeszélték hogy akkor apa is megy.Meg én is.Soha nem velejtem el azt az estét.Ott is veszekedtek,ott már apám tele itta magát alkohollal.Mindenki őket nézte.Mindig minden apróságon veszekdnek.
2013. ápr. 27. 19:42
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és azt kihagytam,hogy anya ment volna aludni,és megvárta míg apa haza jön a munkábol ,mert tudja ha nem várja meg vagy valami akkor azért is mérges.Szó szerint mindenért.
2013. ápr. 27. 19:44
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

Hát ez a tipikus esete, amikor a szülők önzők.... Már rég el kellett volna válniuk és neked akkor nyugalmasabb lenne. De a saját problémáik miatt ezt észre sem veszik.

Te sajnos nem tudsz mit tenni, ezt nekik kéne józanul mérlegelni, hogy mi a helyes.

2013. ápr. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 acelsziv ***** válasza:
Legfeljebb sugalld anyukádnak, hogy jobban járna mindenki, ha ők elválnának. Esetleg panaszkodj, hogy mennyire rosszul érzed magad a veszekedéseiket hallgatva.
2013. ápr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha meg azt mondanám hogy jobb lenne ha elválnának akkor az lenne hogy :Ne szoljak bele,semmi közöm hozzá:(
2013. ápr. 27. 20:10
 5/11 idfdfgdfh válasza:
26%

Szia! Az én családomban is ilyen helyzet volt. De ennek jópár éve. Nálunk nem volt féltékenység, de helyette volt más. Édesapám állandóan ivott, utána elkezdte megcsalni az édesanyámat. Ekkor olyan 6 éves lehettem. Nekünk sem telt el úgy nap, hogy ne veszekedtek, ordibáltak volna egymással. Volt, hogy sírva ordítottam nekik, hogy "Miért veszekedtek" vagy hogy "Hagyjátok már abba"... Egy múlva elköltöztünk édesapám lakásából, bár ugyanabban a lépcsőházban maradtunk de a lehető legtávolabbi lakást béreltük ki. Még egy év múlva hosszas procedúra alatt szüleim elváltak, édesapám eladta a lakásást, és felköltözött Pestre (Mi Debrecenben maradtunk). Most 14 éves vagyok, édesanyám gyakran panaszkodik arra hogy olyan egyedül van, de van amiben én sem tudok segíteni neki. Édesapám azóta is egyedül él Pesten, már alkoholista...

Szoktak néha azért beszélni, de semmi komoly. Szerencsére 2007 vége felé keresztények lettünk, megtértünk az ÚRhoz, édesanyám mondta már párszor hogy ha ez nem történ volna meg, valószínűleg már nem élne, mert összeroppant volna a stressztől.


Nos, én nem vagyok sem hittérítő, sem telemarketinges.

Azt javaslom hogy végy a kezedbe egy Bibliát, valami egyszerű fordításút, esetleg olyat, ahol vannak magyarázatok. Ha nagyon száraznak, unalmasnak tartod, tudok ajánlani egy remek előadássorozatot, amely elsősorban az evolúcióval foglalkozik, pontosabban annak cáfolásával... Itt az első videó linkje: http://www.youtube.com/watch?v=FVTIORn39UY

5 éve tértem meg, mégis nagyon sok dologban nyitotta fel a szememet.


Lehet most azt gondolod, hogy ez egyáltalán nem kapcsolódik a problémádhoz, de a legbiztosabb megoldás az az, ha megismered az egyetlen és igaz Istent, és imádkozol hozzá, hogy adjon útmutatást.


Ha esetleg van valami kérdésed kérlek írj privát üzenetet, vagy ha szeretnéd hogy más is lássa, írj ide. Köszönöm hogy elolvastad, és remélem jobbra fordul a családotok helyzete. (14F)

2013. ápr. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%
Hinni Istenben,valamilyen vallásos közösséghez tartozni nagyon jó. Bőven van választék. Igazából Apukádnak kellene kezdeni a "megtérést" de ez reménytelennek tűnik.Sajnos sok apuka ilyen. Muszáj neki uralkodni a feleségen és a gyerekekn, mert különben nem tartják igazi férfinak magukat.
2013. ápr. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 acelsziv ***** válasza:
Már hogy a viharba ne volna hozzá közöd? Te is iszod a levét a viselkedésüknek. Nagyszülők nincsenek közelben? Esetleg hozzájuk költözhetnél.
2013. ápr. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Sztem mond meg az anyukádnak h te ezt nem bírod tovább és váljanak el !
2013. ápr. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek tényleg.Csak félek is.Ha anya válni akar vagy fog akkor félek hogy apa mégnagyobb botrányt csap.Nagyszüleim messze laknak:(((
2013. ápr. 27. 21:39
 10/11 anonim ***** válasza:
A nagyszüleid milyenek? Velük jóban vagy? Talán valamennyit ők is tudnának segíteni. Apukáddal persze az apai nagyszüleid, míg anyukáddal az anyai nagyszüleid tudnának beszélni.
2013. ápr. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!