Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek külön...

Mi a véleményetek külön kassza vagy?

Figyelt kérdés
a párommal eddig külön kasszán voltunk ,mindenki fizette a magáét,most terhes vagyok és ezért megkértem legyen másképp szeretném ha a fele fizetését hazaadná ,hiszen ha a gyermekünk közös a pénzünk miért enyém meg tied,mélységesen felháborodott,és azt mondta mi közöm az ő pénzéhez.engem ez nagyon bánt igaza van?

2013. jún. 7. 19:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
59%
Ha a gyermekét várod,igenis jogod van a pénzéhez...elvégre a babának vásárolni kell majd..vagy ezt hogyan gondolta?Vedd azt is a te pénzedbôl?!Ilyen nincs,ô csak ne háborogjon!Tarts ki az igazad mellett!
2013. jún. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
82%

Csak ő keres, vagy te is?

Semmi baj a külön kasszával, amíg mindkét szülő arányosan egyformán költ a gyerekre. De ha csak te fogsz költeni rá, ő meg elvan magának az ő fizujával, akkor ott gondok vannak. Ezt szerintem tisztázzátok, de a közös kasszát ne erőltesd, ha nem akarja.

2013. jún. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
83%
Egyszerűen megoldottuk. 3 bankszámla, ebből egy az enyém, egy a férjemé, egy pedig közös. A közösre elutalunk annyit a fizetésünkből fele-fele arányban, amennyi egy hónapra elég ételre, tisztítószerekre, rezsire, gyerekcuccokra. Ezt már kitapasztaltuk, hogy mennyi. Ezt használjuk boltban, amikor olyan dolgot veszünk, ami hármunké. Amikor én cipőt veszek, vagy táskát, a saját kártyámmal fizetek. Ha ő mobiltelefont vesz, vagy ruhát magának, akkor a sajátját használja. Sosem volt gondunk ebből a megoldásból. Van közös is, van saját is, mindenki jól jár, nincs veszekedés abból, hogy miért költjük "felesleges dolgokra" a pénzt, mert a saját kártyánkon maradó összeget arra költjük, amire jónak látjuk, a másiknak nincs beleszólása.
2013. jún. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
23%
Attól,hogy terhes vagy miért kellene változtatni, ha eddig így működőt. Mindenki fizeti továbbra is a magáét a gyerek költségeit meg felezitek.
2013. jún. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
ha megszületik a baba nekem lényegesen kevesebb lesz a pénzem...de azért mert otthon leszek a picivel,nagyon megalázónak érzem ,hogy mindenre pénzt kell majd kérnem.én kifizetem a rezsit(mert az én házamban élünk és eddig is én fizettem)alig marad majd pénzem
2013. jún. 7. 19:39
 6/26 anonim ***** válasza:
85%
Ilyen skót embernek nem is szülnék.
2013. jún. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
54%
Akkor kérdezd meg ő, hogy szeretné. Ne kijelentsd hogy már pedig így legyen.
2013. jún. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
59%
Akkor egy egyszerű példa: A férj keres 250 ezret, a feleség 120-at. Mivel jön a baba, mindenki bead a közösbe 50 %-ot, vagyis a a férfi 125-öt, a nő 60-at. A maradék a férfinél 125, a nőnél 60 ezer. Szerintetek etikus dolog, hogy két együttélő emberből az egyik a maradék 125-ből viháncoljon míg a másik /nő/ 60-ból nyomorogjon? Én biztos nem mennék bele ilyen variációba. Gyereket meg végképp nem szülnék ebbe a kapcsolatba. Ki is derült, hogy a férfi jobban szereti a saját pénzét, mint téged és a születendő babát/sicc!/
2013. jún. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
47%

Utolsó és ez vajon csak most derült ki?

Komolyan néha úgy csináltok mintha ilyen dolgok csak egyik napról a másikra alakulnának ki.

2013. jún. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
azért bolond én sem vagyok,amikor tervben volt a baba akkor megbeszéltük ami az enyém az a tied is,nekem ez azt jelentette közös jövő,közös gyerek,közös élet ,közös pénz...ezek szerint jól átvágott
2013. jún. 7. 20:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!