Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külön kassza kinél működik?...

Külön kassza kinél működik? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Párommal 6 éve együtt élünk, van gyerekünk is. Az elejétől külön kasszán vagyunk, így alakult megbeszélés nélkül. Ő 3* annyit keres, mint én. Az elején nem is volt gond, mindenki költötte a magáét, nagy tételeket feleztük. Csak ugye jöttek a gyerekek, gyed idején még nem volt gond, mert jó gyedem volt, nem kellett tőle kérnem, de most gyest kapok egy ideje és nagyon vonakodva ad bármire. Hozzáteszem, nem költök másra a gyerekeken kívül, másfél éve voltam utoljára fodrásznál, kozmetikus-manikűr sose voltam még, ruhát kb fél évbe egyszer ha veszek. De ezt úgy képzeljétek, hogy ő keres 300-at, én max havi 20-at kérek tőle, hitelünk nincs, rezsink alacsony és mégis mindig azt mondja, hogy nincs pénzünk. Bármire kérek, azt mondja, nincs rá. A bankszámláján fogalmam sincs, mennyi van, ha kérdezem ködösít, nem árulja el, h mennyi pénzünk van. Hiába vannak közös gyerekeink, anyagilag ő külön állónak érzi magát. Pedig esküszöm nálam spórolósabb, visszafogottabb nő nincsen. :( Mit gondoltok?

2013. ápr. 26. 14:09
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 DOTA válasza:
95%
Smucig!/Nem bízik benned.
2013. ápr. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
96%

Én nem szeretnék külön kaszán lenni. Közös életet közös jövőt tervezünk amit csak együtt érhetünk el. Ezt házasság és gyerekvállalás előtt kellett volna átbeszélni, bár ez már sokat nem segít rajtad.


Mondjuk nem is értem ti, hogy lehetek külön kaszán gyes meg családi együtt 40. ezer körül van, annyi a fele rezsi aztán kész.

2013. ápr. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
83%
Azt, hogy mostantól ő vásároljon a gyereknek és akkor megtapasztalja mennyi az annyi. Első lendületre ez jött ki belőlem. De őszintén nem értem, hogy lehet két ember külön, hogy sumákolhat pénzügyekben mikor gyerekük van? Nálunk hasonló a helyzet (csak a 300 az majdnem 400), mégsem kell soha magyarázkodnom, mire kell, vagy mire sem. Itthon is hagy a párom pénzt és ad is, szó nélkül, ha kell valamire. Pontosan tudom mennyi pénz van a számlán, mindenről közösen döntünk (ironikus, de kettőnk közül én vagyok a spórolósabb). Szerintem ezen változtatnotok kellene, mert ez így nem család, csak lakóközösség.
2013. ápr. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
52%

én azt gondolom, hogy nagyon rosszul mentél férjhez


azt is gondolom, hogy az a nő akivel ezt meg lehet csinálni megérdemli


és azt is gondolom, hogy te ezt már nem hozod helyre, és isten ments, hogy egyszer elváljatok, mert te nem kapsz semmit

2013. ápr. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
96%

Én leülnék vele egy kicsit beszélgetni. Elég szemét dolog, amit csinál.

Házasok vagytok? Mert ha igen, akkor vagyonközösség van, ami az övé az a tiéd is. Nincs ám rakosgatás. :)

2013. ápr. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 A kérdező kommentje:
És hát igen, nem vagyunk házasok, tehát a helyzet elég faramuci, pláne ha hozzáteszem, hogy a lakást (nem kis értékű) teljes egészében párom vásárolta, tehát emiatt nem pattoghatok a külön kasszáért, legalábbis anyósom szerint örülhetek, hogy "beleültem a készbe"...
2013. ápr. 26. 14:23
 7/63 anonim ***** válasza:
84%
Ha nincs házasság, akkor nincs jogalap közös kasszára. És sajnos így van, a párod ésa családja szerint csak ott lakhatsz, nem bánik veled sem társként, sem egyenrangú félként. Ezért nem csak egy papír a házasság!!!
2013. ápr. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondoltam, ezért sodródtam bele ebbe a külön kasszába, amiből nem bírok kimászni. :( Házasság sose lesz már nálunk.
2013. ápr. 26. 14:29
 9/63 anonim ***** válasza:
34%
Ez nem a házasságon múlik, abban is lehet külön kaszán és jogilag a házassá előtti vagyon soha nem lesz közös, így az a lakás már a kapcsolat elején megvolt akkor hiába lennétek házasok akkor sem járna semmi.
2013. ápr. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 A kérdező kommentje:
Nem is tartok igényt a lakására :D Nem tervezünk válást, és én rendkívül szolíd vagyok, sose tenném rá a kezem más tulajdonára, meg se próbálnám.
2013. ápr. 26. 14:35
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!