Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni ezek ellen?...

Mit tudok tenni ezek ellen? Megoldás? Fontos!

Figyelt kérdés

A szüleim minden nap veszekednek, de mindenen képesek össze kapni, apám ha haza ér, se köszönés, semmi, egyből bele köt valakibe-valamibe. 2 éve van barátom, nem igazán jár hozzánk, mostanában kezdett megint, de a húgom (15 éves) neki minden hétvégén nálunk van a barátja, azért sose szól, ha én néhanapján áthívom egyből balhézik. Már kikészülök lassan idegileg, hogy haza jövök és mindig a vita megy. Barátomhoz, se máshoz nem tudok elköltözni, munkát is keresek, legalább diákmunkát hogy ne legyek a szüleimre szorulva..Nincs rossz anyagi helyzetünk, nem értem. :/


18L


2013. jún. 9. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Valamiért nem szimpatikus nekik a barátod. egy megoldás van: munka, pénzgyűjtés, költözés.
2013. jún. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

:( Aterzem a problemadat, en is ugyanezen mentem keresztul kozepiskolas koromban, szuleim allandoan civakodtak mindenfele hulyesegen, pedig jol eltunk, megvolt mindenunk... probaltam beszelni veluk, hogy minek kell ezt csinalni, miben tudnek segiteni, de nem vezetett eredmenyre...


En azt tettem, hogy minel kevesebbet voltam otthon. Tanulni, hazi feladatot irni a konyvtarba mentem; sportoltam, diakmunkat vegeztem (ha nem akadt, akkor onkenteskedtem) stb. Probalj meg keveset otthon lenni, de ugyanakkor hasznos dolgokkal kitolteni az idot. Ha pedig akadekoskodnak, egyszeruen mondd meg nekik, hogy nem birod amit ok rendeznek, es hagyjanak ki belole (ha van bennuk kis joerzes, ezt meg kell ertsek).

2013. jún. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hááát, én egy kicsit máshogy látom a dolgokat. A szüleid között ha állandó a balhé, és Te elvonulsz, nem biztos, hogy szerencsés megoldás. Mit szólnál hozzá, ha besegítenél anyudnak a házimunkába? Nem nagy dolgokra gondolok, mondjuk hazamész, lefőzöd neki a kávét, elmosogatsz, bedobálod a mosnivalót a gépbe, kicsit összepakolsz, hogy mire Ő hazaér munkából, ezeket már ne kelljen megcsinálnia. Ha anyud nem stresszes az otthoni munka miatt, máris kisebb az esély a konfliktusra, és talán apuddal is kevesebb lesz a veszekedés. Szerintem egy próbát megérne, hogy kicsit veszel le anyukád válláról, és segítesz neki a házimunkában.
2013. jún. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Segítek mindenben, ha itthon vagyok takarítok, mosok, stb..
2013. jún. 10. 10:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem most fogsz érettségizni? Ha igen, utána nem mész messzebbi iskolába? Akkor nem lennél olyan sokat otthon..
2013. jún. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!