Kell adót fizeti?

Figyelt kérdés
Szülőktől való öröklés után (készpénz) kell adót fizetni??? Úgy tudom, hogy egyébként illetékmentes, ez igaz???

2013. jún. 10. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Adót nem kell fizetni. Az illetékről én is úgy tudom, hogy azt sem kell, de ebben nem vagyok biztos.
2013. jún. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom szülők után nem kell, mert egyenesági rokonok. De nem vagyok benne biztos, mert változtatások voltak, talán 2x is 2 éven belül. Uh bocs ha hülyeséget írtam. :)
2013. jún. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én ezt a közjegyzőtől megkérdezném, aki egyébként is intézi az örökösödési ügyet. Nekünk ő segített. Mondjuk nálunk nem volt készpénz, csak ingatlan öröklés.
2013. jún. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hivd föl a navosokat. Egy bizonyos összeg fölött kell illetéket fizetni.
2013. jún. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


az illetéktörvény (1990. évi XCIII. 16§ c bekezdés) alapján 20 M Ft-ig illetékmentes.

A jogszabály szövege a következő:


"16. § (1) Mentes az öröklési illeték alól:

c) az örökhagyó mostoha- és nevelt gyermeke, mostoha- és nevelőszülője által megszerzett örökrész tiszta értékéből 20 000 000 forint"


A "tiszta érték" alatt tk. azt kell érteni, hogy a megszerzés költségeinek levonása után (tehát pl. valamilyen jogi, eljárási vagy egyéb díjat ha fizetned kell, hogy az örökséghez jogszerűen hozzájuss, akkor azzal az összeggel lehet csökkenteni az illeték alapját).


Szép napot kíván egy adótanácsadó :)

2013. jún. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!