Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Gépjárműadó kérdésem folytatná...

Gépjárműadó kérdésem folytatnám:ki fizeti akkor a jan.8-án vásárolt (használt! ) gépjármű után az adót, ha a kereskedő akitől vettem forgalomból kivontan adta el? Az én tulajdonomban lett visszahelyeztetve a forgalomba.

Figyelt kérdés
2010. márc. 24. 07:47
 1/6 anonim válasza:
23%
Az Okmányirodát ha felhivod ott megmondják:)
2010. márc. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te. Nem volt forgalomban jan. 01-én, ha jól értem.

Amikor forgalomba került ismét, akkor a te tulajdonod volt.

2010. márc. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyértelmű a jogszabály, te fogod fizetni.
2010. márc. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Te fizeted sajnos. Okmányirodán dolgozom, én írtam a másik kérdésednél a második választ. Ez esetben az a felállás, hogy az eladott autódra egész évben te fizeted, a vásároltra pedig időarányosan január 8-tól. (Ami nem túl sok könnyebbség.) Ha sikerült volna csak egy picit előbb eladni a másik autót, akkor csak egyre kéne fizetned. Sajnálom.
2010. márc. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jól értem? Az eladó az autóra kifizeti az egész éves díjat (Mert hogy január elsején a birtokában volt), a vevő meg a hátralevő idő időarányos részére? Azaz az időarányos részre ketten fizettek adót ? Biztos így van ez? (Vagy az eladó visszakapja később az időarányos részt?). Ha az eladó nem kapja vissza, akkor gratulálok az államnak az újabb lehúzásért :(


maci

2010. márc. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nem, nem jól érted. Eladott egy autót jan 9-én. Akinek jan 1-én a tulajdonában van az autó, egész évben az fizeti rá az adót. Tehát ezt bukta, fizetheti. Ha decemberben adta volna el, akkor a következő tulajt terhelné a kötelezettség. Vett egy autót jan 8-án és miután ki volt vonva a forgalomból, ezért ezt is neki kell fizetnie egész évben, leszámítva a január legelejét(7-ig), amikor ki volt vonva a forgalomból. Tehát a súlyadót (illetve most már egy ideje teljesítményadónak hívják, de ez a lényegen nem változtat) mind a két kocsira erre az évre ő fizeti. Ergo a másik tulaj, aki megvette tőle jan 9-én az előző kocsiját, miután elsején még nem volt tulajdonos, csak jövőre fog az autó után fizetni. Így talán most már követhető, hogy 1 ember fizet az autó után, nem duplán fizetnek. Remélem most már érthető.
2010. márc. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!