Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki fizeti a járulékokat és az...

Ki fizeti a járulékokat és az adót a megbízási szerződésben?

Figyelt kérdés
Megbízási szerződéssel fogok itt-ott dolgozni (főállás NÉLKÜL). Nekem azt mondta egy hozzáértő, hogy magam után kell befizetnem az adót és járulékokat, ergo nekem kell könyvelőhöz rohangálnom. És negyed évente kell bevallanom. Ehhez képest, mindenhol azt találom az interneten, hogy a megbízó intézi. Segít nekem valaki letisztázni, hogy mi is a helyzet pontosan? :)
2012. júl. 31. 20:25
 1/3 anonim ***** válasza:
A megbízó fizeti az összes járulékot.A szerződésben rögzíteni kell a bruttó bért,ezután kell járulékot számítani.A megbízott, azaz, te ,csak a nettót kapod meg.Ezzel teendőd nincs, olyan, mintha munkabért kaptál volna.A végén kapnod kell igazolást a levont adóról, utánad befizetett járulékokról. A "hozzáértő" ismerősöd összekeverhette a dolgot azzal, amikor számlát adsz az elvégzett munkáról.Akkor valóban neked kellene befizetni mindent.
2012. júl. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors választ! Nagyjából mi is erre jutottunk DE...


Tovább merűlve a törvényben, eljutottunk egy olyan részhez, ha magánszemély bíz meg engem, akkor magam után kell fizetnem a járulékokat és az adót. Valamint, nincs szükségem adószámra. Erről tudsz valamit, kedves válaszoló? Vagy valaki?

2012. júl. 31. 20:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha tb-kifizető hely (cég) bíz meg, akkor intéznek utánad mindent, a markodba (bankszámládra) már a nettó összeget helyezik, neked nem kell foglalkoznod sem az adóval, sem a járulékokkal.

Olyat meg még nem hallottam, hogy valaki magánszemélyként magánszemélynek dolgozott, és a cserébe kapott pénzről bármiféle hivatalos dokumentum készült volna. Elvégzed a munkát, ő odaadja a pénzt, te megköszönöd szépen, a NAV meg a büdös életben nem fog tudni róla.

2012. aug. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!