Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fizetősőn tanúltam, de kibukta...

Fizetősőn tanúltam, de kibuktam. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
családom fizette a főiskolát, de a harmadik félévben végleg kibuktam. nagyon szégyellem magam, nem merem megmondani, főleg hogy még pénzzel is lehúztam őket. öngyilkosságon gondolkodok, mert számomra is elfogadhatatlan ez a helyzet. kínában is vannak ilyen esetek. szerintetek? ha elmondom kiutálnak, és örökre leszerepelek..

2013. máj. 13. 19:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Azért nem eszik annyira forrón a kását. Minden esetre akkor add elő a tragédiát, ha már van kész terved a jövőt illetően /pld. dolgozni valamit és abból tanulni valami mást/. És persze hangsúlyozd, hogy innentől kezdve az igpnyeidet is leadod, nem követelőzöl, próbálsz pénzt keresni.
2013. máj. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Elmennék dolgozni és visszaadnám a pénzüket......
2013. máj. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
73%
...és úgy írnám, hogy "Fizetősön tanultam".
2013. máj. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%

Azért másfél év kiesés nem a világ vége. Folytasd ott ahol egyébként is elkezdted volna ha nem mész főiskolára.


És tanulj meg szépen felelősséget vállalni magadért és mond szépen el egyenes gerinccel hogy mit csináltál és vállald a következményeket. Az öngyilkosság gyávaság ebben az esetben.

2013. máj. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Én is szúrtam már el sulit és igen, ez elég nagy szívás, de azért ne öld meg magad, mert mindenki hülye anyagias központú.
2013. máj. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az jobban fájna nekik, ha öngyilkos lennél, mint az, hogy kirúgtak az egyetemről.


Anno engem is kirúgtam az első szakomról (mérnöki kar). Igaz én államilag finanszírozott szakra jártam, de a harmadik félév után én is el lettem tiltva két évre. Ez még akkor volt, amikor minden tárgyat maximum kétszer lehetett felvenni, egy tárgyat pedig a tanulmányaid során háromszor (dékáni engedéllyel). Sajnos akkor még nem vettem igazán komolyan az egyetemet, másik városban is tanultam, nem tudtam megfelelően kezelni a hirtelen jött szabadságot. Sajnos a harmadik félév végére két másodszorra felvett tárgyat nem tudtam teljesíteni. Ekkor az én szüleim sem repdestek a boldogságtól, de azért túltették magukat a dolgon. Igaz, ha szóba jöttem, akkor nem nagyon dicsekedtek a dologgal.


Ekkor jöttem rá, hogy mi is történt. Fogtam magam és elmentem dolgozni, illetve egyből be is adtam a jelentkezést egy másik mérnöki karra. Augusztus végéig dolgoztam, valamint fel is vettek a másik karra. Azt már komolyan vettem, négyes feletti átlaggal végeztem el. Amíg még járt az ösztöndíj, addig lelkesen spóroltam arra az időre, amikor elfogynak az államilag finanszírozott féléveim és már fizetnem kell (az elpocsékolt másfél év miatt). Mivel jó átlagom volt, mindig elengedték a tandíj felét is, így könnyebben be tudtam fizetni ezt a másfél évet. Ezt a szakot csúszás nélkül végeztem el. Elkezdtem dolgozni mérnökként egy multinál, ahol szerencsére támogatták egy újabb mérnöki diploma megszerzését. Felvételiztem arra a szakra, ahonnan kirúgtak. Már csak dacból is, hogy bebizonyítsam, el tudom végezni. Annak ellenére, hogy levelezőn, munka mellett csináltam, elég jó eredménnyel fejeztem be. Ennek már két éve. Azóta is ugyanannál a cégnél dolgozok, de már mint mérnökségi csoportvezető. Most szerzem a harmadik diplomámat (ez már mesterképzés). A szüleimnek pedig az az időszak már eszébe sem jut.


Szóval fel a fejjel, elég az önsajnálatból, még nem veszett el minden. Szedd össze magad és változtasd meg az életed, ha nekem sikerült, akkor Neked is fog!


29/F

2013. máj. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Egyébként meg marha sok nehézséggel kellett szembenézned életedben, ha ilyen hülyeség miatt beszari módon öngyilkosságon gondolkodsz....
2013. máj. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%

...viszont "megtanultál" inni, szexelni, orgiákon részt venni, lógni és hazudozni.


Ennyibe került, hogy nem lesz karriered, pénzed, autód, házad stb...


Kezdjél közelebbi ismeretségbe kerülni a kapával...

2013. máj. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
8-as :-DDDDDD egyáltalán nem emiatt. hanem mert magánéleti problémák miatt nem tudtam a tanulásra koncentrálni. és most össze vagyok omolva
2013. máj. 13. 20:13
 10/18 anonim ***** válasza:

Miért nem kérted akkor, hogy mentális problémák miatt szemesztert halaszthass?

Eső után köpönyeg, de legalább nem csaptak volna ki, és rendbe is jöttél volna.


Szeretted amúgy azt, amit tanultál?


Szerintem is mondd meg otthon, hogy eltanácsoltak. Nem tudom, mennyire és milyen nyelvet beszélsz, illetve anyagilag hogy állsz, de érdemes volna talán külföldön dolgoznod 2-3 évet, hogy összeszedj az iskolára pénzt, és ezúttal olyat tanulj, amit szeretsz is.

2013. máj. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!