Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnőtteket kérdezném. Ti...

Felnőtteket kérdezném. Ti mennyire szoktatok eleget tenni a szüleitek kérésének ha megkérnek valamire? Mi az a határ amikor már azt mondod nem?

Figyelt kérdés
2013. jún. 11. 10:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
77%
A szüleim neveltek fel, ültek a betegágyamnál, rengeteg lemondás árán megadtak nekem mindent. Az a minimum, hogy amit tudok, megteszem nekik, amit kérnek. Ők meg nyilván nem élnek vissza ezzel, nem vetetnek fel velem hitelt, ahogy valaki írta.
2013. jún. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Az én szüleim roppant rendesek, mert nem élnek vissza a segítőkészségemmel, így ha szükségük van valamire és ezért szólnak, akkor számomra teljesen természetes, hogy az ügy érdekében megteszek mindent. A párom ugyanígy van a saját családjával. Nem tartjuk megterhelőnek, bár mi Budapesten élünk a szüleink pedig az ország két különböző végében. Attól, hogy az én szüleimnek valami kell tőlünk, avagy szükségük van rám és hazautazok, az nem jelenti azt, hogy borítom a saját kis családunk rendjét. Egyedül is hazatudok utazni, ahogy a párom is a saját szüleihez. Megértőek vagyunk szerencsére ilyen szempontból mindketten.

Sokszor volt olyan is, hogy a páromnak esett jobban útba mondjuk az Ikea, ahonnan anyuék szerettek volna valamit, akkor ő vette meg hazafelé és együtt vittük le a szüleimnek hétvégén... Avagy felújítás volt anyuéknál és gondolták jól jönne mégegy férfi kéz, megkértek, hogy valamelyik hétvégén segítsünk a párommal kicsit, persze hogy belementünk. Szóval igazából mindig mindent sikerül megoldani. Ők 26 évig mellettem voltak támogattak, mind anyagilag, mind lelkileg. Ha szükségem van rá, akkor most is fordulhatok hozzájuk bármivel. Szerintem az a minimum, hogy ezt viszonozom és ha szólnak, akkor ott vagyok!

Ha visszaélnének ezzel, akkor nyilván más lenne a helyzet, de így nem! :)

2013. jún. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
90%
Hát mivel elég gyakori, hogy hiába teszek meg valamit, még utána utólag belekötnek meg leszólogatják az én eszközeimet és megoldásaimat, hát mostmár elég sokszor azt mondom, hogy nem. Pontosabban nem mondom, hanem valamire hivatkozva elnézést kérek és azt mondom, nem érek rá.
2013. jún. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A szüleim nem kérnek sosem lehetetlent, ha valamit nemtudok tejesíteni, akkor ezt közlöm. (pl.:megkér, hogy vegyek át valamit, de nincs rá időm, akkor jelzem, hogy ma nehezen tudom összehozni, de ekko meg ekkor oké-e, ráér-e.. stb)
2013. jún. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!