Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hol a határ a...

Szerintetek hol a határ a segítőkészség és a kihasználás között?

Figyelt kérdés
Szerdán államvizsgázom, de a suli mellett nyolc órában dolgozom. A hét első felére kivettem szabadságot, hogy fel tudjak készülni. A húgommal együtt élek (egyelőre), aki a sok tanulnivalóra, vizsgára hivatkozva velem iratná meg a maradék beadandóit.Ma például megjöttem du. a munkából ő egész nap itthon volt, tanult, de arra nem volt képes, hogy levigye a szemetet, amit kikészítettem, hogy vigyen le, nekem kellett bevásárolni pedig gyalog két perc a bolt, patront venni a nyomtatóba, hogy nyomtatni tudjon.Ő evidensnek vette, hogy ezek után két órát szenvedek a beadandójával,pedig nekem is tanulnom kellene.Én már ezt a kihasználás csúcsának éreztem. Szerintetek hol a határ? Bocs, hogy kicsit hosszú lett.

2013. jan. 20. 22:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A határ pontosan ott van, ahol Te érzed. Én úgy gondolom, itt van a határ nálad. Ideje, hogy a húgod magának dolgozzon :)
2013. jan. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem épeszű ember megérzi, hogy hol a határ, szerintem beadandót nem neked kéne megírnod, ez kihasználás
2013. jan. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért az téged jellemez, hogy mindezt meg is csinálod neki.
2013. jan. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ott a határ, ahol TE meghúzod. Ha mindezt megcsinálod, akkor ne csodálkozz, hogy kihasználnak. Majd ha csak magadnak veszel egy -két zsemlét, meg felvágottat és megeszed, nem viszed le a szemetet, csak kinthagyod a szobája előtt, és szarod le az Ő kötelezettségeit, és tanulsz a sajátodra, akkor észhez tér. Amíg kiszolgálod őfelségét, ne csodálkozz, hogy elfogadja. Ha már ott tartasz, hogy államvizsgázol, akkor embereld meg magad, légy felnőtt, és MONDJ NEMET! Aki ezen megsértődik, tegye! N28
2013. jan. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez így már tényleg sok. A helyedben nem írnám meg helyette.
2013. jan. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Úr isten. Bocsi, de én a tesómnak sose írnám meg a beadandóját és ő ezt nem is kérné tőlem csak ha vészhelyzet van. Főleg nem államvizsga előtt 3 nappal. Ez a határ a szemétnél lett volna nálam. Biztos hogy hatalmas ordibálás közepette csesztem volna le hogy mit képzel stb. De mi az hogy megírod helyette? Jó, még ha nincs dolgod oké. Nem akarsz a nővérem lenni?
2013. jan. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 omba ***** válasza:
100%

TÚLMENT!

foglalkozz az államvizsgáddal, abból egy van!

2013. jan. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Te nem jelölted ki a határokat, azért használ így ki.

Az ő beadandója nem a te dolgod, akkorsem, ha nem államvizsgázol...


Tanuldmeg kijelölni a határaidat, különben egész életedben mindenki a te véredet fogja szívni!!!!

2013. jan. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Te nem segítőkész vagy, hanem egy ostoba balek. Amit kiválóan ki is használ a testvérkéd. Tanulj meg a lábodra állni, nemet mondani, cselekedni, és magadért tenni (különben a diplomád sem ér semmit).


Ne panaszkodj, hogy mennyi a dolgod - hiszen valójában te magad csinálod magadnak a problémákat, azzal, hogy nem mersz nemet mondani, hagyod, hogy kihasználjanak, azzal áltatod magad, hogy segítőkész vagy és jókislány, a tesód peidg rossz és kihasznál téged. Csakis azt lehet kihasználni, aki hagyja!

2013. jan. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Tegnap ezt meg is mondtam neki. Megértette és bocsánatot kért. Sajnos, nálunk a családban ez a balekféle segítőkészség megvan, mindig segíteni akarunk másokon akár a magunk kárára is.Ez így nem jó, ezt mindenki tudja.Én erre próbálok tudatosan figyelni több-kevesebb sikerrel, de ha tényleg mindenben kiszolgálom, akkor soha nem nő fel a húgom, és hossz távon nekem sem teszek jót.
2013. jan. 21. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!