Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti ilyen esetben melyik...

Ti ilyen esetben melyik lehetőséget választanátok? Hová költöznétek?

Figyelt kérdés

Van egy közel 2 éves lányunk és egy 27nm-es lakásunk. Kicsit "elszámoltuk" magunkat, ez a lakás már így is kicsi, rájöttünk :-)

Úgy volt, hogy én megyek vissza dolgozni szeptemberben és 3-4 év múlva tudtunk volna lakást venni minimális hitellel. De terhes lettem.


A lehetőségek:

- egy nagyobb hitel

- maradni a jelenlegi lakásban

- beköltözni apósomhoz egy házba, de az hatalmas, magas lenne a rezsi és apósom nem egy könnyű természet


Ti mit tennétek?


2013. jún. 11. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
apóshoz, menni!
2013. jún. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Apóshoz költöznék, és kiadnám a jelenlegi lakást, ami legalább a rezsi egy részét fedezné.

Ha nagyon nem bírtok egymással, még mindig vissza tudtok költözni a régi lakásba, vagy kereshettek más megoldást, ha már visszamentél dolgozni.

Lehet, hogy elég jól ellesztek apóssal egymás mellett, főleg ha nem szeret annyira beleszólni mások dolgaiba, mint mondjuk az anyósok többsége. :)

2013. jún. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Én is apóst választanám és kiadnám albérletbe a kis lakást. Így mínuszba gyakorlatilag nem kerültök egyelőre és helyetek is lesz elég. 3-4 év múlva pedig mehettek dolgotokra. :)
2013. jún. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Az utolsó válasz szimpatikusnak tűnik!

Mi is voltunk hasonló helyzetben, ha úgy gondolod, hogy egy pár évig ki tudjátok húzni a jelenlegi lakásban, akkor maradjatok, gyűjtsetek és majd jön az "álomház".

Legalább is én anno így döntöttem és nem bántuk meg :))

2013. jún. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Bármit, csak apóshoz ne. Főleg, ha nehéz természetű. Jön a második gyerek. Két kisgyerek meg egy nehéz természetű korosodó férfi... add össze és úgy mérlegelj.
2013. jún. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Attól függ, mennyire nehéz természet az após. Ha elviselhető, akkor átmenetileg hozzá lehetne költözni, de ha nem, akkor inkább a kis lakás, mint hogy rámenjen a kapcsolat!
2013. jún. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%
Maradnék a jelenlegi kis lakásban. Ott legalább a saját törvényeitek uralkodnak, nem apósé, és a hitel miatt sem kell aggódni, pár év múlva meg jöhet a nagyobb lakás. :)
2013. jún. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

3-as vagyok. Azt azért mérlegelni kéne szerintem, hogy 27 nm az egy garzonlakás gondolom. 3-4 évig maradni szerintem ilyen körülmények között egy 4 fős családdal gyakorlatilag lehetetlen, vagy is csak akkor tenném, ha nagyon muszáj.

Gondold el, hogy amíg a pici alszik, a nagyobb játszana, mesét nézne, addig ti lábujjhegyen közlekedtek, te főzöl a konyhában... a férjed nem is szórakozhat önfeledten a kislányotokkal, hogy ne zavarjátok a picit. Akárhányszor felkiált csitítgatni kell, mert a baba ott van közvetlenül mellettetek. Nincs egy ajtó, amit magatokra csukhattok, nincs hely, ahol a férjeddel kettesben lehettek, legalább esténként összebújhattok.

Azért gondolom, hogy nem lehet több a lakás, mert én is ilyenben lakom, egyedül. 29 nm, a szoba és a konyha egy légtérben van, ahogy gyakorlatilag az előszoba is. Csak a fürdő van külön. El sem tudok képzelni itt egy békés kis 4 fős családot.

Szerintem ha megtehetitek és a nehéz természet esetleg csak némi konokságot és zsörtölődést jelent, akkor a családi béke, a kapcsolatotok és a gyerekek nyugalma érdekében költözzetek az apóshoz.

2013. jún. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Maradni a lakásba és Tgyás lejárta után bölcsi vissza mész dolgozni és hamarabb összegyűlik a pénz.
2013. jún. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!