Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnak sincs pénze? Páromnak...

Másnak sincs pénze? Páromnak két munkahely, én Gyed-en másfél éves kisfiammal, anyósom rengeteget segít, húst is ő veszi, még sincs pénzünk szinte semmire.

Figyelt kérdés
Ez kész őrület. Rezsivel is mindig el vagyunk maradva csak a lakástörlesztővel nem, egyelőre... de hónap vége előtt egy pár nappal szinte forint nélkül kell ételt varázsolnom az asztalra. Kezd elegem lenni nagyon. Más hogy van ezzel? Hogy csináljátok? Hogy bírjátok?
2009. okt. 10. 12:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mennyiből nem jöttök ki?
2009. okt. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk sincs most pénzünk!Én még nagyon fiatal vagyok szinte a gyerekkor határán vagyok,de mi úgy csináljuk,hogy csak a leges legfontosabbakat vásároljuk meg!Én lemondtam a bulikról meg mindenről,emellett dolgozom is suli mellett.Tudom neked ez most nem nagy segítség.Csak leirtam.Mostanság mindenhol kevés a pénz.Kevés a fizetés,és ezt az államnak köszönhetjük.


16/L

Hónap végére átlag 5 ezer forint marad.Nagy a család sok a számla és anyumon meg rajtam kívűl senki nem dolgozik.Apu beteg,őt még meg is értem.De a 30 éves nővéremet és annak párját b@szottul nem.Szóval szerintem,amennyire csak lehet,próbáljatok meg mindig csak a legeslegfontosabbakat megvenni.

2009. okt. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom ki változtatta meg a válaszom de hogy nem így irtam le az is biztos:|


16/L

2009. okt. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Mélyhűtőbe pakolj el dolgokat! pl. csinálj egy jó nagy adag rakottkrumplit (húsdarálóiból is nagyon jó) és 3-4 adagot fagyassz le pl. de sokmindeni más mehet bele, húsok, idénytermések(amik a szezonban olcsóbbak) pl. meggy , vagy most a szilva. Egy kis gyümiszósz majdnem minden husihoz jól megy...:)

2009. okt. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
daráltusi, bocs!:)
2009. okt. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Párom dolgozik+maszekol,én gyeden vagyok.3 gyerekünk van.+ a nővérem 2 fia heti 4-5 napot itt van+a szomszéd alkoholistáék lány szinte mindig nálunk van.A fizukból a családiból kifizetek mindent(gyakran elvagyok maradva),bevásárolok megveszem a sulis cuccokat a ruhákat.Utánna a férjem maszek pénzéből élünk.Ha van.Mert ez nem tuti.De hozzá kell tennem,hogy nem vagyunk írigyek,(sok pénz másokra megy el)nem tudunk spórolni és cigizünk is.Szóval 50%-ban rajtunk is múlik.DE BOLDOGOK VAGYUNK ÉS A GYEREKEK IS.Nem csak a miéink,+3 gyereket teszünk boldoggá.De pénzünk az soha nincs.
2009. okt. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk se sűrűn van pénz, köszönhetően apám piálásának és cigizésének.

Viszont, oda adja a fizuját nekem, hogy én osszam be, de az se sok, mert lemegy az albérlet, a számlák, OTP, kölcsönök, blabla, így ha 20-30 ezret ad nekem oda, azzal gazdálkodok.

2009. okt. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mostanság,ahol a mai világ tart,ilyenek az emberek.Szerintem a lehető legtöbb módon rakj el ételt.Pl.lecsót,krumplistésztát,kukoricát,csirkét,babot.

Mi csirkét mindig rakunk el télre.10 csirkét levágunk,5 csirkér kapunk mi,5-öt a nagymamám.Elrakjuk,és télen tökéletesek a levesekbe,vagy kirántva hús,sütve.Babot is rakunk el télre,kivesszük,és csinálunk babgulyást stb. Kukoricát is raktunk már el,megfőztük úgy,mintha megennéd,és lefagyasztod.Vettünk 3 zsák krumplit télre,az lent van a garázsban,a pincében.Hagymát is vettünk,fagyasztottunk le paprikát,petrezselymet,répát,stb. Szárítottunk petrezselymet,kaptunk nagyon sok paradicsomot,azt felakasztottuk a spájzba kötélre,1 hónapja áll ott,de semmi baja.A kutyának előre megvettünk 2 zsák száraztápot.Készülünk a télre.Vesszük a teákat,már vettünk 2 nagy lámpát is.Vegyetek Knor tepsisgombát(port).Vegyetek legfejebb 7-8 kg cukrot,lisztet,tésztákat.Nagyon sok dolog létezik hogy ha szegények vagytok,akkor is legyen hó végére sok kaja.Remélem segítettem! :)

2009. okt. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sincs pénzem, a diákhitelemet várom, mint a Messiást... egyetemista vagyok, anyukámmal lakom, sajnos egy bizonyos kereten belül ő sem tud segíteni. Ebben a szemeszterben még dolgozni sem tudok normálisan, mivel hülyén áll össze az órarendem, hétvégén meg a diplomamunkámmal kell foglalkoznom meg elmegyek a magántanítványomhoz+akad néha egy-egy alkalmi fordításmeló, de az ennivalóra is kevés.
2009. okt. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat. Igen, én fagyasztok le dolgokat, gyümiket,zöldségeket, fasírtot. Boldogok vagyunk mi is, ezt elfelejtettem leírni. Nem igazán érdekel a pénz, csakhát élni-főzni-enni muszáj. Kitartást kívánok másoknak is.
2009. okt. 10. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!