Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Irigylem a párom sikerét....

Irigylem a párom sikerét. Ezért szégyellem magam. Mit tegyek, más is érzett már hasonlót?

Figyelt kérdés

20éves lány vagyok, barátom nemrég fejezte be a szakmát, szép vizsgaeredménye lett, és már most rögtön 3helyre hívják interjúra...

Én a szépségiparban tanultam, abban nem tudtam elhelyezkedni, ezért a saját családi vállalkozásunkban dolgozom irodai asszisztensként. Én nem kapok sok fizetést, barátomnak csillagászati pénzt ígértek...

egyre jobban kezdem irigyelni a sikereit.

Tudom, nem szabadna és tudom önző vagyok, de nekem ez rossz érzés.

Keresek munkát stb stb, ne írjátok hogy keressek, mert keresek...de sok helyről vissza sem jeleznek nekem.


Nagyon rossz érzés ez nekem. Alapból önbizalom hiányos lány vagyok, most mégjobban előtört ez bennem, barátom örömmel újságolja a sikereit, én pedig nem tudok vele örülni, mert már szabályosan haragszom rá ezek miatt, hogy neki minden összejön...


mit tegyek ezek ellen?


2013. jún. 13. 18:00
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem inkább légy rá büszke mert megérdemli.

Párom sokkal sikeresebb, mint én mégis inkább büszke vagyok rá és engem is ösztönöz, hogy jobb eredményeket érjek el.

Próbálj a munka keresés mellett olyan dolgok után nézni esetleg továbbtanulás, bármi, amiben te is előrébb juthatsz.

2013. jún. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

"én pedig nem tudok vele örülni, mert már szabályosan haragszom rá ezek miatt, hogy neki minden összejön..."


Egy kis irigykedés belefér egy bizonyos szintig.

Na de hogy nem tudsz a saját pároddal örülni,meg hogy haragszol rá?

Mire fel?

Azért mert sikere van?!

Ez már nem normális,már ne is haragudj!

2013. jún. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Szegény srác!


Én viszont nagyon nem irigylem.......

2013. jún. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem tudsz elhelyezkedni a szakmáddal akkor ki kell tanulni egy olyant amivel lehet dolgozni.
2013. jún. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Miért másra irigykedsz?!


Ha nem kapsz sok fizetést,munkahelyet váltasz,tovább képzed magad,tanulj nyelvet....stb

Miért másra irigykedsz?

Ő biztos nem a sült galambot várta,hanem tett is a sikeréért.....



"már szabályosan haragszom rá ezek miatt"


kiváncsi vagyok mit fognak írni erre a lányok,mert múltkor volt egy hasonló kérdés,csak ott pasi volt a kérdező,és a barátnőjére volt irigy,mert sokat keresett,hát mindennek el volt hordva,hogy milyen gusztustalan dolog a saját párodra irigykedni....ha megtalálom be is linkelem

2013. jún. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
én meg téged irigyellek, na ehhez mit szólsz ? :D ugyanis én irodai asszisztensként szeretnék elhelyezkedni, ez a szakmám...ehelyett már gyártósori operátor vagyok
2013. jún. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért van ez az érzés benned, amit lehet inkább összekeversz azzal, hogy most olyan picinek érzed magad mellette.

És az is közre játszik, hogy gondolom nem igazán azt csinálod amit szeretnél.

A kudarcok, visszautasítások pedig elkezdik rágni az embert, mért nem tanultam inkább mást, nem is kellek sehova, értéktelen vagyok, nem is értek semmihez.


Nem lehet inkább szomorú vagy?

2013. jún. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
utolsó igen, igazad van... :( most még nagyobb semminek, értéktelenebbnek érzem magam mint eddig :(
2013. jún. 13. 18:19
 9/10 anonim ***** válasza:
85%

A férjem nagyon jól keres, de nagyon alulról is kezdte.

Amikor munkát kerestem, már baromira el voltam keseredve, végül felvettek asszisztensnek. Nagyon jó főnököt fogtam ki, támogatja a fejlődésemet. Beiratkoztam egy szakmai posztgrad képzésre, k.va nehéz volt, főleg munka mellett. El se végeztem, lett egy üresedés és gyorsan átraktak szakmai pozícióba, 30%-os béremeléssel, bár az alapbérem is az átlag felett volt.

Közben megtanultam az egyik leányvállalat nyelvét, így 1-2 éven belül várható, hogy áthelyeznek külföldre, még magasabb bérrel.


Tanulj, tanulj, tanulj, hosszútávon nagyon megéri! A barátod is azért tart itt, mert ahogy írtad jól vizsgázott, tanult érte.

2013. jún. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%
Attól is érezheted így magad, hogy esetleg lekezelő.
2013. jún. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!