Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szégyellem, hogy a családom...

Szégyellem, hogy a családom tart el, pedig már 20 is elmúltam. Mit tegyek, ha egyszerűen zárva a lehetőségek előttem?

Figyelt kérdés
Dolgozot, már évek óta, a fizetésem kicsi. Minimálbérből "vagyok", ebből fizetem az utat a munkahelyre, meg amit megeszek ott. Ez két kiadás, de vannak még a plusz kiadások is, telefonszámla meg stb, de szerintem ezt nem is kell ecsetelnem, hisz mindenkinek vannak. Ruhát is csak amit muszáj, azt veszek, meg cipőt ha már kell (értsd: ha már nincs miben dolgozni menni). Szüleimnek is szeretnék hazaadni, de az édeskevés amit én beleadok. Már szégyellek enni, pedig szüleim megértőek és nem vetnek semmit a szememre, de nekem ez így akkor is rossz. Külföldre szeretnék menni. Angolul elég jól tudok. De oda is kell némi (egy kisebb vagyon) pénz a kijutáshoz. Itthon semmi...ami van abból csak fenntartani tudom magam, de haladni valamerre-képtelenség. Mit tegyek? Bevallom felmondtam a munkahelyemen, mert már lassan bogyókkal kellett volna bejárnom. Van egy másik munkám, ami ugyan kevesebbet fizet, de a körülmények miatt megérte átmenni oda. Továbbra is próbálom összehozni a külföldet, nem adom fel, csak olyan reménytelennek tűnik az egész. Szeretnék végre jó fizetést, megbecsülést, és szüleimnek is segíteni. De úgy érzem ez sose lesz meg.
2012. nov. 26. 19:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva én annak örülnék, ha lenne egyátalán munkám.
2012. nov. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnos ezzel nem vagy egyedül.Külföldi munka?Csak külföldi céghez!A Magyar lehúz ahol csak tud!Tapasztalatból írom!Sajnos!A te életed sem lehet könnyű...Én 37 éves vagyok,a menyasszonyommal albérletben élek 7 éve.Ez sem jobb.Én sem tudok egyről a kettőre jutni.Ebben az országban nem lehet.Én azt mondom mindenkinek,hogy ha van lehetősége,menjen ebből a szennygödör országból,mert itt mindenki éhen hal.Csak az nem aki,nyert,lopott,csalt,örökölt.Becsületes ember ebben az országban nem él meg!Ne érezd magad kellemetlenül,nem vagy egyedül ezzel a dologgal.A szüleid azt mondod megértőek,akkor látják hogy igyekszel,de ők is tudják hogy nem te tehetsz erről a helyzetről.Csak azt tudom mondani hogy kitartás!Minden rosszban van valami jó.Egyszer fent egyszer lent.Lesz még jobb is,hidd el! :-)Én bízom benne.


Üdv. egy sorstárs.

2012. nov. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Milyen végzettséged van?
2012. nov. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, h hol laksz, de minimálbér olyan 60 körül van (két műszakba kaptam 70-et akkor kb olyan 60ezer ugye?) és aki ennyit kap ÉVEK ÓTA és EGYEDÜL vagy a ugyanolyan fizetésű párjával él egyikük sincs utcán. Egyikük nyugdíjas (most ment nyugdíjba, nem dolgozik, de évek óta miniből tartotta fent magát) úgyhogy nem segítenek a szülei, és van még pár ilyen ismerősöm. És Ők is messze jártak melózni, egyikük se él az utcán, stb.


Ja és én is örülnék, ha lenne munkám egyáltalán...

24/N

2012. nov. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%
Sajnos ez ilyen... Mi saját lakásban lakunk, nem is keresünk rosszul(értsd: nem minimálbár), ketten vagyunk, gyerek nincs, segítenek a szülők is, mégis alig van pénzünk az utolsó héten...Valahogy nem jól megy a rendszer.
2012. nov. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mit tegyél? Nem tudom, de a fiam is így van. Már ki sem jön enni. Rabszolga ként dolgozik. A keresete arra elég, hogy a melóba tönkre ment ruhát cipőt pótolja.
2012. nov. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%
Nehogy már szégyelld magad! Más meg ennyi idősen még mindig az iskolapadot koptatja. Jó esetben érettségire tanul és bejár, rosszabb esetben valami fősuli büfé szakjára van beiratkozva de be sem jár...
2012. nov. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk azért aki saját lakásban két főre két nem minimálbéres fizuból szülői segítséggel nem jön ki a hó végére... azt nagyon nem értem. Csak rezsit kell fizetnetek akkor... Akkor hogy? Amúgy a kérdéshez: nagyon meg kell fontolni, hogy kimész-e, mert ha nincs valami keresett(ebb) szakmád, ott sem fogsz sokkal többet keresni.
2012. nov. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nyomdaipari kiszerelási technikus vagyok, de sose dolgoztam a szakmámban. 4 év van mögöttem kereskedőként.
2012. nov. 26. 21:14
 10/16 A kérdező kommentje:
Különben én is úgy voltam vele, hogy bármilyen munka jó. Le is toltam az olyanokat, akik nem dolgoznak azzal, hogy "lehet munkát találni, csak akarni kell". Mostmár megváltozott a véleményem. Próbáltam kitartani de kösz nem, nem bírtam tovább. Felőlem duplája is lehetett volna a fizetés már akkor sem maradtam volna. Nem az ember van a munkáért, hanem a munka az emberért, nekem pedig még szükségem lesz az idegeimre és nem akarok szívrohamban meghalni.
2012. nov. 26. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!