Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet pozitívan gondolk...

Hogyan lehet pozitívan gondolkodni, minden rosszból a jót kihozni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 15. 10:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet tanulni, ez hozzáállás kérdése. Igenis lehet csinálni, és sokkal könnyebb így feldolgozni a negatívumokat.

Vannak ilyen könyvek, filmek a témában, esetleg nézz meg párat, bár szerintem azoknak erőltetett szaguk van, ha nem hiszel ebben az életszemléletben, nem fog hatni rád, hiába rágják a szádba.

2013. jún. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
hozzáállás, beállítottság kérdése. Ha alapból nem ilyen a természeted, nehéz változtatni, de meg lehet próbálni tudatosan a jóra összpontositani, tudatosan pozitivan gondolkodni, elhitetni magunkkal hogy márpedig sikerülni fog, tudatosan a rossz dolgokban is keresni a jót. Aztán idővel ráhangolódhatsz. Alapvetően a gondolkodásmódot kell átprogramozni.
2013. jún. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Még annyit tennék hozzá, hogy ha alapból nem olyan vagy, hogy több oldalról vagy képes szemlélni dolgokat, akkor ez nagyon sok munka és koncentráció, de kitartással elérhető.
2013. jún. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

először is ajánlom neked Őt: [link]


Te döntesz, hogy pozitívan, vagy negatívan állsz hozzá a dolgokhoz. nekem mindig az a vigaszom, hogy elmúlik. semmi nem tart örökké, sem a szenvedés, sem a jó dolgok. a xart azért kapjuk, h megtanuljuk értékelni a jót.

rajtam folyton csodálkoznak, hogy még reggel 8kor is úgy robbanok be a munkahelyemre mintha a vidámparkból jöttem volna :) ha morcognék, akkor saját magammal tolnék ki.

2013. jún. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne pozitívan próbálj meg gondolkodni, csak reálisan. Az életben vannak jó és rossz dolgok is, és mindkettőt el kell fogadni, fel kell dolgozni. Nincs jó rossz nélkül és fordítva. Én személy szerint (és sok más ismerősöm) frászt kapunk az állandóan optimista, ugri-bugri emberektől. Akik tudomást sem bírnak venni arról, hogy az életben ahogy van jó, úgy van rossz is.
2013. jún. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
attól hogy valaki optimista, még nem ugribugri, állandóan vigyorgó komolytalan ember. Csak pozitivan áll a dolgokhoz.
2013. jún. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A mai világban ezzel a szemlélettel Én például csöppet "ki vagyok közösítve" legalábbis így érzem magam.Sokszor érzem azt,hogy butának vagy konkrétan hülyének néznek azért,mert mindennek megkeresem és meglátom a jó oldalát.Mert Ők nem látják,csak Bennem a naivat.Pedig nem vagyok az,csak hiszek abban,hogy Mindenki eredendően jó és hogy a szeretet mindennek az alapja és másképp látom a világot.Nem könnyű,nem is megy mindig 100%-osan,főleg így,hogy különcnek kell éreznem magam emiatt,de megéri....
2013. jún. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!