Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kell pozitívan gondolko...

Hogyan kell pozitívan gondolkodni? Már többször voltam depressziós és nem akarok megint az lenni. L

Figyelt kérdés
2010. máj. 20. 16:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindig gondolj arra, hogy mennyire szerencsés ember vagy. Más beteg, tartósan, sokan meg sem gyógyulnak. Rengetegen mozgáskorlátozottak. Nagyon sok embernek nincs tető a feje felett, nincs mit ennie. Ezzel szemben te egészséges vagy, van mit enned, nem fázol télen és még interneted is van, mert most is használod. Örülj annak, ha süt a nap, mert jó idő van, tegyél sok jó dolgot. Én pl. szeretek menni az állatmenhelyre kutyát sétáltatni, mert tudom, hogy milyen sok jót teszek vele, és nagyon boldog vagyok :) Hidd el tényleg nagyon boldog vagyok, pedig akár depressziós is lehetnék, hogy jajj nincs pasim, jajj még hány évet kell várnom a gyerekvállalással és még sorolhatnám, de a dolgokhoz nem így kell hozzáállni. Menj ki az udvarra és nézz szét és örülj mindennek, amit látsz és főleg annak, hogy amikor szétnézel, akkor te vagy középen :)
2010. máj. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdés a pozitív gondolkodás kezdete. A depressziósok nagy száma csak belesüpped az állapotába.
2010. máj. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát a dolgoknak nem a rosz oldalát nézed, hanem a jót. :)

De legegyszerűbb ha beszerzel egy vidám is merőst aki mindíg felhíja a figyelmedet arra, hogy milyen szerncsés vagy :)

2010. máj. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
Olvasd el "Rhonda Byrne: A titok" c. könyvét, az biztosan segít. Nem hosszú, ha gondolod, írj privit, szívesen átküldöm. Készült belőle film is, ha nem szeretsz olvasni.
2010. máj. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát! :) Küldtem privit!
2010. máj. 20. 17:00
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el Paulo Coelho Veronika meg akar halni című könyvét, vagy nézd meg filmen!
2010. máj. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én elolvastam, de azért az már nagyon depresszív szerintem...:(

Inkább vidámabb hangvételű könyvet ajánlanék.

2010. máj. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is az vagyok,néha kicsit sikerül jól érezni magam,de sosem tart 2 napnál tovább
2010. máj. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Ezt tanulni nem lehet, depis áldozat típus vagy!
2010. máj. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező kérlek ne haragudj azért amit mondanifogok.

De szerintem ez az egész depresziós dolog egy kalap sz@r! Ilyen csak azoknál fordulhat elő akik imádják, hogy ha pátyolgatják Őket meg szeretnek a középpontban lenni. Azok akik valójában depidek szinte soha nem mennek el dokihoz meg soha nem beszélnek erről, mert úgy érzik, hogy Őket senki sem szereti és senkit sem érdekelne az Ő gondjuk. Szóval ez szerintem csak egy fölösleges panaszkodás. Olyan mint amikor az öregasszonyok jajgatnak, hogy az Ő lábuk, hogy fáj. Ez nem depresszió, hanem unalom. Miért van az, hogy akiknek sok a dolguk soha sem panaszkodnak? Csak azok akik nem tudnak magukkal mit kezdeni.

De van valami ebben a depi-dologban. Az emberek belebetegszenek ha nem Ők a legfontosabbak a világon.


Ne haragudjatok. Én így érzek. De tudom, hogy a depresszió egy komoly dolog (nővérem is az volt...de senki sem tudta róla) csak már kezd kicsit elegem lenni abból, hogy mindenki ebbe burkolódzik.

2010. máj. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!