Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha édesanyám...

Mit csináljak ha édesanyám állandóan féltékeny édesapámra, és állandó jelleggel negatív szinte majdnem mindenhez?

Figyelt kérdés

Érdemes lenne meghallgattatni vele Brian Tracy hanganyagát?

Érzem, hogy amikor kollégiumból hazajövök, rám is kihatással van, elég negatívan.



2013. jún. 15. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Konkrétan mire féltékeny?A sikereire?

Egyébként,akit szeretünk,arra nem kéne féltékenynek lenni.

2013. jún. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem a sikereire féltékeny hanem, mint a párjára.


Anyukád egy tipikus negatív beállítottságú ember ráadásul, aki ilyen féltékeny típus annak rendszerint kicsi az önértékelése, nincs önbizalma, nem szereti saját magát se ha mindenben a rosszat látja.


Anyám dettó ilyen. Semmi sem elég jó neki, mindenben a rosszat látja, nem lehet kedvére tenni igazi negatív ember ráadásul eddig minden párját elűzte a féltékenykedéseivel.


Én a sarkamra álltam és alaposan kiosztottam. Nem érdekelt az ellenállása keményen elmondtam neki a véleményemet és közöltem vele, hogy ha képtelen változtatni akkor dagonyázzon egyedül a saját kis lelki nyomorában de az én életemet ne mérgezze!

Most nem nagyon beszélünk de legalább nyugi van!


Nektek is oda kéne lépni rendesen és nem hagyni, hogy lerázzon.

Az ilyen ember nem csak a saját életét mérgezi hanem mindenkiét maga körül.

2013. jún. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Valahol igaza is van, mert édesapám elég sokat dolgozik állandóan, nem 8 órában. De most az se várható el édesapámtól, hogy ha van munka akkor inkább tv-t nézzen.
2013. jún. 15. 14:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Édesanyád értéktelennek érzi magát,mivel az eddigi értékteremtése,a te felnevelésed befejeződött,és hiábavalónak érzi már magát,akit már nem lehet szeretni.

Beszéld rá,hogy keressen olyan foglalkozást,amellyel valódi értéket teremthet,hogy értékteremtése révén, ismét értékesnek érezhesse magát!

2015. dec. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!