Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg van arra valamilyen...

Tényleg van arra valamilyen törvény, hogy 2 éves gyerek mellett nem lehet külföldön munkát vállalni, úgy, hogy Ő nem jönne azonnal velem?

Figyelt kérdés
Én vagyok az édesanyja.
2013. jún. 15. 20:08
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Jaj bocsánat elírtam, úgy értettem, reagálva az első válaszra, hogy nem, együtt élünk, tehát nem vagyunk külön csak a vesszőt lehagytam. :-)
2013. jún. 15. 20:44
 12/23 anonim ***** válasza:
17%
a 7-es válaszoló vagyok...nem akartam ezzel jönni, de elég sok pszichológiai, pedagógia írást olvastam (ugyanis pedagógusnak készülök) és azért az első 3 év nagyon meghatározó egy gyermek életében, persze, ha az apjához kicsit jobban kötődik, akkor nem fog sérülni, de azért egy ilyen kis csöppségnek az anyja mellett a helye, aztán nyugodtan lepontozhattok...
2013. jún. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

12: Persze, a legjobb a gyereknek az anyja és az apja mellett szeretetben, de ha nagy kakiban vannak, akkor sajnos meg kell ezt lépniük és fölösleges még lelkileg beletaposni a kérdezőbe.

Persze, okozHAT később problémákat, de nem törvényszerű. Én ismertem olyan felnőttet, akit piciként 2 évre hagytak otthon a szülők egy nénivel akinek fizettek. Más megoldásuk nem volt, a kicsit nem vihették magukkal. A gyereknek nem lett semmi baja tőle.

Persze nem ez a követendő példa.

2013. jún. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%
Csak elmondtam a véleményem...amúgy meg minek vállal gyereket valaki ha nem tud megfelelő feltételeket teremteni a gyerekneveléshez? Illetve, nem tudja, hogy egy ilyen idős gyereknek az anyja mellett a helye...persze, mehet a lepontozósdi, meg pártolhatjuk a kérdezőt is, de szét lehet nézni a társadalomban, hogy hova "fejlődik"...
2013. jún. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Na jó azt hiszem most már elég lesz abból, hogy feltettem egy kérdést és most már ott tartunk, hogy abba kezdesz el belekötni, hogy miért vállaltam gyereket. Ha olvastad a válaszaimat leírtam, hogy a férjem egészségügyi okokból kifolyólag nem tud munkát vállalni külföldön, amikor elkezdődtek Nála a problémák már terhes voltam!! Akkor egy időre munkanélküli is lett, egy műtétből adódóan. De hagy ne kelljen már magyarázatot adnom miért hozok meg egy ilyen döntést...Fogalmad sincs mit érzek esténként magamban amikor arra gondolok, hogy itt kell hagynom...Elhiszem, hogy az első válaszoddal jót akartál, van is igazság benne, de a pálcatörésből nem kérek!!
2013. jún. 15. 21:20
 16/23 A kérdező kommentje:
Ja és még valami, de TUDOM, hogy mellettem lenne a helye, de mivel a férjemet nem tudom küldeni még is mit csinálhatnék amikor az egész országban borzasztó munkanélküliség uralkodik?
2013. jún. 15. 21:21
 17/23 anonim ***** válasza:
10%
Ez meg a másik, Magyarországon mindenki csak sír, hogy milyen sz@r itt...szét kéne néznetek, hogy mi megy a világban! Szerbiában élek, két háború megéltem már, az egyiket 3 évesen, szüleim mit ne mondjak, elég rossz anyagi körülmények között voltak, még sem mentek el másik országba, és hagytak magamra...Most itt tanulok Magyarországon, közel sem olyan vészes a helyzet, mint ahogy be van állítva...Amúgy meg a te dolgod, hogy kimégy-e külföldre vagy sem, de nem kell itt adni, hogy szörnyű az ország helyzete...
2013. jún. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Na jó, a továbbiakban inkább nem kívánok reagálni a válaszaidra. Ha hiszed ha nem, rengeteg munkahelyre próbáltam meg bejutni és nem sikerült, ez szimplán arra megy ki, hogy szar embernek próbálj meg beállítani. Hát az nem tőlem kezdődik... És nem magára hagynám, nem a nagyszülőkre,szomszédra hanem az Apjára! És innentől azt írsz amit akarsz, nem nagyon érdekel!
2013. jún. 15. 21:29
 19/23 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö: a 85%-os válaszoló csak kötözködni akar, nem pedig igazán értlemes válaszokat adni. Szerintem jobban tenné, ha inkább máshol vezetné le a frusztrációját és nem itt veszekedne.


Nyugodtan menj el a gyereked mellöl dolgozni, nem lesz töle baja. Sokkal kevesebb problémája lesz attól, hogy az apukájával marad nélküled, mintha éhezne, állandóan veszedeknétek, elválnátok az anyagiak miatt, vagy csak egyszerüen mindeki állandóan ideges és ingerült lenne a környezetében. Amikor vele tudsz lenni, akkor foglalkozz vele olyan sokat, amennyit lehet, amikor meg dolgozol, akkor legalább abban biztos lehetsz, hoyg az apukája szeretettel gondozza.

2013. jún. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%
Nem akarlak sz@r embernek beállítani, csak elmondtam más nézöpontokat is, meg tapasztalatokat, ami láthatóan sértő volt a számodra... Ha úgy ítéled meg, hogy az a megfelelő a családod számára, hogy külföldön melózol, akkor tégy úgy, egy apa is alkalmas arra, hogy teljes körűen ellásson egy gyereket, és nem hiszem, hogy létezne olyan törvény, amiről írtál, amúgy meg ez országonként változó...Sok szerencsét!
2013. jún. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!