Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Élettársi kapcsolatban az...

Élettársi kapcsolatban az örökölt ház is közös lesz?

Figyelt kérdés
Már a kapcsolatban örökölte meg. ill. halálozása után megörökli az élettárs?

2013. jún. 16. 08:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az örökölt vagyon nem közös.Teljesen mindegy,hogy mikor örökölt.
2013. jún. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor halálozás utän sem örökli meg, ugye?
2013. jún. 16. 08:23
 3/15 anonim ***** válasza:
51%

Az örökölt ház vagy bármilyen vagyontárgy semmilyen kapcsoaltban (sem élettársi, sem házasság) esetén soha nem lesz közös, ezért csak az örökös rokonai örökölhetnek.

Viszont ha hosszabb együttélés során az örökölt házat felújítják, vagy nagyobb átalakitásokat végeznek, ennek az értéke felesben (házasság) illetve a jövedelmek (élettársi kapcsolat) arányában keletkezett vagyon és ez abban az arányban megöszlik örökösödési szempontból.

2013. jún. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Házasság esetében, ha nincs az elhunytnak végrendelete, ésleszármazottja, akkor a házastárs tulajdonjogot örököl az elhunyt különvagyonára, ha van leszármazott, akkor haszonélvezeti jogot örököl az özvegy. Ha van végrendelet, akkor az özvegyi kötelesrészre tarthat igényt.


Az élettársnak semmily jogai nincsenek ' mégcsak nem is értesítnik az esetleges balesetrőlm halálesetről, nem számít hozzátartozónak.

Halál esetén, ha tudja bizonyítnai, akkor a kapcsolat alatt bekövetkező értéknövekedés értékének felét igényelheti, ugyanezt, ha szakítanak.

Válás esetén is így van. A különvagyon vlááskor max ennyiben játszhat szepet...

2013. jún. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az elettarsi kapcsolat jogilag nem annyira eros, mint a hazassag. Nem lesz kozos ott sem, a kulonvagyonhoz szamit, de az orokos halal utan a hazastars haszonelvezetet szerez, az elettars semmit.
2013. jún. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Házasság esetében, ha nincs az elhunytnak végrendelete, ésleszármazottja, akkor a házastárs tulajdonjogot örököl az elhunyt különvagyonára, ha van leszármazott, akkor haszonélvezeti jogot örököl az özvegy. Ha van végrendelet, akkor az özvegyi kötelesrészre tarthat igényt.


Szerintem ez csak a közösen szerzett ingatlanra igaz. Ha én házasságban élek és közben örökölök egy lakást és velem valami történik, akkor azt egyenesági öröklésben a gyermekem örökli tovább és nincs haszonélvezeti jog!

Ha közös a lakásunk és az én részemet örökölné a gyerek akkor van (de nem kötelező) a haszonélvezet nem?

2013. jún. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nono....utánanéztem, mert pont ilyen helyzetben vagyok...



Van egy örökölt lakása a páromnak, emiatt ugye gyűjtünk egy nagyobbra, de nekem az életben nem lesz akkora tulajdonrészem benne mint neki, ráadásul az én keresetem

2013. jún. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Is megy ennek a felújításaba...


Jelenleg még élettársak vagyunk, nemsokara lesz az esküvő.


Házasságiszerzősés miatt néztem utána, de nincs rá szükség, jogilag minden tiszta...

2013. jún. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mi hivatalosan élettársak vagyunk azt mondta a közjegyző a másik fél nem örököl semmilyen esetben csak a hozzátartozó rokonok.Te semmit nem fogsz kapni ha mondjuk vele lenne valami ha rólatok van szó.
2013. jún. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok:Házasodjatok össze és akkor örökölhetsz utána.
2013. jún. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!