Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kihűlt kapcsolat rendezése?

Kihűlt kapcsolat rendezése?

Figyelt kérdés
Régóta bánt már engemet ez a dolog. A párommal 8 éve vagyunk együtt, van egy 4 és egy 2 éves gyerekünk. Az első gyerek születése óta én be vagyok zárva a lakásba, értsétek úgy, hogy gyerekekkel sokfelé megyek, de egyedül jó ha fél évente egyszer. Egyszerűen nem jutok el gyakrabban, nagyszülők messze vannak, párom fél 10-től 7-ig dolgozik, fürdetésre ér haza. Miután fürdetünk, még főzök, mosogatok, 11-re végzek, akkor meg bámulunk ki a fejünkből, netezünk mindketten. És ez így megy lassan 2 éve. Mostanra teljesen eltávolodtam tőle. Tavaly ilyenkor még vágytam az érintésére, egy közös mozira, bármire, el is mentünk fél éve moziba, de nem tudtunk beszélgetni az odafelé vezető úton, nyomasztó volt... Itthon csak a családról beszélgetünk, semmi másról. És az a baj, hogy ez belátható időn belül nem lesz jobb, bébiszitterre nincs pénzünk, segítségünk sose lesz több, kettesben esélyünk sincs programozni. A gyerekeink pedig iszonyú elevenek, édesek, okosak, de pörögnek ezerrel, szóval bárhova megyünk közösen, egyikünk egyikkel, másikunk másikkal van, jóformán szólni sem tudunk egymáshoz, csak ilyesmit "hol a víz?" "hoztál törlőkendőt?" "találkozunk a kijáratnál" stb. Ugyan mit tehetnék? Mire a kicsik nagyobbak lesznek, addigra végérvényesen eltávolodunk a párommal. :((

2013. ápr. 9. 10:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
15%
Na nekem pontosan ezért nem lesz soha gyerekem. És szerencsére ezt a párom is így gondolja.
2013. ápr. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
76%
nagyot oviba, kicsit bölcsibe, és irány melózni, hogy a társad válláról le vegyed a terheinek egy részét. Egyből lesz idő a közös programokra. Nem csak arra, hogy hazaessen, és beájuljon az ágyba.
2013. ápr. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%
Te dolgozol? Van segítséged? Csinàljatok egy hétvéget, amikor csak ketten vagytok!! Nàlunk egy 4 hetes lurkò van, anyòsomvàllalja ôt hétvégére, mi férjemmel pedig eltününk:) szakítsatok idôt egymàsra is!:)
2013. ápr. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
55%
Ráadásul te sem fogod szétunni a napi rutinnal a fejed.
2013. ápr. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
83%
Gyerek mellett is van élet:))
2013. ápr. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
67%

Az első válaszoló sokat segített...

Az jó hogy beláttad hogy ez így nem mehet tovább. Innentől muszáj megerőltetni magatokat, mert ha nem tesztek semmit ennek a kapcsolatnak egyhamar rossz vége lesz. Mondjuk az esti netezés helyett beszélgethetnétek, esetleg segíthet mosogatni, aközben is lehet.

Apró kedveskedések igazán nem sok erőfeszítésbe telnek, de jól esnek. Beszéljétek meg, hogy a ásik mire végyik, próbáljatok kedveskedni egymásnak.

Néha néha a bébiszitter is beleférhet, mert ha mozijegyre-vacsira van, akkor őt is ki tudjátok fizetni, ti meg addig romantikázhattok.

2013. ápr. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem először azzal kell foglalkoznotok hogy megtanuljatok újra beszélgetni egymással mindenről...érzéseitekről, időjárásról bármiről (mondjuk főleg az érzésekről) ami nem a család....
2013. ápr. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Nagy ovis, kicsi ősszel megy bölcsibe. De ettől még rohadtul nem lesz esténként segítségünk arra, hogy eljárjunk. Egyedül nem lehet őket hagyni, vigyázni meg senki nem hajlandó rájuk. Párom nem dolgozza hullára magát, laza szellemi munkája van, amit hobbiból is űz, ő feltöltődik a munkában. Én fizikai munkát végzek, ha visszamegyek jóval fáradtabb leszek. Persze egyúttal élettelibb is, hiszen több, mint 4 éve börtönben érzem magam, alig várom, hogy kiszabaduljak. Akinek van nagyszülői segítsége, el nem tudja képzelni, milyen az, mikor egy szimpla bevásárlást egyedül intézhetek, milyen felszabadító érzés...
2013. ápr. 9. 10:56
 9/23 anonim ***** válasza:
73%
Ez nemcsak nálatok probléma. csak az a baj, hogy fizikai képtelenség máshogy csinálni ilyen körülmények között. Talán szólj a férjednek, hogy ez így rossz és kérd meg, hogy segítsen ő is.
2013. ápr. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy nem tudunk egymással miről beszélgetni, egyszerűen nem megy. Pedig mindketten nagy dumások voltunk, mikor randizgattunk órákat dumáltunk füstös pubokban, sétálgattunk a Margit szigeten, teázókban filozofálgattunk. Most meg... Az a fő témánk, hogy melyik a jobb pelus, hányszor főzzek főzeléket a héten és mit vegyünk szülinapra a kicsinek.
2013. ápr. 9. 10:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!