Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket hogy ápol a párotok-fé...

Titeket hogy ápol a párotok-férjetek ha betegek vagytok? Kérnetek kell hogy megcsináljon valamit (pohár tea, ebéd, vacsi), vagy magától megcsinálja?

Figyelt kérdés

1-es szitu;vakbélműtét után kijelentette,ha éhes vagy menj le és egyél(padlásszoba)!Ápolás ennyi!

2-es szitu;kitakarítok hogy a szülésre minden ok legyen,szülés után hazaérve kupi és vasalni való vár aminek azonnal nekiálltam;takarítani,vasalni,gyerek stb..Ápolás ennyi!

3-as szitu;gyerek 2hónapos,én 39fokos lázzal csak fekszek 2 hetet,és a gyerek mellettem fekszik akit megetetek,tisztába rakok,megfőzök ennyire voltam képes,a mellem begyulladt,doki-gyógyszer nem segített,Ápolás és segítség megint semmi, aztán tályogom lett,pakolás a sebészetre a gyerek meg a csecsemő-osztályra hogy tápszert kapjon,engem meg műtenek azonnal,1 hétig voltunk bent a fiammal a kórházban.Hazaérkezünk takarítás és a többi,kötözésre 2hónapig kellett járni mert még MRSA-t is kaptam.Ápolás semmi!

4-es szitu;napjainkban-nátha,köhögés hőemelkedés,arcüreg gyulladás,1hete szarul vagyok néha főzök mert fáj az arcom ha lefele nézek és a közérzetem is szar,rendezem a gyerekeket mert azt akkor is muszáj,2 nap elvitte a gyerekeket az anyósomhoz 3órára,ekkor tudtam rendesen pihenni,ha nem főztem megjegyezte.Ápolás megint semmi.Hiába mondom hogy éhes-szomjas vagyok vagy törődésre vágyok,az a válasz hogy mit várok amikor 2nap ő elvitte a gyerekeket az anyóshoz,és hogy ki van nyalva a...Szerintetek ez normális?Hogy tudnám neki elmagyarázni az egészségben-betegségben-t?Az ápolást,gondoskodást?



#ápolás #férjetek
2013. jún. 17. 14:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%
5-ös szitu: miért mentél hozzá?
2013. jún. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
1%

1. vakbélműtét utáni napon ellátod saját magad a kórházban is, otthon mit kéne rajtad ápolni???

2. szülés után végképp nem tudom, mit akartál ápoltatni magadon...

3. segíteni segíthetett volna, de megint nem értem, milyen ápolást akarsz.

4. szomjas vagy és nem tudsz inni?


Nyilván a házimunkába besegíthetne, de nehogy már kiszolgálást várj, mert egyik helyzet sem indolkolja. mondom én, SM-betegen, két gyerekkel.

2013. jún. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
78%

Ha az 1 es szitunál már terhes voltam akkor semmi.Ha az egyes szitu után válalltál be babát akkor kicsit nem vagy komplett,már bocs.

Ha kérek kapok teát,magától nem főz nem az anyám hogy belém erőltesse.Ápolásból a férjem kitünő.

2013. jún. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
86%

Második jó nagy tuskó...vagy pasi vagy olyan nő akit sosem ápoltak.


Én nem mentem volna hozzá ilyen pasihoz.volt ilyen pasim,az után repült,hogy műtét után nem volt hajlandó nekem elmenni kiváltani a gyógyszereimet,inkább elment haverozni,és mivel senki ismerős nem volt még,egy taxist hivtam,az ment el nekem gyógyszerért.Nem értette miért repült.


Párom a tiéd ellentéte,betegség nélkül is bármi házimunkát megcsinál kérés nélkül,főzni nem szeret,de amit kérek,szó nélkül megcsinálja,mosogatni csak ő szokott.

Amikor terhes voltam,szó szerint eltiltott a házimunkától,bár 35.hétig dolgoztam (próbált lebeszélni erről is),de házimunkát alig csináltam,főzni hagyott,de pl húskloffolót elvette,ne a nagy hasam mellett hangoskodjak :) Szülés után is megcsinált mindent.

Nemrég beteg voltam,még húslevest is főzött (bár nem volt épp finom,de olyan lelkesen főzte,hát megettem)


Kérdező: miért vagy ilyen pasival? Úgy bánik veled mint egy rabszolgával.

2013. jún. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a 4.írását szupi férjed lehet,akit nem ápoltak az tényleg nem tudhatja hogy milyen is ha gondoskodnak róla.

Kioktatást pedig nem várok,az inkább hagyja meg magának,meg a sok bunkó is kíméljen!Én csak azt kérdeztem hogy hogy tudnám rávezetni hogy segítsen vagy ápoljon?

2013. jún. 17. 14:56
 6/27 anonim ***** válasza:
84%
Ez a gondoskodási hajlam elég hamar kiderül egy másik emberről, azaz ezt tudnod kellett már házasság előtt, hogy mennyire törődő. Nem baj, ha ilyen, de olyan nő is kell mellé, aki ezt nem igényli. Ő nem most változott ilyenné gondolom, hanem ilyen is volt, így szeretted meg. Max elmondani tudod neki, mert nem gondolatolvasó, de ennyi.
2013. jún. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Az elején még nem volt ilyen,akkor teljesen más volt,amióta a nagyobb gyerek van(6 éve) azóta a nyakamba szakadt minden....Én már arra gondolok hogy ez azért van mert otthon mindent megkapott és megcsináltak neki.
2013. jún. 17. 15:04
 8/27 anonim ***** válasza:
89%

Nem bunkóságból kérdeztem, hogy minek mentél hozzá.


Írtál 1 oldalas panaszt arról, hogy a férjed gyakorlatilag egy bunkó, akitől bele is pusztulhatsz az éppen aktuális betegségedbe. Az ilyesmi a kapcsolatok elején kiderül már, ezért nem értem: minek mentél hozzá? A törődés, odafigyelés egy kapcsolat alappillére - aki betegen inkább nézi, ahogy szenvedsz, ahelyett hogy segítsen, nyilván másban sem partner, és főleg nem szeret.


A kérdésedre válaszolván az én párom akkor is főz és megcsinálja a házimunkát, ha egészséges vagyok, ugyanis törődik velem. Nyilván ha beteg vagyok, akkor duplán is, pl. ágyba hozza az inni-enni valót, stb.


A te férjed pedig feltételezhetően egyébként is cselédnek tart téged és nem társnak, így nem túl meglepő, hogy nem érdekli, ha beteg vagy.

2013. jún. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
81%
Köztudott, hogy pasit az első évben lehet "nevelni", utána már nagyon nehéz. Ami néhánynál beválik, az a "példamutatás", hogy mindent úgy teszel meg neki, ahogy viszont is elvárnád. Viszont ha elkényeztetett, akkor ezt nem fogja észrevenni. Beszélgetés, komolyan, őszintén, ennél okosabbat sajnos nem tudok.
2013. jún. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
9.író,írhatok privit?Elég jót írsz.
2013. jún. 17. 15:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!