Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket hogy ápol a párotok-fé...

Titeket hogy ápol a párotok-férjetek ha betegek vagytok? Kérnetek kell hogy megcsináljon valamit (pohár tea, ebéd, vacsi), vagy magától megcsinálja?

Figyelt kérdés

1-es szitu;vakbélműtét után kijelentette,ha éhes vagy menj le és egyél(padlásszoba)!Ápolás ennyi!

2-es szitu;kitakarítok hogy a szülésre minden ok legyen,szülés után hazaérve kupi és vasalni való vár aminek azonnal nekiálltam;takarítani,vasalni,gyerek stb..Ápolás ennyi!

3-as szitu;gyerek 2hónapos,én 39fokos lázzal csak fekszek 2 hetet,és a gyerek mellettem fekszik akit megetetek,tisztába rakok,megfőzök ennyire voltam képes,a mellem begyulladt,doki-gyógyszer nem segített,Ápolás és segítség megint semmi, aztán tályogom lett,pakolás a sebészetre a gyerek meg a csecsemő-osztályra hogy tápszert kapjon,engem meg műtenek azonnal,1 hétig voltunk bent a fiammal a kórházban.Hazaérkezünk takarítás és a többi,kötözésre 2hónapig kellett járni mert még MRSA-t is kaptam.Ápolás semmi!

4-es szitu;napjainkban-nátha,köhögés hőemelkedés,arcüreg gyulladás,1hete szarul vagyok néha főzök mert fáj az arcom ha lefele nézek és a közérzetem is szar,rendezem a gyerekeket mert azt akkor is muszáj,2 nap elvitte a gyerekeket az anyósomhoz 3órára,ekkor tudtam rendesen pihenni,ha nem főztem megjegyezte.Ápolás megint semmi.Hiába mondom hogy éhes-szomjas vagyok vagy törődésre vágyok,az a válasz hogy mit várok amikor 2nap ő elvitte a gyerekeket az anyóshoz,és hogy ki van nyalva a...Szerintetek ez normális?Hogy tudnám neki elmagyarázni az egészségben-betegségben-t?Az ápolást,gondoskodást?



#ápolás #férjetek
2013. jún. 17. 14:34
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális a férjed. Amúgy ilyen embernek biztosan nem szültem volna 2. babát. És ezek után ki sem szolgálnám. Ha eddig ilyen volt, ez után már csinálhatsz bármit, nem fog megváltozni. Nekem úgymond "szerencsém" volt a párommal. Ő 14 éves korától lényegében magát látta el, 18 évesen külön költözött, onnantól magának főzött, mosott, takarított és ez a mai napig természetes neki. Szóval nekem nem kell kérnem őt semmire.
2013. jún. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Minek mentél hozzá egy ilyen emberhez?
2013. jún. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
28%

Köszönöm annak, aki letuskózott.

De, engem sajnos ápoltak, bár ne kellett volna. Ha volt rá ok.

De szülés után mit kell ápolni valakin???

Arcüreggyulladással miért kellene helybe vinni valakinek a teát???

Miért kell otthon feküdni vakbélműtét után, amikor a műtét másnapján fel kell kelni??? nehogy ne tudjon a konyhába kisétálni valaki, ez vicc.


Én tolószékből prímán ellátom magam és a két kiskorú gyerekem, a háztartást.

2013. jún. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
neked se volt gyerekszobád
2013. jún. 17. 18:18
 25/27 A kérdező kommentje:

"kedves" SM-beteg!Én egy kérdést tettem fel,nem a betegségeket "versenyeztetem",ha nem tudsz a kérdésre felelni akkor inkább maradj csendben!Amúgy neked volt,és tudod milyen fájdalmakkal jár;

1.vakbél-műtét gyulladt varratokkal,amikor menni is alig tudsz?

2.40-fokos lázad,gyulladt melled,illetve műtöttek emlő-tályogra ami után egy női ököl méretű lyuk van a melleden és egy cső is lóg ki,ráadásul naponta kötözik és kimossák a sebet,2hónapon keresztül?

3.arcüreg gyulladásod amit 2héten keresztül mosnak úgy hogy felszúrják az arccsontod,és az egész képed majd szét szakad?

Amúgy nem vagyok kényes,mert aki migrénes az tudja mi a fájdalom!Ha csak fikázni tudsz akkor ne is írj inkább!

2013. jún. 18. 09:35
 26/27 anonim ***** válasza:

Nem, nem normális.

Az a helyzet, hogy a férjed minden...csak éppen TÁRS nem.


Sajnálom, hogy egyáltalán magyaráznod kell, egy felnőtt embernek..

2013. jún. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Akár egy hőemelkedés is ki tud ütni egy embert úgy, hogy ne tudjon felkelni, itt vagyok élő példának. Bármi, de szó szerint bármi bajom lehet, de ha csak kicsit is belázasodok, végem van. Egyszerűen nem tudok fenn lenni. Vesekövem, epekövem volt, többször törték mindkettőt, mire távoztak. Iszonyú görcseim voltak, mégis mászkáltam. Olyan torokgyulladásaim vannak rendszeresen, hogy a szó legszorosabb értelmében nem tudok beszélni, mert ha csak résnyire is kinyitom a számat, nem kapok levegőt, ugyanis akkorára dagad a mandulám, hogy elzárja az egész torkomat. Migrén, olyan szintű felfázások, hogy vért pisilek, stb. Simán elmászkálok minddel. De ahogy 37°C fölé megy a testhőm, ott vége. Minden ember más, mindenki máshogy reagál mindenre.


Az én párom szintén nem egy segítőkész valami magától, mert ő utálja, ha betegen körbe van ugrálva. Ő ezt szokta meg. Én meg azt, hogy olyankor hiába nem akarom zavarni, ha beteg, mégis körbepattogom, folyamatosan kérdezgetem, hogy mi kell, hozzak-e valamit. Néha már idegesítem is szegényt. Ő nem ilyen, néha rám néz, megkérdi, mi a helyzet, és annyi. De ha kérem, rögtön segít. Ha tényleg súlyos, akkor meg aztán belőle is kitör az aggódó hősszerelmes :) Estem már össze a konyhában, mert ideges voltam, napokig nem bírtam enni. Szegény azt se tudta, mit kell kezdeni ilyenkor, aztán nagynehezen kinyögtem, hogy nem eszek negyedik napja, és akkor csúnya szidások közepette előkapott egy zacskó szőlőcukrot, leült mellém a hideg kőre (nem engedtem arrébbvonszolni magam), és addig nyösztetett, amíg belém nem táplálta a fél zacskóval - jobban is lettem :)

De ha kérem, mindig segít.

Egy vitával kezdődött nálunk is, amíg még nem éltünk együtt. Csúnya lázas tüdőgyulladásom volt, és egész héten át csak neten, üzenetben kérdezte kétszer, hogy vagyok. Nagyon kiakadtam, ő meg nem értette. Akkor magyarázta el, hogy nála ez eddig természetes volt (elég felszínes kapcsolatai voltak előttem), és hogy ő is inkább azt szereti, ha békén hagyják, nem látogatják, nem hívogatják olyankor.

Szerintem próbáld felhívni a férjed figyelmét, hogy ha ő lenne beteg, mit várna? Vagy ha esetleg lebetegszik, add neki vissza ugyanazt, amit te kaptál tőle. Ha kiakad, szembesítsd a saját viselkedésével - pláne, hogy a pasiknak amúgy is szokásuk papot kérni már egy kis megfázásért is...

2013. aug. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!