Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 15 éves leszek lassan, és...

15 éves leszek lassan, és mindennap összeveszek anyámmal! Ez már idegesítő! Már ha meg hallom a hangját, akkor kiráz a hideg! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2008. jún. 21. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen normális dolog ilyen korban. Próbálj kicsit toleránsabb lenni iránta. Ha te toleráns vagy, ő is az lesz, ha nem, akkor ülj le vele beszélgetni erről a dologról, de NORMÁLIS, higgadt hangnemben. Mond el neki, hogy mi zavar téged. Ha képes vagy elég értelmesen lebonyolítani ezt a beszélgetést, akkor megérti, hogy te már felnőttél valamennyire, és elnézőbb lesz veled szemben a későbbiekben.
2008. jún. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a korban ez teljesen természetes, és még jó pár évig így lesz. Próbáld tudatosítani magadban, hogy ez csak a hormonok játéka, igyekezz nem megbántani senkit a környezetedben! Ők egyébként valószínűleg tudják, mi játszódik le benned most, de ne hagyd, hogy meggondolatlanságból hülyeséget csinálj! Anyukád akkor is nagyon szeret, ha pillanatnyilag ezt nem tudod elhinni. Pár év múlva, kb. 20 éves korodra minden rendbejön! :)
2008. jún. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát nagyon remélem h jóra fordul, mert már kikészítjük 1mást!! De ha én próbálok vele normális lenni, akkor ő egyre feljebb viszi a hangját éés...:S:S
2008. jún. 22. 21:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Hi hi hi..:)))) Átéltük már ezt egy páran :))))

A legjobb amit tehetsz (játszhatsz) hogy úgy csinálod mint a jókislányok....igen anyu, úgy anyu, segítek anyu bla...bla...bla.....

Hidd el úgy meg fog lepődni hogy elakad a hangja, hisz ő lelkileg mindig a civajra, a harakirire készül, aztán jöhet a meglepetés. :))) Tessék jókislánynak lenni :))) Hátha valami jó sül ki a végén! :))))

Fő az önuralom

2008. jún. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szióka, én 23 éves vagyok és hidd el én is átmentem ezen a LÁZADÓ korszakomon. Az ember csak utólag látja be a hibákat mindkét oldalról. Amikor én 14-15 év körüli voltam nálunk is mindennapos volt a vita mert ő úgymond mindig jót akar és ha még így is van lehet hogy nem fejezi ki magát rendesen. A veszekedés a legegyszerűbb mód, ilyenkor úgy érzi csődöt fog mondani a nevelése mert amit elképzelt és eltervezett nem úgy megy. Nekem most van egy 15 hónapos kisfiam és még sokszor most is úgy érzem, hogy olyan dolgokba akar beleszólni ami már abszolút nem rá tartozik. Akkoriban sokszor mondtam neki ne veszekedjen velem mert amúgy is megértem de nem volt hatásos. Én sem voltam mindig korrekt, sokszor meglógtam az ablakon, pasiztam, buliztunk, ittunk stb. Egyszerűen át kell valahogy vészelni mind a kettőtöknek ezt az időszakot és van egy olyan tapasztalatom, hogy ez addig tart amíg az anyud azt nem látja rajtad, hogy már megállapodsz valaki mellet vagy pedig már egyenes pályán(karrier, biztos munkahely, tervek stb.) fut az életed.

Ha bármi kérdésed lenne írj nyugodtan, figyelni fogom és megpróbálok segíteni .

2008. jún. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát, lehet hogy azt kéne tennem, igen! Hogy jól viselkedek, meg minden! De nagyon nehéz!:S Már annyira visszatudnék neki szólni, h szinte mindig kirobbanok, és olyat mondok,a mi sértő!:S De olyankor nem érdekel naon semmi!!! Leszarok mindent, és meddig fog ez tartani?:s:S Remélem 16-7 éves koromra már job lesz! Nagyon remélem! De olyan izéé tud lenni! Pl.: Itt volt nálunk 1 jó barátom, és ráült 1 székre és összetört! És most kiakarja fizettetni, pedig nem direkt volt! És még nekem kellett felhívnóm a szüleit! NEKEM! Most nekem megint mi közöm van hozzá? Gyerek beszéljen a szülőkkel?:S Hát ez gáz! Ha én felnőtt lennék, eszem ágában se jutna kifizettetni akárt! Kb: 2000 ft-se ér:SS: Hát...úúú felcsesz!!!
2008. jún. 27. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!