Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A testvérem fogyatékos, és...

A testvérem fogyatékos, és emiatt beszólnak a suliba meg az utcán is. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egyre durvább beszólásokat kapok.Ha valakivel összeveszek, akkor mindjárt a tesómmal kezd sértegetni. Pl. Anyádék használhattak volna gumit és akkor nem született volna 2 fogyatékos gyrekük..

és ezen mindenki röhög, és nem megalázva érzem magam.

Vagy csak ha anyukámmal és a tesómmal megyek az utcán,akkor is.A barátnőim sem jönnek át soha, ha áthívom őket,akkor azzal jönnek, hogy menjek át én, vagy menjünk el a városba.

Mit csináljak ellene?

Hogy mondjam meg anyukámnak, hogy ne hozza sehovase a tesómat, mert piszkálnak miatta?



2013. jún. 18. 19:01
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Ezt az érzést csak azok érthetik ,akiknek van fogyatékos testvérük. Egyszerűen szörnyű amiket mondanak. De ha azok a 'kamu' barátok sem lennének,akkor nem lenne senkisem akivel beszélhetnék. És annyira utálom,amikor beszólnak, vagy akár csak megbámulnak minket!
2013. jún. 18. 19:12
 12/37 anonim ***** válasza:
91%
Én ugyanilyen helyzetben voltam, mikor ilyen kicsi voltam, mint te, én is azt hittem, az lesz a jó, ha nem mutatkozom vele, megtagadom, de utólag ezt nagyon nagyon megbánnád, hidd el. Gondolj bele, amennyire rosszul érzed te most magad, annál ő belül 1000x szomorúbb, magányosabb és megalázottabb. Szóval ne magadat sajnáld, hanem segíts neki. Én olyanokkal szóba sem álltam, akiknek nem volt annyi eszük, hogy ezt a dolgot megértsék és normálisan kezeljék. Volt, aki rendszeresen piszkálta, szidta, nyilvánosan megalázta a beteg testvéremet, na azt az illetőt a nyakánál fogva b*sztam bele az árokba, és ezt bármikor bárkivel megtenném a tesómért. Majd ha felnősz, meg fogod érteni, hogy miért. Addig meg hanyagold a primitív embereket.
2013. jún. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
94%
Szia! Megértem a helyzeted... az én tesóm nem fogyatékos, csak diszlexiás, és őt is mindig csúfolták, az embereknek nem kellenek nagy dolgok, csakhogy gonoszkodni tudjanak. Szomorú, hogy nem tudnak különbséget tenni, és nem tudnak téged egyéniségként értékelni, hiszen te nem vagy ugyanaz, mint a testvéred, teljesen mások vagytok, mégis vele azonosítanak, így is nehéz lehet az életed. Látom 14 éves vagy, ne aggódj, hamarosan továbbtanulsz és találkozol értelmesebb emberekkel, akik talán megértőbbek és önmagadért szeretnek. Addig is kitartást kívánok! Édesanyádnak amúgy finoman említhetnéd mi a helyzet, bár nem így, hogy ne hozza sehova tesód, mert biztos nem nagyon van hova rakni, és ha így mondanád neki, lehet csalódna benned, és az nem lenne jó. Szóval csak mondd el neki az emberek szavait, hátha ő többet tud tenni, pl. szülői értekezleten felszólal és nyomatékosan megkéri a szülőket, hogy ne beszéljenek így róla. Van egy másik öcsém is, akit meg örökbe fogadtunk, és mindig csúfoltak emiatt is, pedig amúgy ez is egy szép dolog, normális családi életet teremteni egy ártatlan csecsemőnek, de ezt mégis a gonosz emberek a szájukra veszik, szóval ők is felszólaltak a szülőin, és kezdtek abbamaradni a csúfolódások. Sok sikert és kitartást!
2013. jún. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
49%

"Hogy mondjam meg anyukámnak, hogy ne hozza sehovase a tesómat, mert piszkálnak miatta?"


Már bocs de te sem vagy sokkal értelmesebb mint ők, van egy olyan érzésem ha nem neked lenne ilyen testvéred hanem más haverodnak akkor te is pont úgy a fejéhez vágnád mint ők neked. Dugja el anyád vagy mit vársz? A testvéred akkor is.

2013. jún. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

Kedves 15 kommentelő!

Én őt nagyon szeretem, annak ellenére, hogy milyen.

Anyukám létrehozott egy alapítványt, ami azért működik, hogy a sérült gyerekek családját támogassa erkölcsileg és anyagilag is.

Nem tudom, hogy te neked milyen gyerekkorod volt, de ilyet ,mint az enyém senkinek se kívánok. Ha tudnád, hogy mennyien bámulnak meg miatta, és szólnak be..a legtöbben akkor ,amikor csak egyedül vagyok..akkor megértenéd azt amit írtam...

2013. jún. 18. 19:27
 16/37 anonim ***** válasza:
92%

Miért lettek lepontozva az első oldalon lévő hozzászólók? basszus..

Amúgy én megértem a helyzeted, nővérem mozgássérült. Nehéz dolog, de tényleg ne foglalkozz velük. Az nem barát, aki piszkál a családod miatt. Tényleg hagyd őket, és keress rendes barátokat.

De amúgy ha nagyon ideges vagy (ez durva lesz, de) adj annak egy pofont, aki nagyon csúnyán beszél a tesódról.

FEL A FEJJEL!

2013. jún. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
91%

"de ilyet ,mint az enyém senkinek se kívánok. Ha tudnád, hogy mennyien bámulnak meg miatta, és szólnak be."


Akkor gondolj most abba bele, hogy milyen lehet a tesódnak, nem csak a gyerekkora, hanem az egész élete... Amíg te rendesen felnőhetsz, barátnőzhetsz, moziba járhatsz, szórakozhatsz, lehet majd pasid stb.. addig ő egy tolókocsihoz lesz kötve mindvégig barátok nélkül... Lehet, hogy ő ebből semmit nem fog fel a fogyatéka miatt, de ettől még ez így van. Szeresd és védd meg a tesódat az ilyen érzelmi szegény emberektől és ne pedig szégyelld és eldugd. Ő nem tehet semmiről és csak te és a szüleid vagytok neki, ezt ne felejtsd el!

2013. jún. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
egyik barátomnak is van egy autista testvére. A családunk jóban van az övéékkel (anyáink legjobb barátnők) és rendszeresen átjárunk hozzájuk. Soha nem piszkálta még senki a tesója miatt. Hidd el majd előbbutóbb felnőnek...
2013. jún. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem azért lettek lepontozva, mert mindenki csak dobálódzik a nagy, betanult szavakkal könnyedén, és azt senki sem érdekel, hogy közben a kérdező kb lelki sérült lesz. Az nem úgy működik, hogy jaj megmondom magamnak, hogy a többi ember a bunkó, és máris vidám, gondtalan életem lesz! Nem lehet irányítani az érzelmeket, hogy ne legyen szomorú az ember. Csak azért elhessegetitek a gondját, mert szegény testvérének rosszabb. És akkor vele már nem is kell foglalkozni? Ez is mekkora butaság már, hogy majd jobb lesz! Nekem is ezt mondták, amikor általánosban bántottak, mert jó tanuló voltam! Majd a gimiben jobb lesz! Frászt! Majd az egyetemen.. Majd ha elköltözöl. Na persze. Ezek mind sablonszövegek. A felnőttek semmivel sem jobbak mint a gyerekek. Sajnos a felnövés nem azzal jár, hogy titokzatos módon bölcs lesz az illető. Plusz szerintem ha valami súlyos értelmi fogyatékos, akkor nem igazán tudja mérlegelni, hogy milyen élete van.
2013. jún. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
30%
*valaki
2013. jún. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!