Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A testvérem fogyatékos, és...

A testvérem fogyatékos, és emiatt beszólnak a suliba meg az utcán is. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egyre durvább beszólásokat kapok.Ha valakivel összeveszek, akkor mindjárt a tesómmal kezd sértegetni. Pl. Anyádék használhattak volna gumit és akkor nem született volna 2 fogyatékos gyrekük..

és ezen mindenki röhög, és nem megalázva érzem magam.

Vagy csak ha anyukámmal és a tesómmal megyek az utcán,akkor is.A barátnőim sem jönnek át soha, ha áthívom őket,akkor azzal jönnek, hogy menjek át én, vagy menjünk el a városba.

Mit csináljak ellene?

Hogy mondjam meg anyukámnak, hogy ne hozza sehovase a tesómat, mert piszkálnak miatta?



2013. jún. 18. 19:01
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%
Tisztelt kérdezö !Én megértem a helyzeted de olyant ne kérj édesanyádtól hogy dugja el valahova a testvéredet, inkább akik piszkának és beszolnak miatta azoknak szólj be te is hisz szegény testvéred nemtehet aról hogy tolokocsis és súlyos értelmi fogyatékos. Neki is szüksége van kikapcsolodásra nemlehet mindig a négy fal közöt ö sem. A barátnőid meg mocskosak és undoritók hogy lenézik a másikat olyanért amiröl egyáltalán nemtehet. Hányan vagytok testvérek mert a kérdésed elején ezt írod Anyádék használhattak volna gumit és akkor nem született volna 2 fogyatékos gyrekük akkor lehet hogy téged is annak tartanak szép kis haverok mondhatom .Hány évesek vagy ? Godolom álltalános iskola felsötagozat vagy gimnaztista középiskolás kategoria. A testvéred legyen az elsö és ha a szüleiddel történi valami akkpr se hagyd cserbe. Én is tudok valakit aki tolokocsis volt de nemvolt értelmifogyatékos csak gyerekorában belökte egy társa az árokba 3 évesen és eltöröt a dereka meg a bordái és nyomorék let de a lánytestvére háláláig ápoltga nem mondot le róla.
2013. júl. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok, és 2-en vagyunk testvérek (én és ő)
2013. júl. 10. 11:36
 33/37 anonim ***** válasza:
100%

Milyen barát az, aki sérteget téged a beteg testvéred miatt?


Semmilyen. Az ilyennel egy percet sem töltenék el, nem hogy külön találkoznék.

azt javaslom, hogy ha megteheted, akkor nézd meg az interjút, ami Schubert Éva színésznővel készült. Neki is volt egy fogyatékos testvére. Mesélt erről. Nagyon tanulságos, milyen fantasztikus tartással és szeretettel vette körül a testvérét. Aki ezt ne, fogadta el, azzal nem állt szóba.

2013. aug. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Anyukád borzaztóan csalódott lenne, ha ilyet kérnél. Ellene annyit tudsz tenni, hogy kiállsz a testvéred mellett. Elmondod, hogy mi a baja, és te nagyon szereted. Ha valaki ezek után is röhög, menjen a francba.


A "barátnőid" meg hát arra jók, hogy kimozdulj veled egykorúakkal, majd úgyis találsz igaziakat.

2013. szept. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Sokan azt írják, hogy ha idősebb leszel ez változni fog, jobb lesz, vagy könnyebb. Nem lesz. Ugyanúgy meg fogják nézni a tesódat az utcán, és a barátnőid ugyanúgy nem fognak átmenni, mert nem akarnak szembesülni egy fogyatékos látványával. Azzal, hogy így is élnek emberek. Sokan ezt egyszerűen nem akarják látni, tudomásul venni a felnőttek közül se.


Ha pedig csúfolnak téged, küldd el őket a fenébe! Hogy inkább vagy fogyatékos, mint értelmes, ha az azzal jár, hogy valaki ekkora ************ *********** ***************** ****** ******* ******** ****** (tetszőlegesen kitölthető cifrábbnál cifrább jelzőkkel.)


Anyukádnak pedig inkább csak azt mondd el, hogy csúfolnak tesód miatt és nem tudsz vele mit kezdeni. Ő legalább meghallgatja, megvigasztal, meg hátha lesz valami jó ötlete. De arra, hogy hagyja otthon tesódat, ne kérd, mert megszakad a szíve. Valamint ajánlom figyelmedbe ezt a blogot: [link]

2013. szept. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim válasza:
Fogadd el, nem tudsz mást tenni ellene
2013. dec. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 Ifj.Szabo Peter válasza:
Nekem bátyám sulyos beteg
2015. jan. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!