Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eltero elvekkel mukodhet egy...

Eltero elvekkel mukodhet egy kapcsolat/hazassag?

Figyelt kérdés
Parommal nehany alapveto dologban mashogy gondolkodunk. Peldaul o elszorja a penzt, amig van, etteremben eszik es nem gondol arra, mi lesz, ha elfogy a penz, vagy felre kellene rakni. En sporolos vagyok, szerintem eloszor megkeresni kell a penzt, utana elkolteni. O nem igenyes a kornyezetere, en hordom a mosogatoba a koszos tanyerjait, a szennyesbe a koszos zoknijait, allandoan pakolok utana. Ha rajta mulna, hetekig hordana a koszos ruhait. Ezek - viszonylag - aprosagok. De nehanyszor felmerult a tema a gyereknevelessel kapcsolatban. Rossz anyagi korulmenyek kozott nott fel, a szulei alkoholistak voltak, o 8 altalanost vegzett, nekem diplomam van. Az apja szijjal verte, mert o ezt megerdemelte es ettol lett ember, es ez igy a jo. Es o hogy tisztelte az apjat. Engem ne azert tiszteljen a gyerekem, mert erosebb vagyok nala... Az en apam sosem emelt ram kezet es sosem emelte fel a hangjat, hanem leultetett es elmagyarazta, mi a jo es a rossz, es ez mindig hatasos volt. Nem azt mondom, hogy nem szolnek ra a gyerekre, nem nevelnem, hanem hogy nem utnem-vernem es nem felemlitenem meg, szerintem a kovetkezetes neveles a lenyeg. Parom neha nem tudja kezelni az indulatait es uvoltozik, ami ellen en meg tudom vedeni magam, de nem akarom, hogy a gyermekem igy nojon fel. Szeretjuk egymast, egyutt elunk, o szeretne eskuvot es gyereket, en felek ettol igy, hogy ennyire mas a nezopontunk ilyen fontos dolgokban. Tudom, hogy az emberek alapvetoen nem valtoznak, es tudom, hogy en nem fogok engedni az en elveimbol, mert szamomra az o hozzaallasa nem elfogadhato. Vajon elfogadja valaha az en nezeteimet es magaenak vallja majd vagy ne is abrandozzak errol? En gyulolom az agresszio minden formajat. Volt valaki hasonlo helyzetben? Nalatok hogy alakultak a dolgok? 27/N
2013. jún. 20. 08:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt már ilyen kapcsolatom, hát mit ne mondjak, nem működött. Sajnos a tietek sem fog hosszú távon szerintem. A gyerek születéséig még lehet meg is lennétek, elpakolsz utána, na bumm. Nem tetszik, de megcsinálod, aztán ez természetessé válik. Neked is hogy ő ilyen trehány, meg neki is, hogy egy fűszálat nem kell arrébb raknia, mert te úgyis megcsinálod. De aztán ha jön a gyerek, és ő szigorú lesz vele, vagy megüti, te meg ezt nem hagyod, jönnek a viták, .... Na ezért mondom, szerintem neis reménykedj hogy megváltozik. Mert elpakolni szinte semmi utána, de úgy élni hogy végig kell nézned ahogyan a gyerekedre ordít vagy megüti, ahelyett hogy türelmesen bánna vele, na onnan tovább nem lesz tolerancia benned szerintem. Ezért már az elején jobb ennek véget vetni, mert sajnos nagyon nem jók a kilátások a jövőre nézve. Kár egy ártatlan gyereket egy ilyen helyzetbe, családi légkörbe belekényszeríteni. Szerintem lépj, még időben. Túl mások vagytok.
2013. jún. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog változni,hisz most sem mutat semmi olyat,hogy meg akar változni,ő ragaszkodik az elveihez.

Én nem szülnék neki,félteném a gyereket.

2013. jún. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezzel az emberrel ne tervezz se esküvőt se gyereket. Maga lesz a pokol. Majd ütni-verni fogja hogy tisztelje? Én is utálom az agressziót és az erőszakot, hiszem hogy mindent normálisan is el lehet intézni. Én nem is gondolkodnék a helyedben, mert különben egy elvált, megkeseredett nő leszel aki utólag fogja fogni a fejét, hogy miért nem lépett időben. Most még megteheted!
2013. jún. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

15 éves lány vagyok, 9 éves voltam, mikor elváltak a szüleim, én anyámmal maradtam és nálunk ő volt az, aki folyton vert, mert összezuhant a váláskor én meg a boxzsák voltam, akin levezeti a feszkót(amúgy a válás is az ő hibája volt, mert neki más kellett, akit persze nem kapott meg..).

Szóval tudom milyen úgy felnőni, hogy valakitől, akit tisztelnem és szeretnem kéne, félek.

Nagyon durván bántalmazott többször is és ez nagyon mély nyomot hagyott bennem. Már apámnál lakok, nincs gond, de nem múlik el egy könnyen ez.(Csak azért írtam le, hogy átgondold ilyen férfival a gyerekvállalást)

Szóval a leírás alapján te mondhatni csak szobalány vagy, ő meg nem fog változni. Így nőtt fel, neki ezek az elvei és ha még nagyon makacs is, ne várj csodára.

Én a helyedben tényleg nem mennék hozzá, pláne nem családot alapítani..

Még fiatal vagy, találhatsz mást, aki jobban illik hozzád, és akivel a családalapítás témájakor nem merül fel ennyi kérdés és kétség.

2013. jún. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Bizonyos szintig működhet, ha van tolerancia, alkalmazkodó képesség, ha elfogadjuk a másik elveit, viselkedését, világnézetét, nem nézzük le és ha azért vannak közös pontok.

Nálatok azért húzós ez a gyerekneveléssel kapcsolatos véleménykülönbség, ezt tisztázni kell. Én alapból agresszív emberhez nem is mentem volna hozzá.

2013. jún. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Esélytelen, soha nem fog megváltozni. Gondolj bele mi lenne 10 év múlva? Most csak hanyag, te meg megcsinálod helyette a dolgokat. Később teljesen a házi rabszolgája lennél. Elszórja a pénzt, szóval normálisan tervezni nem lehet vele. Ordítozik, az az elve hogy a gyereket verni kell, szóval biztos, hogy verni fogja mert otthon is ezt látta és fel sem fogja hogy lehetne másképp. Még az is lehet, hogy téged is verne. Szerintem előbb-utóbb úgyis menekülnél tőle, csak gyerekkel (akiknek okozott már csomó lelki sérülést) nem biztos, hogy olyan könnyű.
2013. jún. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

En itt latom a legnagyobb problemat:

" 8 altalanost vegzett, nekem diplomam van"


Felek, soha nem fogod ferfikent tisztelni...


(Amugy gondolom, hogy pont ez a Carpe Diem, ami meg tetszik benne. Mert ez meg a jelek szerint benned van kevesebb.)

2013. jún. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nekem nem szamitott a vegzettsege, tudom, hogy vannak olyan helyzetek, amikor az embernek nincs lehetosege a tovabbtanulasra. Csak azert tartottam fontosnak leirni, hogy ez a felfogas vajon a rossz otthoni pelda hozadeka, vagy pedig a tovabbtanulas hianya. Csak mert peldaul en evekig tanultam pszichologiat, amibe tobbek kozott beletartozott a gyerekneveles temakor is. Mivel neki ez kimaradt, talan lenne ra esely, hogy megertse, van mas ut.
2013. jún. 20. 12:51
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem a végzettségbeli különbség a baj. Nekem is diplomám van, a páromnak érettségije. Ami nekem számít, hogy szeresse a munkáját, legyen vele elégedett, ennyi.

Inkább a lelki sérüléseinek a következményei. De sajnos ebben nem tudunk segíteni. Látod a helyzetet, és neked kell mérlegelned. A jó az volna, ha lehetne erről beszélni vele, és hajlandó volna kezdeni vele valamit...

2013. jún. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Jezusom!ne maradj ijen emberrel!te okos tanult no vagy,ne hagyd hogy o iranyitson!nem hogy meg gyereket szulni ilyen embernek!
2013. jún. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!