Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eltero elvekkel mukodhet egy...

Eltero elvekkel mukodhet egy kapcsolat/hazassag?

Figyelt kérdés
Parommal nehany alapveto dologban mashogy gondolkodunk. Peldaul o elszorja a penzt, amig van, etteremben eszik es nem gondol arra, mi lesz, ha elfogy a penz, vagy felre kellene rakni. En sporolos vagyok, szerintem eloszor megkeresni kell a penzt, utana elkolteni. O nem igenyes a kornyezetere, en hordom a mosogatoba a koszos tanyerjait, a szennyesbe a koszos zoknijait, allandoan pakolok utana. Ha rajta mulna, hetekig hordana a koszos ruhait. Ezek - viszonylag - aprosagok. De nehanyszor felmerult a tema a gyereknevelessel kapcsolatban. Rossz anyagi korulmenyek kozott nott fel, a szulei alkoholistak voltak, o 8 altalanost vegzett, nekem diplomam van. Az apja szijjal verte, mert o ezt megerdemelte es ettol lett ember, es ez igy a jo. Es o hogy tisztelte az apjat. Engem ne azert tiszteljen a gyerekem, mert erosebb vagyok nala... Az en apam sosem emelt ram kezet es sosem emelte fel a hangjat, hanem leultetett es elmagyarazta, mi a jo es a rossz, es ez mindig hatasos volt. Nem azt mondom, hogy nem szolnek ra a gyerekre, nem nevelnem, hanem hogy nem utnem-vernem es nem felemlitenem meg, szerintem a kovetkezetes neveles a lenyeg. Parom neha nem tudja kezelni az indulatait es uvoltozik, ami ellen en meg tudom vedeni magam, de nem akarom, hogy a gyermekem igy nojon fel. Szeretjuk egymast, egyutt elunk, o szeretne eskuvot es gyereket, en felek ettol igy, hogy ennyire mas a nezopontunk ilyen fontos dolgokban. Tudom, hogy az emberek alapvetoen nem valtoznak, es tudom, hogy en nem fogok engedni az en elveimbol, mert szamomra az o hozzaallasa nem elfogadhato. Vajon elfogadja valaha az en nezeteimet es magaenak vallja majd vagy ne is abrandozzak errol? En gyulolom az agresszio minden formajat. Volt valaki hasonlo helyzetben? Nalatok hogy alakultak a dolgok? 27/N
2013. jún. 20. 08:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nyilván a végzettség mÁsodlagos dolog, no persze lényeges lehet, ha arròl van szò, ha a férfinak kell eltartani a csalàdot, mert mondjuk anya otthon van a gyerekkel. Nagyobb probléma nálatok a gyereknevelési elvek különbözősége! Ha valaki üti a gyereket, az nem egy mòdszer hanem türelmetlenségre vall!

Olyan alapvető dolgokban nem vagytok egy hullámhosszon, amelyek ek összhangban kellene lennie egy jõl működő kapcsolatban.

2013. jún. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, de próbáljátok meg.


Azon érdemes elgondolkodnod, hogy miért vagy mellette? Pénz? helyes pasi? Jó vele a szex vagy jó vele veszekedni? (vannak ilyen emberek is) Csak spermadononak kell, aztán mehet? (ilyen ember is akad)


Vagy nagyon kevés az önbizamad, hogy hozzád hasonló végzettségű, műveltségű, elvekelt valló emberrel nem sikerült találkoznod? Vagy meg akarod menteni őt?


Akit vertek, az általában verni fog - különösen akkor, ha átlagos vagy buta ember. Ugyanis az ilyen embernek nem adatik meg az, hogy ésszel és rációval felülbírálja azt, hogy őt verték és ez nem jó, tehát nem teszi a gyerekével ugyanezt (még így is nehéz a dolog), hanem egy az egyben azonosult az agresszorral. Ezért is isteníti az apját a párod.


Rosszul tudod: az emberek alapvonásai nem változnak, de ők maguk igen: vannak, akik sokat és jó irányba (azok nagyon sokat dolgoznak magukon), vannak, akik sokat és rossz irányba. Vannak, akik kicsit ide vagy oda, de mindenki változik. Egy 8 osztályt végzett ember bizony nem való egy diplomás mellé. De majd magad is meglátod.


Nem tudom, hogy mit keresel mellette, ez a te dolgod.

Egy biztos: én sem tenném rá a lyukas kalapomat sem arra, ha lenne, hogy ez a házasság vagy ez a párkapcsolat hosszútávon működni fog.

2013. jún. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!