Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnevelnéd a gyermeked,...

Felnevelnéd a gyermeked, kisbabád ha tudnád, hogy képtelen lesz az önálló életre? Vagy örökbe adnád?

Figyelt kérdés

Feltudnád áldozni az életed,hogy még öreg korodban is gondozd a gyereked aki a halálod után is mások gondozására fog szorulni?

Vagy intézetbe adnád és megporbálnál így tovább élni?

Melyik a nagyobb áldozat?

Hogy lemondasz a gyerekedről vagy,hogy szinte minden másról,mert folyamatos gondozást igényel? Aki sose lesz képes az önálló életre.

Gondoljunk valamiyen súlyos idegrendszeri zavarra.

Csak egy felvetés.

Szerecsére jobb helyzetben vagyok.

A témában és a betegségekben sem mélyedtem el csak kíváncsi vagyok.

Szerintem elég húsbavágó kérdés.

Lemondok-e az "életemről" vagy sem?

Önzőség ilyenkor a gyereket intézetbe adni,mert nem merjük vállalni a nehézségeket?

Felmerül még egy kérdés ami csúnyább megközelítés.

Megéri-e az energiánkat rááldozni,érdemes-e felneveli egy olyan gyerekt aki később nem ,hogy nekünk nem tud majd segíteni idős korunkra hanem örök gondozásra szorul?



2013. jún. 21. 18:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
63%
Nem,a család szerepe a társadalom hasznos tagjainak nevelése,szerintem bizonyos esetekben megengedett a kegyes halál.
2013. jún. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem a jó megoldás valahol a kettő közt van.


Nagyon fekete-fehér ez így. Én arra törekednék, hogy bekerüljön egy intézménybe, ahol szakszerű segítséget kap, mert én nem értek ehhez. Az egészséges kisgyereket sem én tanítom meg olvasni-írni, ugyanígy neki is megkeresném azt a közösségi formát, ahol megkapja a legjobb ellátást.

De nem az történne, hogy berakom az intézetbe, és mintha mi sem történt volna, megyek tovább.


De egyrészt szükséges, hogy tudjak pénzt keresni, többek közt az ő jövője miatt, hiszen a halálom utáni ellátására is félre kell tenni. Másrészt nekem magamnak kötelességem magam felé is, hogy az életemet a lehetőségekhez képest boldogan éljem, márpedig nem lennék boldog, ha 0-24 csak a beteg gyermeket gondoznám. Ha így tennék, rövid úton jönne a depresszió, ismét csak munkaképtelenné válnék, és arra sem lennék alkalmas, hogy vele foglalkozzak.


"Megéri-e az energiánkat rááldozni,érdemes-e felneveli egy olyan gyerekt aki később nem ,hogy nekünk nem tud majd segíteni idős korunkra hanem örök gondozásra szorul?"


Ez az adott pillanatban már nem kérdés számomra. Akár megéri, akár nem, ezt kaptam, és nem adnám örökbe, ugyanúgy, mint az egészségeset. Ezért gondolom azt, hogy a fenti kompromisszum az önfeláldozás és a gyerek odaadása közt a legvállalhatóbb alternatíva.

2013. jún. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 anonim ***** válasza:
84%
Ja, viszont ha pl. csecsemőként olyan súlyos rendellenessége van, és életképtelennek bizonyul, akkor talán sikerülne meghoznom a döntést, hogy elengedjük őt, és az orvosi tudás csodájából kifolyólag nem ítélném életre szóló szenvedésre. Ha amúgy életképes, csak önellátó nem lesz, akkor jönne a fenti, 2. válaszban vázolt megoldás.
2013. jún. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 anonim ***** válasza:
18%
Első! Igen, kár, hogy a te esetedben nem alkalmazták. :/
2013. jún. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 anonim ***** válasza:
82%
Lehet, hogy könnyen beszélek, még nincs gyerekem, de egyelőre úgy gondolom, hogy ha még a terhesség ideje alatt megtudnám, hogy ennyire súlyos beteg lesz, elvetetném, mert épp elég nehézség elé néz az életben egy egészséges gyerek is, nem lenne szívem még nehezebbé tenni neki. Ha csak a szülés után derülne ki, akkor természetesen legjobb képességeim szerint felnevelném, akkor is, ha csak pár évig él; igyekeznék neki mindent megadni, mert az én gyerekem, ilyet sikerült összehozni. Csak az a bajom ezzel, hogy _neki_ sz*r lenne, mert szerintem az nem élet, hogy semmire nem képes egyedül szegény. A szívem megszakadna, ha a gyerekem nem élhetne teljes életet.
2013. jún. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
84%
Jelen kérdésben megszületett a gyerek innentől számomra nem is kérdés, hogy felnevelném.
2013. jún. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
29%

"Csak az a bajom ezzel, hogy _neki_ sz*r lenne, mert szerintem az nem élet, hogy semmire nem képes egyedül szegény"


Ez hülyeség ha annyira beteg mint itt írja a kérdező akkor nincs tudatába a betegségének. Ő a saját világába igenis boldog.

2013. jún. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
85%
Amint megtudnám, hogy beteg, elvetetném. Nem tenném tönkre se a beteg gyerek életét, se a családét, se az enyémet. Le lehet pontozni de inkább ne legyen, mint legyen de betegen.
2013. jún. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 A kérdező kommentje:

Ezt nem értem:

Ez az adott pillanatban már nem kérdés számomra. Akár megéri, akár nem, ezt kaptam, és nem adnám örökbe, ugyanúgy, mint az egészségeset. Ezért gondolom azt, hogy a fenti kompromisszum az önfeláldozás és a gyerek odaadása közt a legvállalhatóbb alternatíva.

2013. jún. 21. 18:47
 10/74 anonim ***** válasza:
62%

Én intézetbe adnám, de attól függ, milyen betegség. Vannak olyan betegségek, amiket eleve nem lehet otthon kezelni. Egyik ismerősnek a kisbabája vakon és süketen született, és pluszba az emésztése is borzalmas. Gyakorlatilag semmit nem fog fel a világból csak tapintás útján. Intézetbe is adták a babát.

Szerintem ez nagyban függ a betegség milyenségétől, mert ha mondjuk "csak" testi bajai vannak, de attól még agyilag teljesen rendben van, akkor más a helyzet.

És lehet lepontoztátok az elsőt, de az általam említett esetben szerintetek él az a gyermek? Lehet neki személyisége? Nem hinném, gyakorlatilag egy szobanövény, csak rengeteg időbe, pénzbe kerül. Szomorú innen megközelíteni a dolgot, de akkor is úgy gondolom, hogy rengeteg gyermek kaphatna ételt, ha nem tartanának mindenkit életben mindenáron. Talán kevesebben szenvednének.

2013. jún. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!