Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagymamám is közre játszott,...

Nagymamám is közre játszott, hogy tönkrementem? Hogyan kezeljem a már kialakult helyzetet?

Figyelt kérdés

Nagyon fiatal, 5 éves voltam mikor édesanyám kórházba került majd meghalt. Édesapám bár velünk "lakott", szinte soha nem láttuk. Nagymamám "nevelt" fel, ami annyiból állt, hogy enni adott, de soha semmire nem tanított. A ház amiben laktunk és lakunk most is, az nagymamámé és papámé volt, de ahogy papám meghalt, így a fele az enyém, a másik fele nagymamámé. Így nem nagyon tudtam és tudom elkerülni.

Mindent az utcáról tanultam meg a környező gyerekektől.

Mivel nem volt aki megmondja, hogy öltözzek, hogy tanuljak, mit csináljak, stb. Nagyon gyorsan elindultam lefelé a lejtőn. Száraz ételeket ettem, koszos, elavult ruhákba jártam. Emlékszem 13-14 évesen is a 8-10 évesen hordott ruhákba jártam, volt olyan nadrágom ami már rövid volt, de én felvettem, mert nem tudtam az öltözködési normákról semmit. Sajnos ez azzal járt, hogy a társaim kinevettek, még a tanáraim is bántottak, többen szóval, de többen megütöttek is. Én pedig nem szóltam senkinek, hisz kinek szólhattam volna, csak sírtam.

Majd 15 évesen találkoztam egy lánnyal, aki a barátságába fogadott és rádöbbentett, hogy hogyan öltözködök. Őszintén, de barátságosan segített nekem, elmondta az alap dolgokat is, amiket én nem tudtam pl, hogy mindig figyeljek arra, hogy kihúzzam magam, hogy szép legyen a tartásom. Segített új ruhákat venni, sminkelni, az arcomat is kezelésbe vette (nagyon pattanásos voltam). Szóval mindenben.

Majd 16 évesen megismerkedtem egy fiúval, akivel 3 évig tartó kapcsolatom volt. És innen kezdődött a pokol. Már nem jártam haza, mert nagymamám mindig bántott. Minden féle k.nak elmondott. Azt mondta rosszabb vagyok mint egy útszéli, mert ők pénzt is kapnak érte én meg ingyen csinálom. Szörnyű dolgokat vágott a fejemhez. Már nem volt kedvem a fiútól haza se jönni. Majd 3 év után kaptam az újabb hideg zuhanyt, kiderült, hogy a fiú 3 éven át csak hazudott nekem, mindenben amiben lehetett. Szakítottunk.

Majd megismerkedtem egy sráccal aki azóta a férjem és már gyermekünk is van. De nagymamám még mindig megkeseríti az életemet. Most már nem csak k. vagyok, hanem egy szívtelen, gonosz anya is és egy idióta, mert olyan vagyok amilyen (pl megengedem, hogy a férjem hetente 1-2 alkalommal 1-2 órára a hobbijának éljen, nagymamám ilyenkor szinte kifordul magából, "Hogy képzeli, hisz családja van.", de a kozmetikushoz sem mehetek el, hogy a szinte fehér szempilláim befestessem, mert ezt is csak a k.vák csinálják.).

Eddig tudtam kezelni a dolgokat, általában sok sírással, szorongással, falási rohamokkal. De már nem bírom. Rettegek nagymamámtól, ugyanakkor nagyon szeretem. Már nem tudom hogyan kezeljem. Érzelmileg teljesen labilissá váltam.


2013. jún. 22. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Éld az életed és próbáld meg átlépni a nagyanyád szövegeléseit.Nem vitatkozni vele, hanem átereszteni a füleden.Nem könnyű, de érdemes megpróbálni. Nálam az vált be némelykor, hogy bólogattam, igen, bizony. Aztán csináltam a magam által jónak véltet tovább.
2013. jún. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

gondolom nagyid elég konzervatív+idős is.nem tudod megváltoztatni.légy passzív.ne állj le vele vitázni,küld ki a szobából,v a te házrészedből.ha kell fogd meg a karját és vezesd ki.ha nagyon eleged van,a fejéhez vághatod h ő sem törődött veled,de csak további vitákat szülne...

nem megoldható h eladd a ház rád eső részét?

egyébként még miket szokott mondani?lehet h 1-2 dologba igaza van,csak rosszul közli veled.persze lehet h nem,nem tudom,csak ugye,az éremnek 2 oldala van.

2013. jún. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Soha sem fog belemenni, a ház eladásába. Sőt már olyanokat is mondott, hogy az ő részét nem is kapom meg, mert az államra hagyja stb.

A minap összefutott egy vérbeli parasztlánnyal, inkább nővel, már 30-on túl van. Nekik van tehenük, kecskéjük, birkájuk, csirkéjük stb. A nőnek semmilyen végzettsége nincs. A 8 általánost járta ki, igazi paraszt, aki nem ad magára. Nagymamám elkezdett nekem sírni, hogy ez a lány hogy hogy nem ment férjhez, mikor sokkal szebb és dolgosabb mint te.

Hihetetlen néha hogy meg tud sérteni, de még is szeretem őt. De sajnos soha nem fog haladni a korral. Én neki mindig csak a riherongy unokája leszek, aki ingyen kefél férfiakkal és a férje csak átgázol rajta, kihasználja.

Nem állok le vele vitázni már régen, de ha hív hogy segítsek, vagy én megyek magamtól hozzá, sokszor sírva jövök el és éjszakákat végig bőgök miatta. És ez megy már több mint 10 éve.

2013. jún. 22. 16:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Tönkre fogsz menni, a gyerekednek lesz egy idegroncs anyja, és annyit fog látni, hogy ha bántanak, akkor tűrni kell, ergo sosem fogja senkinek azt mondani, hogy ez neki nem jó, csakannyit lát, amennyit te teszel, ha valami rossz, akkor tűrni, tűrni és némán sírni.


Így fog folytatódni, hacsak nem mondod azt a mamának, hogy mama, elég volt. Kozmetikus nem az ő dolga, a férjem oda megy, ahova akar, és kész. Nem kell bunkónak lenni, csak MEGMONDANI, HOGY TE ÍGY CSINÁLOD. HA BÁRMINEK ELMOND, HAGYD OTT, CSÓKOLOM MAMA, majd jövök.


Csak te tudsz változtatni.

2013. jún. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
FORDÍTS NEKI HÁTAT. Annyit adj vissza neki, amit ő is megadott neked: adj enni neki, de ezentúl eg percet se pazarolj rá. Miért jársz oda újra meg újra, ha jól tudod, hogy szántszándékkal rombolja a lelkedet? Te mostmár feleség és anya vagy, nem ennek az rosszindulatú nőnek a céltáblája!
2013. jún. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!