Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem engedi a párom,...

Miért nem engedi a párom, hogy néha alkoholt igyak?

Figyelt kérdés
Tegnap szallonnát sütöttünk nálunk, én inni akartam egy kis sört erre a párom dühösen kikapta a poharat a kezemből és elkezdett ordibálni, hogy mit képzelek én talán alkoholista akarok lenni meg ilyeneket. Amúgy azt tudni kell, hogy a szülei alkoholisták voltak és régen ő is ivott.
2013. jún. 22. 18:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Akkor csak betegesen félt, hogy a szülei sorsára kerültek. Próbáld neki elnézni.
2013. jún. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Amado atya ***** válasza:
70%

Jaj, de ismerős a helyzet.

Nálam egy idő után túlcsordult a pohár. Leléptem.

2013. jún. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ismerek hasonló embert, alkoholista családból származóknak más a viszonyuk az alkoholhoz.


A férjem is szokott néha sörözni (egyetlen bajom vele, hogy ha este issza, baromira horkol tőle), meg kb két-három havonta komolyabb ivászat a haverokkal. Mivel részegen is tud viselkedni és szerintem ennyi bőven belefér, nem zavar. Kivéve a horkolásos részt, de alkoholizálás után általában önként külön alszik, így én se böködöm egész éjjel, hogy hagyja már abba a horkolást.

2013. jún. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nem hagynám. Nem szoktam hótrészegre inni magam, de szeretem a jó borokat. Én sem korlátozom a másikat semmiben, amit szeret, bizonyos határokon belül. Ő se tegye. Akkor szóljon, ha tényleg lerészegednék, vagy alkoholfüggő lennék.

Nem érdekelne az sem, hogy alkoholista családból származott, ha ezt nem tudta feldolgozni magában, én nem tudom megtenni helyette sajnos akkor sem, ha lemondanék a számomra élvezetes italokról. Sajnos ez nem így működik.


Sokszor az van, hogy azért nem tudják elviselni az alkoholista családból származók a mérsékelten ivókat, mert bár ezek az emberek bőven kontrollálni tudják az alkoholfogyasztási szokásaikat, ők viszont nem tudják kontrollálni a félelmüket, fóbiájukat. Ezt magában kell megoldania az embernek.

2013. jún. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Gondolom haverok előtt ez nem volt egy éppeszű ötlet, viszont én elbeszélgetnék vele hogy 1 sör nem a világ, hisz nem a 10. 20 sört tépte ki a kezedből, és ennyi még neked is jár! Sőt neki is, csak kell önkontrol
2013. jún. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ő már egyáltalán nem iszik mert egyszer hülyeséget csinált a pia miatt.
2013. jún. 22. 20:56
 7/14 anonim ***** válasza:
Ezt velem pont egyszer lehetne megcsinálni.
2013. jún. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogyha ő nem iszik, és neked nem szabad, akkor miért van otthon sör? Amúgy egyetértek vele. Persze nem kell ordibálni meg szabályozni, de az alkohol teljesen felesleges és még pénzbe is kerül. Minek innád? Ezer másféle ital van.
2013. jún. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%

Hadd igyon már egy sört, ha szeretne.

Utolsó, gondolom, nő vagy, te minek festeted a hajad? Baromi egészségtelen, pénzbe kerül, legyél már természetesen szép. Ha a nejem lennél kirángatnálak a fodrásztól.

2013. jún. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem festetem a hajam.
2013. jún. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!